Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

96 – 55 (26 – 9, 58 – 21, 80 – 39)

BODY: Čejka 21 (6 doskoků, 4 asistence), Baťa 20 (17 doskoků!, 5 získaných faulů), Voráč 12 (8 doskoků, 5 asistencí), Kostka 11 (5 doskoků, 4 asistence),  Svojanovský 9 (4 zisky), Kalný 5, Rischawy 5,  Schmidt 5, Bílek 4, Černický 2, Janata 2 (4 doskoky, 4 asistence).

Zápas s jasnou dominancí domácích v podkošovém prostoru, kde vládlo trio ČEJKA – BAŤA – VORÁČ. A protože i ostatní hráči bez problémů přehrávali snaživého soupeře, zrodilo se přesvědčivé vítězství, které mohlo při vyšší koncentraci na zakončení být ještě vyšší,  než nakonec bylo. Soupeř  ale patří do spodní čtyřky extraligové tabulky, takže se jednalo spíše o vítězství z kategorie povinných.

BK PARDUBICE – SOKOL SRŠNI PÍSEK

90 – 80 (19 – 17, 47 – 36, 75 – 49)

BODY: Čejka 18 (11 doskoků), Voráč 16 (12 doskoků, 4 ztráty), Kostka 15 (5 doskoků), Baťa 12 (8 doskoků, 4 zisky), Schmidt 11 (4 doskoky, 4 zisky, 4 získané fauly),  Janata 5 (5 doskoků, 5 zisků, 4 získané fauly),  Duchoň 4, Černický 2, Kalný 2, Rischawy 2, Svojanovský 2, Bílek 0.

Hosté nechali na lavičce lehce zraněného HOUSERA, čímž jejich obvyklá podkošová mizérie ještě narostla, ale na rozdíl od Plzně mají hodně silný perimetr  a našim vyšším hráčům dlouho dělali svojí pohyblivostí značné potíže. Teprve ve třetí čtvrtině jejich hráči trošičku povadli a domácí toho využili k získání až sedmadvacetibodového náskoku. To bylo ve 4. minutě poslední čtvrtiny. Pak domácí nasadili do hry sestavu, která měla dokázat, že je možná neprávem trenéry opomíjená, ale která dokázala pravý opak. Prohrála po doslova trapném vystoupení svoji šestiminutovku 8-25 a hrát se ještě pár minut, určitě by dokázala ohrozit i celkovou výhru našeho týmu. Naštěstí  ji vysvobodil z velkého trápení (a přítomné diváky rovněž) závěrečný klakson, po němž si všichni zhluboka vydechli. Tenhle tah se prostě nezdařil!