Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

73 – 81 (19 – 19, 31 – 38, 52 – 67)

BODY + zajímavá čísla: Hřebík 24 (4 doskoky), Provazník 20 (10 doskoků, 8 získaných faulů), Janů 13 (6 ztrát), Vlček 11 (10 doskoků), Šrámek 4 (8 doskoků, 5 ztrát), Dvořák 3 (5 ztrát), Kalný 3 (6 doskoků, 4 ztráty), Vondra 3.

Lepšící se Brno mělo být kvalitním protivníkem a zápas se podle toho také vyvíjel. Od druhé čtvrtiny náš tým získával půdu pod nohama a získal mírný náskok, který lehce navyšoval až na slibných 15 bodů po skončení třetí čtvrtiny. Mírná rošáda se sestavou však domácí vrátila do hry, dotáhli se až na pouhé pětibodové manko, ale jejich úsilí zhatil úspěšnou trojkou kapitán VLČEK. Zápas vůbec nevyšel obvyklým tahounům týmu DVOŘÁKOVI s KALNÝM a tak podstatnou část boje odtáhli HŘEBÍK, PROVAZNÍK, JANŮ, ŠRÁMEK a VLČEK. Přestože jsme už mnohokrát viděli náš tým v lepším rozpoložení, skončil tento důležitý zápas jeho zaslouženým vítězstvím a první díl moravské mise nakonec zvládnul.

BK ORLI PROSTĚJOV – BK SYNTHESIA PARDUBICE

45 – 88 (11 – 30, 25 – 50, 30 – 65)

BODY + zajímavá čísla: Provazník 21 (10 doskoků, 5 získaných faulů), Hřebík 19 (10 doskoků), Dvořák 11 (8 získaných faulů, 5 asistencí), Kalný 10 (17 doskoků), Janů 7 (8 doskoků, 4 ztráty), Šrámek 6, Kotěra 4 (5 doskoků), Rolenc 4, Vlček 4 (4 asistence, 6 ztrát), Vondra 2 (8 doskoků).

Prostějovští udělali mílový výkonnostní krok vpřed, ale v neděli jim chyběl rozehrávač BÁLINT a tím asi všechno podstatné – mozek, srdce, ruce,… Bez tohoto megatalentu se stali domácí naším obětním beránkem a neměli najednou co nabídnout. Zápas, z něhož jsme měli  po soupeřových posledních výsledcích oprávněné obavy, se proměnil v hru pardubické kočky s prostějovskou myší. Naši hráči podali navíc o poznání lepší výkon než v Brně a svého soupeře hravě přehrávali od první do poslední minuty. O 100% vzhůru šel výkon DVOŘÁKA s KALNÝM a svůj standart opět odvedly i všechny  sobotní opory.  Souboj o pořadatelství MČR se pravděpodobně zúžil na tandem Pardubice – Sokol pražský, před nímž máme dvoubodový náskok. Zbývá však ještě  10 těžkých duelů a rozhodnuto není nic.