Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

A tým BK Pardubice

Veškeré informace k dění v A-týmu BK Pardubice a.s. naleznete na těchto stránkách bkpardubice.cz

... U19... S GBA výborný první poločas

BK Synthesia Pardubice  67:86  Get Better Academy

(21-22, 19-14, 12-27,15-23)

Zápas s GBA jsme předehrávali z důvodu jejich účasti v evropské lize juniorů a ve všední den se na Dukle odehrával skvělý basketbal v této věkové kategorii. Úvodní minuty patřily hostujícímu týmu (0:7), ale náš tým to nevyvedlo z koncentrace a po první úspěšně promněněné střele jsme se dostali do výborného rytmu. Vycházeli jsme z agresivní obrany a nedovolili pražanům skórovat z vnitřního prostoru, kde při jejich výškové převaze měli jednoznačnou výhodu. Po doskočených nebo získaných míčích jsme vyráželi do protiútoků, které jsme dokázali úspěšně vyřešit. Časté nerovnovážné situace (rozehrávači do jejich pivotů), jsme vyřešili až s nevídanou uspěšností, což nám vytvořilo poločasový náskok 4b. Po poločasové přestávce jsme však naší obrannou agresivitu nechali v šatně. GBA zvýšilo obrátky na obou polovinách, čeho jsme se obávali méně z jejich strany, tak to v konečném důsledku rozhodlo zápas. Hráči z perimetru průnikmi a střelami z dlouhé vzdálenosti utrhli rozhodující náskok pro GBA už v půlce 3qt na skóre 41:56. Nedokázali jsme si pomoct ani na útočné polovině hřište, kde jsme zaznamenali první bod až po 4min a 15sec. Tým však ukázal svoji sílu a v poslední čtvrtině se dokázal vrátit na pouhých 6 bodů rozdílu. Kombinací “pick and pop” jsme dovolili hostujícímu Drgoňovi zaznamenat jeho čtvrtý úspěšný trojkový pokus. Utkání mělo správny náboj a oba týmy předvedly kvalitní basketbal v juniorské kategorii.

Hráči:

Brožek 17b-5d, Kantůrek 15b-7d, Svoboda 11b, Petric 10b, Voráč 6b-5d, Výcha 6b, Lahučký 2b, Picka, Čejka, Pešík, Suchánek a Tkadlec

Nejbližší utkání odehrají hráči U19, 7.3. od 19:45 proti USK Praha v hale na Dukle.