Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

45 – 65 (10 – 19, 26 – 37, 33 – 47)

BODY + zajímavá čísla: Kostka 13 (8 doskoků, 5 získaných faulů, 4 ztráty), Janata 9 (5 získaných faulů), Baťa 6 (6 doskoků, 4 získané fauly), Schmidt 6, Čejka 5, Svojanovský 2, Bílek 0, Černický 0, Rischawy 0, Duchoň nenastoupil do hry.

Naši kadeti vstoupili do sezóny duelem s jedním z favoritů soutěže s velkým odhodláním, nasazením, ale i psychickým přemotivováním ze snahy o skalp  na každém postu nabitého soupeře. Hosté poprvé odskočili mezi  8. a 10. minutou po sérii tří trojkových zásahů. V úvodu druhé části se domácí nadechli k náporu, který  svěřenci trenéra Scallabroniho dokázali v její polovině zastavit  a do poločasu znovu mírně navýšit náskok. Bodově chudá třetí čtvrtina byla ve znamení úporných obran a její skóre 7-10 plně odpovídalo jejímu charakteru. I v poslední části hry hosté kontrolovali svůj náskok, domácí se stále hůře prosazovali proti jejich obraně, přesto ještě tři minuty před koncem mohli tajně doufat v zázračný obrat, když hosté vedli „pouze“  42-53. Až totálně zpackaný závěr ze strany domácích udělal z hodně vyrovnaného zápasu na první pohled jednoznačnou záležitost pro hosty. Ti byli určitě lepším týmem, zvítězili zaslouženě, ale pro domácí krutý dvacetibodový rozdíl vznikl jenom zásluhou posledních tří minut hry.

Jenom málokdy se podaří vstřelit v domácím prostředí pouhých 45 bodů za zápas.  A prakticky nikdy s tímto počtem nastřílených bodů nelze vyhrát – i když na hřišti odevzdáte všechno. Košíková se prostě musí hrát na koše – tím je řečeno vše.

BK SYNTHESIA PARDUBICE – SOKOL PRAŽSKÝ

73 – 54 (15 – 20, 31 – 33, 40 – 55)

BODY + zajímavá čísla: Kostka 23 (9 doskoků), Baťa 17 (10 doskoků), Schmidt 10 (5 zisků, 4 asistence), Janata 6 (7 doskoků, 4 získané fauly, 6 ztrát), Voráč 6 (5 doskoků), Čejka 4 (7 doskoků), Svojanovský 4, Duchoň 2, Černický 1, Bílek 0, Rischawy 0.

Nedělní utkání začalo jako pravý opak sobotního duelu. V souboji otevřených dveří byli útočně vyladěnější sokolové, kteří bez větších potíží v sobotu přelétali prostějovské orly, v psychické výhodě proti našemu týmu. Po třetí trojce TAXE v utkání vedli v 11. minutě již 15 – 25 a domácím hrozilo opakování sobotního scénáře. Poté si však naši kadeti konečně uvědomili, že bez důsledné obrany cesta k úspěchu nepovede, přitlačili na soupeře a výsledek se dostavil téměř okamžitě: osmibodová šňůra dostala náš tým k soupeři na dostřel a od té chvíle se strhla bitva o každý metr hrací plochy a domácí v ní začínali být minutu od minuty úspěšnějšími. Skvělým nástupem do druhého poločasu otočili poprvé skóre ve svůj prospěch a parádní obranou v této části hry, v níž sokoly přidusili na pouhých sedmi nastřílených bodech, získali rozhodující náskok 55 – 40. Ten hned z prvního útoku povýšil nejlepší hráč utkání Štěpán KOSTKA trojkou na osmnáct bodů a ochromený soupeř se již přes veškerou snahu do utkání nedokázal vrátit.

Výkon ve třetí čtvrtině hry by zřejmě stačil minimálně na vítězství s dvěma třetinami týmů extraligy. Budou ho naši hráči schopni pravidelně opakovat?