MČR U15

Fb_profil

Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia  
Více info

Archiv


NávštěvnostNejbližší utkání

Odkazy

Facebook

Youtube

projekt Golden Talents

BK JIP PardubiceEXL U17 Basket nemá logiku – po sobotní blamáži nedělní paráda

BK SYNTHESIA PARDUBICE – ORLI PROSTĚJOV

76 – 84 (20 – 25, 47 – 41, 60 – 55)

BODY + zajímavá čísla: Voráč 27 (11 doskoků, 4 ztráty), Baťa 15 (10 doskoků, 4 získané fauly), Čejka 10 (6 doskoků, 4 ztráty), Svojanovský 9 (4 doskoky, 4 ztráty), Janata 6 (6 asistencí, 6 ztrát), Kostka 4, Boháček 3, Schmidt 2 (8 asistencí, 5 ztrát, 4 doskoky), Černický 0.

     Další nepovedené utkání, v němž naši hráči v první čtvrtině vůbec nebránili, ve druhé zejména zásluhou konečně bojovného a dobře hrajícího VORÁČE šli do očekávaného vedení, které postupně navýšili  i přes stále  místy až trapnými ztrátami devalvovaný výkon až na 11 bodů. V tu chvíli ČEJKA předvedl skvělé individuální uvolnění , které  bohužel skončilo neproměněným šoupákem a  nastal zlom. Domácí do konce zápasu už neudělali vůbec nic pozitivního, kupili chybu za chybou a zápas se snaživým soupeřem pak nemohl skončit jinak, než skončil: absolutně nepřijatelnou porážkou neodpovídající možnostem a kvalitám obou kádrů. U domácích selhali zejména KOSTKA s JANATOU, kteří byli na hřišti doslova přepychem, naopak s výjimkou VORÁČE  se žádný hráč nepřiblížil svému možnému maximu. Pochválit  za snahu překonat ve prospěch týmu zdravotní  indispozici musíme i Michala SVOJANOVSKÉHO, který i tak patřil k tomu lepšímu, čím se domácí v sobotu prezentovali. Proti tomu přístup lyžaře RISCHAWEHO, který dal přednost kurzu trenéra lyžování a nechal kamarády ve štychu, je v týmovém sportu neodpustitelný!

     Poznámka na okraj: zápas úplně zkazili rozhodčí KOVÁŘ s KUBÍČKEM a i oni velkou měrou přispěli k dezorientaci všech hráčů na hřišti. Když nikdo neví, co může a co nesmí udělat, to se potom hraje fakt špatně. Jedinou omluvou může být, že svoje nepochopitelná rozhodnutí obraceli rovnoměrně na obě strany.

ORLI PROSTĚJOV – BK SYNTHESIA PARDUBICE

54 – 92 (21 – 32, 30 – 54, 38 – 75)

BODY + zajímavá čísla: Čejka 21 (5 doskoků), Janata 21 (7 asistencí, 6 získaných faulů, 4 doskoky), Voráč 15 (10 doskoků), Baťa 14 (6 doskoků),  Schmidt 10 (4 získané fauly), Kostka 7 (6 doskoků), Černický 2, Kalný 2 body a 4 doskoky ve své extraligové premiéře, Boháček 0 (4 asistence).

     Domácím i hostům ubyl přes noc jeden nemocný hráč z perimetru (u nás definitivně padnul SVOJANOVSKÝ), nikomu nepřibyl nikdo navíc, ale na hřišti jako by pobíhala úplně jiná družstva než v sobotu. Koncentrované, zdravě nažhavené a kritikou posílené Pardubice a nečekaně skleslí domácí orli,  kterým  přes noc někdo otrhal křídla. Nevysvětlitelný obrat v poměru sil na hřišti oproti sobotě – naši hráči místo rekordních 30 ztrát v neděli vyrobili pouhých 13, navíc měli zejména v první půli fantastické procento zakončení ze všech vzdáleností, v úplně jiném rozpoložení se představili KOSTKA s JANATOU (ten sehrál svůj určitě nejlepší letošní zápas a jak známo, jak hraje rozehrávač, tak hraje celé družstvo). Po pěti nic moc představeních v řadě se naši hráči vrátili k produkci ze začátku sezóny, a to je hodně dobrá zpráva před novým rokem. 7 výher a 3 porážky je určitě až nečekaně dobrá podzimní  bilance,  kterou jsme sami  ani neočekávali, ale naproti tomu výkony od pátého zápasu až do sobotní domácí blamáže s orly takové bodové úrodě příliš nenasvědčovaly.  Uvidíme, v jakém rozpoložení vstoupí tým do nového roku.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky