Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

EXL U19 Devatenáctky vyloupily GBA

USK PRAHA   :   BK Synthesia PARDUBICE 68:59 (20-19, 22-14,12-13,14-13)

V sobotním utkání jsme nastoupili proti jednomu z favoritů soutěže USK Praha. V prvních třech minutách jsme byli jenom přihlížejícím týmem a nedokázali jsme zastavit rychlé útoky tohoto týmu. Po oddechovém čase se nám úspěšnou střelbou za 3 b podařilo snížit skóre na 10:7, ale vzápětí jsme inkasovali 6 bodů v řadě a to opět po rychlých protiútocích soupeře. Na tuto minišňůru zareagoval trenér Bohunický svým druhým oddechovým časem. Naši chlapci za poslední 2 minuty dovolili skórovat vysokoškolákům jenom 4 body a dostali se po aktivní hře na útočné polovině zpět do zápasu (1.čtvrtina 20:19). Rozhodující momenty zápasu nastaly ve druhé čtvrtině, kdy jsme nechali soupeře skórovat 4x z trojkového oblouku, čímž si vytvořili domácí rozhodující náskok 42:33. V druhé části hry jsme byli USK velice vyrovnaným soupeřem a mohou nás mrzet otevřené pozice, kdy jsme nedostali míč přes soupeřovu obruč. V 7 minutě 3. čtvrtiny jsme se dostali na rozdíl 4 bodů, ale to bylo z naší strany poslední vzepření v tomto zápase. Z trojkového oblouku jsme skončili na mizerných 13% (31/4). Družstvo však ukázalo velikou bojovnost a dohrálo zápas ve vysokém tempu.

Hráči:

Výcha 11b + 7d, Čejka 11b, Kantůrek 11b, Svoboda 8b + 7d, Kratochvíl 7b + 4d, Petric 6b + 4as, Picka + Tkadlec 2b, Vrťátko 1b, Lahučký a Suchánek.

GBA PRAHA “A”   :     BK Synthesia  PARDUBICE 87:92 (25-21,17-20,24-23,21-28)

V neděli jsme nastoupili proti doposud nejdominantnějšímu celku soutěže a to družstvu GBA, které je složené z výborných hráčů ze střední a východní Evropy připravujících se na americké univerzity. Náš tým si byl vědom, že bude muset na útočné polovině předvest lepší výkony než byly ty dosavadní a v obraně se bude potřebovat spolehnout na týmové pojetí. Oproti zápasu s USK jsme byli my to družstvo, které určilo tempo zápasu a výbornou přechodovou fází jsme ve 4. minutě odskočili na rozdíl 8 bodů. V této časti zápasu se o naší útočnou efektivitu starala dvojice Petric a Výcha, který po sobotním utkání absolvoval chirurgický zákrok v nemocnici Motol, po zasažení loktem do obličeje. Díky lepšímu pohybu hráčů, ale i skvělou distribucí míčů do vnitřního prostoru po pick and rollu, svítilo v 6. minutě na tabuli skóre 7:17. Poté se postupně začali projevovat i domácí hráči a to hlavně v dolném postavení přes Blumbergase nebo po následných útočných doskocích. V dalším průběhu se na Stodůlkach odehrával výborný basketbal v této věkové kategorii, každý tým se snažil prosazovat svými silnými stránkami (GBA hrou do vnitřního prostoru, Perníkáři rýchlym protiútokem a hrou 1/1). Poločasové skóre 42:41 pro nás bylo velice pozitivní a to z důvodu, že v první části jsme měli střelbu za 3 body pouze 15%. Dalo se předpokládat, že střelci jako Svoboda a Kantůrek, v případě, že jim tým vytvoří otevřenou pozici střely za 3 body promění. Předpoklad se naplnil, Petric výbornou hrou v pick’n'rollu dobře posouval míč a již zmiňovaný Kantůrek poslal 4 úspěšné střely do soupeřova koše. Avšak za naší úspěšnou produktivitou na útočné polovině, stojí týmový obranný výkon, kde jsme čelili výškové, ale i váhové přesile. Každý hráč, který nastoupil, odvedl výbornou práci a přispěl svým dílem k zaslouženému vítězství.