Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

78 73 (15 – 15, 28 – 39, 53 – 58, 67 – 67) v prodloužení

BODY + zajímavá čísla: Schmidt 15 (trojky 4/3, 4 asistence), Čejka 15 (10 doskoků, za 2 b. 10/6), Baťa 12 (17 doskoků, 9 získaných faulů, ale střelba 16/3!), Kostka 12 (5 doskoků), Voráč 10 (14 doskoků, ale práce v obraně ?), Janata 8 (5 doskoků, 4 zisky, 5 ztrát), Svojanovský 6 (7 doskoků), Boháček 0, Černický 0, Duchoň nenastoupil.

Basketbalový triller se vším všudy. Po vyrovnané první  čtvrtině začali hadi naše hráče hodně škrtit a ovládli palubovku. Domácí nemohli dát koš ani z nejjasnějších pozic, ztráceli soudržnost, přestali se vracet do obrany a o přestávce bylo neveselo truchlivo. Zlom nastal po dvou trojkách SCHMIDTA v polovině třetí části hry, což byl i signál pro jeho kamaráda ČEJKU, aby se nenechal zahanbit. Z 25 bodů v této části hry tihle dva hráči zaznamenali plných 19 a ostravské hady svými zásahy poněkud přiotrávili. Ve 34. minutě šli domácí poprvé od stavu 2-0  a pak 15-13 do vedení 59-58. To bohužel mělo jepičí život, hadi se oklepali a za 3 minuty to zase vypadalo pro domácí při pohledu na skóre i dění na hřišti beznadějně -59-66.  Ti to ale naštěstí nezabalili: po time outu a dvou minutách bylo srovnáno, JANATA jednou šestkou dostal domácí do vedení, na nějž hosté naštěstí dokázali odpovědět rovněž pouze jedním proměněným TH. Šlo se do prodloužení, které hosté při vědomí ztracené výhry nezvládli a ačkoli byli po většinu zápasu lepším celkem, prohráli.  Přitom v průběhu  zápasu  byli domácí ve vedení  celkem asi 4 minuty. O to větší byla radost  našich hráčů a  smutek hostí snad ještě větší. Ještěže mají čas tohle selhání do konce sezóny  mnohokrát napravit.

BK SYNTHESIA PARDUBICE – NOVÁ HUŤ OSTRAVA

88 – 73 (24 – 17, 45 – 32, 67 – 55)

BODY + zajímavá čísla: Baťa 29 (validita 46, 18 doskoků, 6 získaných faulů, 4 bloky), Čejka 16 (8 doskoků), Svojanovský 11 (7 doskoků),  Voráč 11 (10 doskoků,  6 asistencí), Duchoň 6, Schmidt 6 (6 asistencí, 4 ztráty), Boháček 5, Janata 4 (4 zisky, 5 ztrát), Černický 0 (4 doskoky), Kostka 0.

Znovu vstup do utkání s hlavami někde jinde.  Za vítězstvím táhl tým Kryštof BAŤA, který k výborné sobotní práci přidal i koncovku.  Bez jeho nasazení a přístupu ke hře by to domácí měli hodně těžké. Sobotní doháněná stála opory hodně sil a v neděli to bylo jaksepatří vidět. V sobotu všudypřítomný SCHMIDT byl  v neděli jen jeho slabým odvarem , KOSTKA to zkusil, ale  zraněné koleno i střevní potíže nerozchodil, VORÁČ  jako by hrál  basket spíš na playstationu  a v obraně působil absolutně netečným dojmem. A tak výrazněji pomáhal BAŤOVI pouze ČEJKA  a prostor museli dostat nepříliš prověření hráči – BOHÁČEK, ČERNICKÝ a DUCHOŇ. Všichni svojí energií výrazně přispěli k výhře a potvrdili, že poctivou prací v tréninku se mohou dostat do základní rotace. Je ovšem jasné, že jedna vlaštovka jaro nedělá a že všichni musí o svoje místo na slunci i nadále poctivě bojovat.

Pohoda z úvodu sezóny se  kamsi  vypařila. Z dynamického, rychlostního projevu vycházejícího z agresívní obrany, který hráči produkovali v prvních čtyřech kolech, je jenom jakýsi odvar.  Důvod? Napadá nás snad  pouze únava nových hráčů nezvyklých z minulé sezóny dvojfázově trénovat. Obvykle na ně v listopadu a prosinci přicházívá a po vánocích začíná odeznívat. Věřme, že tomu tak bude i tentokrát.Současná hra týmu rozhodně líbivá není, je ale pozitivem víkendu, že ji hráči dokázali přebojovat a  alespoň výhry uklohnit, když ne uhrát. Další plus je možno vidět v tom, že nedělní zápas velmi dobře zvládli obvyklí  „minutoví“ hráči – DUCHOŇ, ČERNICKÝ i BOHÁČEK. Svým nasazením i herním pojetím si řekli o delší pobyt na hřišti. Vždycky to samozřejmě nepůjde, ale zápas s Novou hutí naznačil, že se toho nemusíme bát. Všichni poctivě trénují, mají výborný přístup k povinnostem, jejich čas určitě pomalu přichází.  To je skvělá zpráva. Na druhou stranu unavený  projev klíčových hráčů týmu, snad s výjimkou  neúnavného BATI a SCHMIDTA s ČEJKOU v sobotu,  poněkud zaráží. Hvězdu prvních kol Štěpána  KOSTKU snad může omluvit zranění a přicházející nemoc, jiskra a zápal pro hru však chyběly VORÁČOVI s JANATOU. To by měli být jedni z tahounů týmu ! Ten neomlouvá ani střevní indispozice Davida RISCHAWEHO, jehož rychlost  opravdu hodně chyběla. SVOJANOVSKÝ podává nezvykle bojovné výkony, všechna čest, ale  jeho hře teď chybí  výraznější koření  v podobě bodové produktivity.  Teď  nezbývá než před vánoci přebojovat orly z Prostějova a pak se dát  zdravotně do kupy , pořádně potrénovat a v klidu vyběhnout do nového roku.  Dosavadní bilance 6 výher a 2 porážek je povzbuzující, nadějná, ale pokud se tým nevrátí do původních  kolejí, může být brzy všechno jinak. To si musí všichni hráči rychle uvědomit!