Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

A tým BK Pardubice

Veškeré informace k dění v A-týmu BK Pardubice a.s. naleznete na těchto stránkách bkpardubice.cz

EXL U17 Po předešlé euforii velké rozčarování

Před dvěma týdny jsme naše kadety nemohli vynachválit, ale o tomto víkendu bylo všechno jinak: statická hra bez známky bojovnosti  v sobotu na Spartě ještě výsledkovou katastrofu nepřinesla, ale ani mírné zlepšení v neděli na vedoucí Nymburk stačit nemohlo. Výsledky lze hodnotit jako očekávatelné, předvedenou produkci určitě nikoli! Byl to, zejména na Spartě, nejslabší výkon v sezóně, jediným,  kdo alespoň částečně snesl přísnější měřítko, byl Kryštof BAŤA a bojovnost nelze vytknout ani Michalu SVOJANOVSKÉMU. Tomu ale k plné spokojenosti chybí nějaké body navíc, určitě  v sobě má potenciál být bodovým hráče, zatím  se mu ale letos nedaří přes veškerou snahu jej naplnit. Věřme, že to přijde v nejdůležitějších fázích sezóny.

BA SPARTA PRAHA – BK SYNTHESIA PARDUBICE

48 – 73 (4 – 18, 20 – 40, 35 – 58)

BODY + zajímavá čísla: Baťa 24 (9 doskoků, 5 získaných faulů, žel i 5 ztrát), Čejka 11 (4 doskoky, 4 získané fauly), Duchoň 11 (4 doskoky), Svojanovský 8 (7 doskoků), Kostka 5 (5 asistencí), Černický 4, Janata 3, Rischawy 2, Schmidt 0.

Od začátku do konce protrápený zápas s posledním týmem tabulky vedeným naším dlouholetým trenérem mužů Miroslavem MARKEM. Tomu svěřený „materiál“ opravdu není co závidět, určitě dělá, co může, ale hráči prostě extraligovou kvalitu nemají. A bylo-li utkání s tímto soupeřem na pohled skoro vyrovnané, není asi třeba víc dodávat. Snad jen to, že po minulých výkonech to byl ze strany našich hráčů zcela nepochopitelný basketbalový odvar…

BCM NYMBURK – BK SYNTHESIA PARDUBICE

85 – 52  (22 – 20, 46 – 36, 68 – 46)

BODY + zajímavá čísla: Baťa 13 (10 doskoků, 4 zisky, ale i 5 ztrát), Voráč 8, Schmidt 6 (5 doskoků), Svojanovský 6, Čejka 5 (8 doskoků), Kostka 5 (4 asistence, 4 ztráty), Rischawy 4, Janata 3 (4 doskoky, 4 získané fauly, 6 ztrát), Černický 2, Duchoň 0.

Nedělní soupeř z opačného pólu tabulky je hratelný pouze při maximálním výkonu celého týmu, který  ním do utkání sice vstoupil a celou čtvrtinu byl ve vedení, ale postupně ztrácel síly  v souboji s fyzicky urostlým soupeřem a od druhé čtvrtiny se dostal do defenzívy, která ještě narostla po poločasové přestávce. To už bylo na hřišti pouze domácí družstvo, když organizace hry našeho týmu se absolutně rozpadla,  hráči se dostali do morálního útlumu a nedokázali se rvát s nepříznivým vývojem skóre. Tím jasně lepšímu domácímu týmu usnadnili cestu k přesvědčivé výhře, která určitě nemusela být tak vysoká, kdyby hráči dokázali bojovat za každého stavu a nerezignovali. To nás na téhle očekávané prohře mrzí rozhodně nejvíce.

Za 14 dní hrají naši kadeti určité zápasy pravdy s oběma týmy z Ostravy, které by mohly napovědět  trošku více o jejich ambicích v letošním ročníku extraligy.