Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

(12-20, 11-20, 24-7, 23-22)

V poslednom domácom zápase sme predviedli fámoznu prvú štvrtinu a proti Chomutovu sme vyhrali 36:9… na túto minulosť sme však nedokázali naviazať v zápase s Brnom, ktoré deň predtým odohralo kvalitné stretnutie v Nymburku a prenieslo si výborný výkon aj na našu palubovku. Zápas sme otvorili dvomi nepremenenými TH a to bol asi náznak našej útočnej nemohúcnosti. V prvej polovine zápasu sme sa nedokázali oprieť na útočnej časti ihriska o  strelbu z diaľky, z pod koša ale ani o útočný doskok a darovali hráčom Brna množstvo doskočených lôpt. Z takto získaných lôpt sa výborne hraje rýchly protiútok a ten brnenský hráči  efektívne produkovali. V prípade že nedokázali premeniť strelu na prvý pokus, tak si ju este útočne doskočili.Tieto faktory nás stáli 17b manko a do druhej poloviny sme išli za stavu (23-40). V šatni sme si povedali že sa nám nemusí dariť v útoku, ale aj tak sme schopný brániť omnoho lepšie a tam môžeme zápas vyhrať. Útočná pohoda, ktorú chlapci získali v druhej polovine zápasu, vychádzala práve z kvalitnej obrany, kde sme dokázali získavať lopty, a  z nich sa dostali do jednoduchých striel. Útočná šnúra na začiatku 3Qt 10:0, nás nakopla natoľko, že sme  ju zakončili skórem 24:7 a do poslednej štvrtiny sme išli za nerozhodného stavu.  Tam sme pokračovali v útočnej rozvahe a volili sme dobré strelecké pozície, ktoré aj keď sme nie vždy premenili, tak nás podržal útočný dokok (15 v druhom poločase). Na obrannej polovine sme nechali súperovi až príliš mnoho voľných prihrávok, ktoré sme mohli získať a nedostať zápas do dramatickej koncovky. Pre nás to je cenné víťazstvo, a to z dôvodu, že sme sa dokázali vzchopiť z nepriaznivého stavu a ukázali svoju kvalitu a týmový výkon. Vyzdvihol by som ešte jeden moment zápasu a to bolo náraz Martina Kratochvíla tvorou do hrany steny za košom. “Kráťa” sa do zápasu vrátil a ukázal celému týmu, že prekonať fyzickú bolesť je vždy lepšie ako žiť s vedomím, že som to vzdal!!

Hráči:

Čejka 25b-10d, Brožek 13b-5d, Výcha 12b-10d-7zl, Petric 5b-7as, Kratochvíl (13min) 4b-7d,   Pešík 4b, Lahučký 4b, Svoboda (1min) 3b, Voráč 5d, Vrťátko, Suchánek a Tkadlec

Bk Synthesia Pardubice 93:60 BC Vysočina

(14-17, 23-16, 30-18, 26-9)

V nedeľnom zápase sme boli v pozícii jasného favorita, ale úlohu sme začali plniť až po prestávke. Zverenci trénera Procházky, už aj v sobotnom zápase v Nymburku mali kvalitnú prvú štvrtinu a musím povedať že nie náhodov. V úvode hrali agresívny a rýchly basketbal a my sme ich v tomto podporili svojou nedôraznosťou. Otázky by sme si mali klásť my, prečo nedokážeme byť pripravený a koncentrovaný hneď od začiatku zápasu!!!! V druhej časti sme prinútili súpera našou aktívnou obranou k strátam a vytvorili si množstvo jednoduchých dvojtaktových zakončení.