MČR U15

Fb_profil

Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia  
Více info

Archiv


NávštěvnostNejbližší utkání

Odkazy

Facebook

Youtube

projekt Golden Talents

BK JIP PardubiceŽL U15 Žáci postupují do extraligy s jednou porážkou z „druhého“ místa

Svoji skupinu vyhráli, té západní vévodil Sokol pražský bez porážky, východní nakonec opanoval Prostějov se třemi prohrami. Z toho vyplývá, že naši žáci budou ve výchozí tabulce extraligy druzí za pražskými sokoly s reálnou možností bojovat o pořadatelství závěrečného turnaje o mistra ČR.

     Jenže… tým střídá skvělé výkony s podprůměrnými, střídají se i lídři týmu, málokdy zahrají všechny opory najednou.  Když se to podaří,  je to paráda, častěji to však neplatí. A pak z toho bývá trápení – tak jako tomu bylo tentokrát. Vinou nižší kvality soupeřů se to zatím neprojevuje výsledkově, ale  extraliga – to bude jiné kafe. Věřme, že se naši hráči na novou soutěž těší  natolik, že najdou novou motivaci a chuť do hry. Natrénováno mají,  individuální dovednosti rovněž, jen musí pracovat jako tým. A to trošku stále drhne…

 BASKET PODĚBRADY – BK SYNTHESIA PARDUBICE

48 – 94 (10 – 14, 26 – 41, 33 – 69)

BODY + zajímavá čísla: Provazník 16 (12 doskoků), Vlček 16 (4 doskoky), Hřebík 15 (4 získané fauly), Kalný 10 (10 doskoků), Vondra 9 (7 doskoků), Dvořák 8 (trojky 6/0), Šrámek 8 (7 zisků), Janů 6 (5 asistencí, 4 zisky), Rolenc 2 (6 doskoků), Srník 2 (5 doskoků),  Venzara 2.

     Raději rychle zapomenout. Po dopoledním Mikulášském turnaji základních škol se aktérům turnaje příliš nechtělo, zbylí se přizpůsobili a nastala bramboračka se vším všudy. Pozitivem zápasu byl sympatický herní projev domácích vedených bývalým ligovým plejerem Michalem Skořepou. Ti využívali každé slabší chvilky našich hráčů (a že jich v pátek bylo požehnaně) k ohrožení našeho  koše  a svým příznivcům v hledišti připravili nečekaně vyrovnanou podívanou.

BA NYMBURK – BK SYNTHESIA PARDUBICE

60 – 75 (10 – 18, 22 – 46, 46 – 63)

BODY + zajímavá čísla: Hřebík 21 (8 doskoků), Dvořák 13 /trojky opět 6/0. 6 získaných faulů, 6 doskoků), Provazník 10 (7 doskoků, 7 zisků), Srník 10 (druhý poločas pouze 3 ztráty a nic!), Kalný 9 (10 doskoků, 7 ztrát), Vondra 6 (5 doskoků), Láska 4, Tran 2, Janů 0, Rolenc 0, Šrámek 0, Vlček 0 (5 zisků, 4 doskoky).

     Solidní první poločas zajistil týmu jasné vedení, ale přes veškerá upozorňování v poločasové přestávce nastal  těžko vysvětlitelný poločas hrůzy a beznaděje, kde chyba střídala chybu a pozitiva nešla najít ani lupou. Co se stane v hlavách hráčů  během pár minut je neuvěřitelné, nepochopitelné a absolutně záhadné, ale místo sebevědomého basketem se bavícího  týmu dokáže na palubovku přijít utrápený spolek jednotlivců,   v němž se jeden  vymlouvá na chyby druhých a herní koncept se rozpadne rychleji než domeček z karet. Vévodou v tomto směru bývá Tadeáš VLČEK, pohříchu kapitán týmu: celý pátek a první poločas v Nymburku sekal latinu, bojoval, doskakoval, hrál velmi aktivně a spolu s Lukášem HŘEBÍKEM byl nejlepším hráčem týmu vůbec, ale přišly nezdary ve druhé půli druhého zápasu a zase za to mohli všichni ostatní. Kdyby se zbavil těchto excesů, byl by určitě stěžejní oporou týmu. Dokáže to ale někdy?

     Extraliga bude vyžadovat nový přístup, nové myšlení všech hráčů. Jednotný cíl hrát dobrý basket, bojovat jeden za druhého. Že toho tým je schopen, to  několikrát ukázal. Bohužel minimálně stejně často působil jako spolek náhodných hráčů sesbíraných na ulici těsně před utkáním. A s tímhle přístupem by byl boj o místo na slunci předem prohraný.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky