MČR U15

Fb_profil

Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia  
Více info

Archiv


NávštěvnostNejbližší utkání

Odkazy

Facebook

Youtube

projekt Golden Talents

BK JIP PardubiceEXL U15 BK 2x +19 – pokaždé úplně jinak

Hanebný výkon s Opavou

BK PARDUBICE – BK OPAVA

83 – 64 (15 – 11, 37 – 34, 60 – 42)

BODY: Hřebík 20 (8 doskoků), Provazník 14 (12 doskoků), Kalný 10 (9 doskoků, 6 ztrát), Vlček 10 (7 doskoků, 5 zisků), Dvořák 8 (4 zisky, 6 asistencí.5 ztrát), Janů 8, Šrámek 7, Vondra 4, Rolenc 2, Tran 0, Láska 0.

     Tohle kritické hodnocení vůbec nechce snižovat snaživý výkon technicky solidního soupeře, ale silové, rychlostní  i výškové parametry našich hráčů by neměly  při normálním výkonu  soupeři sobotního typu dávat jakoukoli šanci na úspěch. Leč opak byl pravdou. Kostrbatý, řadou nesmyslností provázený výkon domácích dával téměř tři čtvrtiny soupeři reálnou šanci v Pardubicích uspět. Konstantní výkon podali pouze dva domácí hráči – rozehrávač JANŮ a zejména nejmladší hráč týmu Jakub PROVAZNÍK, který prožil hodně podařený víkend a byl nejlepším hráčem domácích vůbec. Naopak hodně naivně hráli novopečení reprezentanti KALNÝ s VONDROU, kteří se zřejmě už viděli na reprezentačním srazu v Nymburce a hlavou se do zápasu vůbec nedostali. Tragickým ukazatelem charakteru domácí produkce bylo číslo ztrát, které se vyšplhalo až na 25, ačkoli agresivita obrany hostů nikterak nepřevyšovala na žákovské úrovni běžně produkované obrany .  Svoji roli sehrálo i bídné řešení přesilových situací , jakož i malá touha domácích hráčů  nedostat laciné koše. Prostě to byl zase jeden z těch zápasů nazývaných zápas-blbec, kdy se nedaří vůbec nic a na něž je lepší hodně rychle zapomenout.

Nedělní vzkříšení s Ostravou

BK PARDUBICE – BK SNAKES OSTRAVA

89 – 70 (24 – 13, 56 – 30, 76 – 45)

BODY: Provazník 19 (9 doskoků, 4 asistence), Hřebík 16 (6 doskoků, 5 zisků, žádná  ztráta), Janů 11, Dvořák 10 (5 doskoků, 5 asistencí), Kalný 10 (16 doskoků, 4 ztráty),  Tran 8, Láska 6 (5 asistencí), Šrámek 4, Vondra 3 (4 získané fauly), Rolenc 2, Venzara 0.

 

     Před nedělním zápasem proběhl delší pohovor v šatně, který měl posloužit k zvýšení pozornosti hráčů před utkáním.  Proslov určitě zabral, hráči už při rozcvičení působili dojmem týmu, který ví, co se od něj očekává. Úspěšný vstup do utkání udal ráz celému zápasu,  všichni hráči se snažili odehrát zápas na úrovni svých aktuálních možností a v prvních třech čtvrtinách předváděli výkon, který bychom od nich chtěli vidět pokaždé. Dobrá obrana s rychlým a přesně zakončovaným protiútokem byly ostrým kontrastem proti sobotnímu utrpení.  A tak šel tým do čtvrtého období už s jednatřicetibodovým náskokem. Snaha o začlenění všech přítomných hráčů  (s výjimkou zablokovaného kapitána VLČKA) do zápasu už tak úspěšná nebyla, soupeř se chytil a snížil svoje bodové manko na v neděli pro něj přijatelných 19 bodů. Přesto nedělní výkon lze hodnotit jako vydařený, otázkou pro psychologa však zůstává výkonnostní rozkolísanost týmu, která ho provází od začátku sezóny.

     Tým táhlo trio PROVAZNÍK, HŘEBÍK a JANŮ, oproti sobotě se prudce zlepšili i KALNÝ s DVOŘÁKEM, poctivě bojoval  ŠRÁMEK a velkým oživením byl pobyt HAI SON TRANA na hřišti ve třetí části hry.  Ke své obvyklé rychlosti přidal i přesnost zakončení vniků a jedinou ztrátu.  Svým výkonem si řekl o vyšší minutáž, musí ho však opakovaně potvrzovat ve všech utkáních.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky