Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

BK JIP Pardubice

EXL U15 Nevídané torzo žákovského týmu se vzepřelo osudu a oba víkendové zápasy vyhrálo

BK SYNTHESIA PARDUBICE – SLAVOJ LITOMĚŘICE

94 – 49 (22 – 21, 49 – 29, 78 – 41)

BODY + zajímavá čísla: Hřebík 36 (9 doskoků, 5 asistencí, 4 zisky), Šrámek 12 (11 doskoků, 5 asistencí, 5 zisků), Vlček 12 (8 doskoků, 5 asistencí, 4 ztráty, trojky 6/0), Tran 10 (4 získané fauly), Venzara 8, Kalný 7 (16 doskoků, 6 zisků, 4 bloky, 4 ztráty), Kotěra 7 (7 doskoků),  Rolenc 2 (5 doskoků, 5 ztrát), Dvořák (hrál po nemoci 3 minuty) 0.

BK SYNTHESIA PARDUBICE – SOKOL PRAŽSKÝ

61 – 60 (20 – 12, 38 – 28, 53 – 39)

BODY + zajímavá čísla: Hřebík 31 (5 doskoků, 4 zisky, 4 získané fauly, 4 ztráty), Kalný 10 (11 doskoků, 5 získaných faulů, to vše za 15 minut hry do vyfaulování), Šrámek 7 (6 získaných faulů, 5 asistencí, 5 doskoků, 5 zisků, 6 ztrát, odehrál celých 40 minut), Kotěra 6 (7 doskoků, 4 ztráty), Tran 3 (8 získaných faulů, 4 asistence,  ale TH 7/1), Vlček 2 (7 zisků, 7 ztrát, vyfauloval se za 20 minut hry),  Rolenc 2, Venzara 0 (celková střelba 6/0).

Nevídané zdravotní martýrium, které potkalo náš tým, vyvolávalo otázku,  jak si s nově vzniklou situací dokáže zbytek týmu poradit. A ačkoli by se podle výsledků zdálo, že všechno proběhlo lépe, než se dalo čekat, je třeba se zamyslet nad nedisciplinovaností tandemu předpokládaných tahounů týmu KALNÉHO s VLČKEM v nedělním zápase, který kvůli  jejich zbytečně nasbíraným osobním chybám a následnému hodně předčasnému vyfaulování oba  hráči z více než poloviny proseděli na lavičce.  To dávalo do poslední vteřiny šanci sokolům na úspěch, byť v prvních třech čtvrtinách nebylo  o lepším celku na hřišti jakýchkoli pochyb. Naši hráči kontrolovali průběh utkání a nedávali sokolům žádnou  reálnou možnost pomýšlet na výhru.  Zásluhou vynuceného odchodu opor ze hřiště a příšerné dvouminutovky ROLENCE v úvodu poslední  části hry však hosté vycítili šanci, jejich výkon šel prudce vzhůru a ze zápasu se z pohledu domácích stal boj s časem. Jedna chyba stíhala druhou a bylo štěstím, že i sokolové byli hodně nervózní a kupu příležitostí ke skórování zahodili. Doslova z posledních sil dohrávali zápas HŘEBÍK se ŠRÁMKEM, kteří se pro vítězství  našeho týmu obětovali nejvíce. Dobře jim sekundoval i bojovník TRAN a zlaté dvě trojky vytáhl ze svého repertoáru v pravý čas Tomáš KOTĚRA. S výjimkou hodně mátožného ROLENCE ale za maximální bojovnost zaslouží pochvalu všichni hráči,  i když nebýt  zmíněných zbytečných komplikací KALNÉHO s VLČKEM s fauly, určitě bychom zápas dohrávali v jiném rozpoložení.  Jedno jméno je přesto třeba vyzdvihnout nad všechna: Lukáš HŘEBÍK. 67 bodů ve 2 utkáních je pořádná porce,  bez níž bychom měli problémy i v sobotním, daleko snadnějším duelu s Litoměřicemi. Ty vzdorovaly zásluhou kvalitní střelby celou první desetiminutovku, ale poté už reagovat na pardubický bodostroj nedokázaly a postupně uvadaly. I jim však v Pardubicích citelně chybělo několik hráčů základní rotace.

Teď jenom musíme doufat v brzké uzdravení nemocných a zraněných hráčů, abychom se vrátili do stavu, kdy musíme vybírat nominaci a ne úpět, zda budeme konkurenceschopní. Všichni soupeři  totiž čekají  na naše zaváhání.