Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

(36:9, 20:25, 24:15, 12:20)

Družstvo juniorů nastoupilo k odvetným zápasům exl. U19 na domácí palubovce.

V sobotním utkání se postavili proti klukům z Chomutova, u kterých v prvním utkání vyhráli až po prodloužení. Do zápasu jsme nastoupili v sestavě Petric, Svoboda, Kantůrek, Výcha a Čejka a tato sestava rozhodla zápas již v prvních pěti minutách zápasu (skóre 19-2). Uzdravený Lukáš Brožek napomohl svým výkonem vystupňovat obrannou hru týmu a přispěl k navýšení skóre v osmé minutě na 30-4. Do druhé čtvrtiny jsme vstupovali s vysokým náskokem, který přinesl částečné uspokojení a svojí špatnou obranou jsme Chomutovu dovolili skórovat 25 bodů ve druhé čtvrtině. Poločasové skóre 56:34 bylo dobrým impulsem pro všechny hráče do dalšího průběhu zápasu. Druhá část zápasu kopírovala průběh první poloviny. Úvodní sestava vyhrála prvních 5 minut poměrem 17-4 a od tohoto momentu jsme opět nechali chomutovské hráče převzít iniciativu zápasu. I přes tyto výpadky v zápase jsme Chomutov porazili rozdílem 23 bodů. Pozitivem tohoto zápasu bylo skórování každého hráče a návrat Lukáše Brožka, který se po dlouhodobém zranění aktivně vrátil do sestavy.

Body: Výcha 15b. + 10d., Kantůrek 14b., Čejka 11b. + 6d., Voráč 11b. + 6d., Brožek 11b., Petric 8b. + 5as., Svoboda 6b., Lahučký 5b., Kratochvíl 4b. + 5d., Pešík 3b., Tkadlec 2b., Picka 2b.

BK Pardubice 91 : 66 BK Lokomotiva Plzeň

(26:22, 23:15, 22:12, 20:17)

Do zápasu s Plzní jsme vstupovali s vědomím, že úvodní zápas jsme vyhráli rozdílem 40 bodů. Roli favorita jsme ze 40 minut zápasu hájili zhruba 8 minut a to v prvních třech minutách začátku utkání (12-4) a ve třetí čvrtině od páté do deváté minuty (14-2). Zbylých 32 minut jsme Plzni ani náznakem nevnutili naši hru a dovolili jim odehrát vyrovnanou část utkání. Neobstojí ani výmluvy, že hráči Brožek, Kantůrek, Svoboda, Kratochvíl a Výcha nebyli v tomto zápase skoro vůbec vytěžovaní z důvodu odpoledního zápasu první ligy mužů. Pozitiva však přinesl i nedělní zápas a to v podobě návratu Radka Pešíka, který své poslední soutěžní utkání odehrál ve Final 4 kategorie U17 v dubnu 2016 z důvodu operace kolena.

Body: Voráč 16b. + 7d., Čejka 14b. + 11d., Petric 12b. + 4as., Lahučký 12b., Svoboda 9b., Kratochvíl 9b. + 5d., Pešík 8b., Tkadlec 5b., Picka 2b., Suchánek 2b., Brožek 2b., Kantůrek.

Nejbližší utkání odehrají naši kluci 28. a 29. ledna proti ambicióznímu Brnu a poslední Vysočině