Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

BK Pardubice 87 : 71 BK Sršni Písek

V sobotním utkání jsme nastoupili proti jednomu z nejrychleji hrajících týmů, Sršňům z Písku. Naší snahou bylo eliminovat jejich rychlou přechodovou fázi a to i za cenu výpomoci od hráčů na první přihrávku. V úvodu utkání jsme sice podlehli vysokému tempu soupeře, ale i přesto jsme jim dokázali odskočit ve skóre. Cílem naší hry bylo vnutit soupeři naše tempo hry a nepřizpůsobit se jejich rychlé hře. Právě po úvodních 5 minutách jsme si dobrým postupným útokem dokázali vytvořit výhodné střelecké pozice, které zejména Lukáš Kantůrek úspěšně proměňoval.

Nekoncentrovaností v prvních dvou situacích druhého poločasu jsme započali změnu našeho výkonu oproti první půli a z jednoznačně rozhodnutého zápasu, jsme dovolili soupeři vrátit se zpět do utkání. Soupeř postavením zónové obrany narušil náš útočný rytmus (zastavil nám rychlý protiútok) a my se velice těžce dostávali do dobrých střeleckých pozicí. Proti zónové obraně jsme se potýkali se dvěma zásadními problémy. Prvním z nich bylo špatné využívání pick’n'rollu a druhým byla nerozhodnost hráčů v momentu přijímání míče, zda mají střílet, či dále přihrávat na lépe postavené hráče. I přesto jsme dokázali zápas vyhrát rozdílem 16 bodů, kde nejzajímavějším číslem bylo 66 doskoků z toho 32 útočných.

Body: Kantůrek 29b. + 7zisků, Výcha 10b. + 10d., Svoboda 10b. + 7.d., Picka 9b., Čejka 8b. + 11d., Tkadlec 8b., Kratochvíl 7b. + 13d., Lahučký 6b., Petric 6as., Voráč, Vrťátko, Suchánek.

BK Pardubice 66 : 57 BK Sokol Pražský

Sokolíci, papírově slabší soupeř než Písek, avšak svým výkonem pro nás byli mnohem těžším soupeřem než sobotní tým. V úvodní čtvrtině jsme měli problém na naší obranné polovině s nájezdy do vnitřního prostoru a také druhými střelami soupeře po útočném doskoku. Ve druhé čtvrtině jsme efektivnější obranou 1 na 1 dokázali zastavit jejich nájezdy do koše a i v případě, kdy nás dokázali překonat, jsme mnohem lépe pracovali v týmové obraně. Problémem však byla naše přechodová fáze po obranném doskoku či zisku míče, kdy jsme místo dalšího posunu míče chtěli zápas rozhodnout unáhlenými střelami. Tým Pražanů, vedený v druhém poločase asistentem trenéra (hlavní trenér vyloučen pro 2 technické chyby), se právě touto okolností stmelil a bojoval o každý míč, jak na útočné, tak obranné polovině. Pro nás to byl nesmírně těžký zápas z důvodu, že jsme se nemohli opřít o hru podkošových hráčů a tím pádem naše hra sklouzla do střel za 3 body nebo nájezdů hráčů z perimetru do vnitřního prostoru a v téhle činnosti jsme dnes nebyli efektivní.

Body: Kantůrek 16b. + 10d., Svoboda 14b., Výcha 12b. + 16d., Petric 12b. + 6as., Čejka a Suchánek 3b., Voráč, Picka a Lahučký 2b., Vrťátko, Tkadlec, Kratochvíl.