MČR U15

Fb_profil

Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia  
Více info

Archiv


NávštěvnostNejbližší utkání

Odkazy

Facebook

Youtube

projekt Golden Talents

BK JIP PardubicePřípravné zápasy na Slovensku U19

Basketbalový tým U19 zahájil přípravu na novou sezónu 8. srpna pod vedením trenéra Dušana Bohunického. Do přípravy se zapojilo 15 hráčů kategorie U19 doplněných o 3 hráče kategorie U23 (Nalevanko, Večeřa, Němec). Příprava probíhala v areálu Dukly, kde mají hráči vytvořené vynikající podmínky (posilovna, sauna, atletický ovál).

            V prvním přípravném utkání měli hráči za soupeře ambiciózní tým z první ligy Sokol Hradec Králové, nad kterým zvítězili rozdílem 2 bodů 73:71. V právě tomto zápase byl tým U19 doplněn o tři zmiňované hráče z kategorie U23, kteří svým působením v družstvu napomáhají rozvoji mladším hráčům.

            Na další přípravná utkání družstvo vycestovalo na Slovensko, kde sehrálo 3 zápasy, nejprve s týmem z první ligy a poté se dvěma mládežnickými týmy kategorie U19.

1. zápas:

            BK Považská Bystrica   48 : 53   BK Pardubice

            Proti prvoligovému týmu nastoupili naši junioři teprve k druhému zápasu přípravy a právě to bylo znát na celkovém počtu ztracených míčů v zápase (30). Zápas se hrál ve vysokém tempu, kdy obě družstva preferovala rychlý přechod na útočnou polovinu se zakončením do deseti vteřin. Skóre zápasu však nenasvědčuje tomuto stylu hry, kvůli již zmiňovanému počtu ztrát a také nízké úspěšnosti střelby, což je na úvod přípravy akceptovatelné.

Body: Brožek 9b, Štafl 8b + 6d, Kantůrek 8b + 5d, Výcha 7b + 10d, Svoboda 7b, Picka 5b, Kratochvíl 4b + 6d, Suchánek 2b + 6d, Lahučký 2b + 6d, Tkadlec 1b,Vrťátko a Petric 0b.

2. zápas:

            BK Iskra Svit   51 : 90   BK Pardubice

            Po prvním utkání jsme se junioři přesunuli o dalších 150 kilometrů na východ do města Svit, kde po dopoledním tréninku nastoupili proti místním juniorům, v jejichž sestavě hrají 3 hráči, kteří jsou pro novou sezónu také hráči extraligového A-týmu. Úvodní rozskok naše U19 prohráli, ale okamžitou aktivní obranou se Kantůrkovi podařilo získat míč a od této chvíle jsme určili vývoj zápasu. Oproti předchozímu zápasu, kde jsme se snažili hrát maximálně rychle na útočnou polovinu, jsme se nyní snažili zaměřit na změnu tempa hry. Tento taktický záměr dokázali hráči naplňovat, o čem svědčí i lepší kontrola míče (15 ztrát oproti předchozímu zápasu). Zlepšená byla také naše střelba z delší vzdálenosti, díky které konečné skóre narostlo na konečných 90 bodů.

Body: Kratochvíl 13b + 6d, Kantůrek 12b, Svoboda 11b, Štafl 11b, Výcha 8b, Tkadlec 8b, Lahučký 7b, Picka 6b, Petric 6b, Brožek 4b, Vrťátko 3b, Suchánek 1b + 8d.

3. zápas:

            BK 04ACLB Spišská Nová Ves   50 : 71   BK Pardubice

            Podle předsezónních předpovědí jeden z hlavních aspirantů na juniorský titul ve slovenské lize nám od úvodu zápasu dělal svým postupným útokem velké problémy. Nedokázali jsme reagovat na kombinace clon bez míče a z toho dovolili soupeři spoustu otevřených střel. Za hosty nastoupil hráč s číslem 16, Majerčák, který v loňské sezóně nastupoval pravidelně za mužský extraligový tým a zároveň byl i nosným hráčem juniorského národního týmu, kterému se podařilo postoupit do A-divize. Právě zkušenosti tohoto hráče nám dělali v první půli nemalé problémy a to jak v zakončení, tak v dobré distribuci míčů svým spoluhráčům. Do druhé půle jsme nastoupili mnohem více koncentrovanějí a to především na obranné polovině, kde jsme soupeři dovolili pouhých 9 bodů. Soupeř se snažil otočit zápas změnou obrany na zónovou, avšak my jsme dokázali najít dobrý balanc mezi hrou po perimetru a atakováním vnitřního prostoru a tím soupeři nabourávali jejich obranu.

Body: Brožek 13b, Svoboda 13b + 7d, Kantůrek 10b, Kratochvíl 9b, Štafl 8b + 7d, Tkadlec 5b, Picka 4b, Lahučký 3b, Petric 2b, Výcha 2b + 10d, Vrťátko 0b, Suchánek nenastoupil z důvodu zranění kotníku.

Do prvního extraligového utkání (8. 10. v Plzni) čekají juniory minimální 3 další přípravná utkání. První z nich odehrají ve středu 21. 9. v Nymburku s místníma U19 a další ve čtvrtek 22. 9. od 19:45 v hale na Dukle proti týmu mužů BK Kondoři Liberec, termín odvetného utkání zatim nebyl určen.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky