Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

EXL U17 Kadeti nezářili, ani nezklamali

Nebyl to herně úplně nejpovedenější víkend našich extraligových kadetů, ale co je doma, to se počítá. Dvě výhry s nepříjemnými běhavými menšími soupeři jsou cenné navzdory pocitu, že hra mohla být zejména v prvních poločasech obou utkání pohlednější a ucelenější, doprovázená daleko nižším počtem nevynucených ztrát a nevhodně zvolených zakončení. Oba zápasy však potvrdily velkou sílu našeho týmu v podkošovém prostoru, a to i navzdory virózou sužovanému a méně časově využívanému ČEJKOVI, jehož schopnostmi síla týmu obvykle výrazně narůstá. Potvrdily i herní a mentální dozrávání křídelníka Michala SVOJANOVSKÉHO, který podal neobyčejně kvalitní a poctivý výkon na obou polovinách hřiště. I přeřazení rozehrávače KNOLA z béčka vneslo vyšší aktivitu na perimetru, žel s notorickou letitou slabinou tohoto hráče – zakončením.  Tituly hráčů zápasu plně korespondují s počítačovou validitou – v sobotu skvělý BAŤA dosáhl na číslo 47, v neděli jeho kolega pod košem VORÁČ za ním zaostal o pouhých 7 plusových bodů a skončil na čísle 40. Po poločasových přestávkách se citelně projevila i větší rotace hráčů v našem dresu, která nám umožnila oba soupeře uštvat a jejich odpor postupně paralyzovat.

BK SYNTHESIA PARDUBICE – SLAVOJ LITOMĚŘICE

85 – 60 (16 – 14, 37 – 33, 56 – 45)

BODY + zajímavá čísla: Baťa 24 (15 doskoků, 5 zisků, 8 získaných faulů), Voráč 18 (11 doskoků, 4 ztráty), Janata 9 (5 doskoků, 5 asistencí), Schmidt 9 (4 zisky), Svojanovský 8 (4 doskoky), Kostka 7 (4 doskoky, 5 zisků), Knol 4, Eischawy 4, Černický 2, Kalný 0, Duchoň 0.

BK SYNTHESIA PARDUBICE – KONDOŘI LIBEREC

71 – 55 (17 – 16, 35 – 32, 55 – 46)

0.

BODY + zajímavá čísla: Voráč 22 (13 doskoků, 7 bloků, 4 zisky), Baťa 23 (8 doskoků), Svojanovský 12 (5 doskoků), Kostka 8 (7 doskoků), Janata 4 (5 doskoků, 4 asistence), Čejka 2 (6 doskoků, 4 zisky, 4 ztráty), Knol 2, Schmidt 1 (4 zisky), Rischawy 0.

Nejbližší utkání extraligy sehraje naše družstvo opět v domácím prostředí, a to ve již středu 15.2. v 17:00 hodin s posledním týmem tabulky BA Sparta Praha vedeným naším dlouholetým trenérem Miroslavem MARKEM, a dále v sobotu 18.2. v 16.00 hodin s naopak dosud neporaženým lídrem tabulky  BA Nymburk.