Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

63 – 61 (9 – 20, 27 – 35, 38 – 48)

BODY + zajímavá čísla: Dvořák 16 (10 doskoků, 4 získané fauly, ale i 7 ztrát), Srník 11 (8 doskoků, TH 5/1), Vlček 9 (8 doskoků), Janů 8 (4 doskoky, 4 získané fauly), Kalný 6 (15 doskoků, 4 získané fauly, 4 bloky, střelba zpod koše 12/2!), Šrámek 6 (8 doskoků, 4 ztráty), Provazník 3 (4 ztráty), Vondra 2.

Do utkání vstoupili naši hráči velmi dobře a dlouho kontrolovali vývoj hry. Hráči z perimetru byli v úvodu velmi dobře doplňováni pivotmanem Vojtou KALNÝM. Ten  bohužel po neúspěšném pokusu o smeč v závěru první čtvrtiny absolutně vypadl z role a do konce zápasu se do ní nedostal. Jeho kolega PROVAZNÍK měl zase jeden ze svých kritických dní, nedařilo se mu od začátku nic a sázka na zázračné vzkříšení těchto dvou hráčů v závěru utkání trenérovi PROCHÁZKOVI opravdu nevyšla: PROVAZNÍK se vrátil do hry ve 33. minutě za stavu 42 – 50 v náš prospěch, jeho kolega o dvě minuty později za stavu 45 – 52. Závěrečnou pětiminutovku tak naši hráči prohráli v teoreticky nejsilnějším možném složení 18 – 9 a není pochyb o tom, kde se stala chyba. Zklamaný kouč proto byl i na sebe hodně naštvaný… Porážka s průměrným soupeřem může mít fatální důsledky v boji o pořadatelství MČR.

V Opavě zářil Dvořák a Provazník splatil sobotní dluh

BK OPAVA – BK SYNTHESIA PARDUBICE

84 – 86 (19 – 20, 41 – 43, 55 – 60, 73 – 73) po prodloužení

BODY + zajímavá čísla: Dvořák 31 (6x3, 7 doskoků, 4 získané fauly, 4 zisky, 4 ztráty – vynikající výkon), Šrámek 17 (6 doskoků, 5 získaných faulů, 4 ztráty, zpod koše 7/7), Provazník 15 (14 doskoků, 4 získané fauly, TH 6/5), Vlček 9 (5 doskoků, 4 ztráty), Janů 8, Kalný 4 (5 doskoků, 5 získaných míčů, 6 bloků, ale absolutně nulová aktivita v útoku), Srník 2, Vondra 0 (4 doskoky).

Domácí hráči vstoupili na rozdíl od ostravských hadů do utkání hodně aktivně, byli velice pohybliví a střelecky úspěšní. Naši naštěstí dokázali vždy kontrovat a tak padalo hodně bodů a útoky byly jasně úspěšnější než obrany. Ani napodruhé se nedostal do zápasu KALNÝ, oproti tomu PROVAZNÍKŮV výkon naštěstí šel o 200% vzhůru. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, žádný tým nezískal náskok, o němž by se dalo tvrdit, že rozhodne. Drama vrcholilo v závěru, kdy po trojce domácího LAZECKÉHO a koši TÝNA vedli domácí 73 – 70, na což reagovali naši hráči šestkou JANŮ a dvojkou poprvé v sezóně skvěle hrajícího DVOŘÁKA,  srovnali na 73 – 73 a šlo se do prodloužení. Tam v předposlední minutě DVOŘÁK srovnal svojí pátou úspěšnou trojkou na 79 – 79, VLČEK dostal náš tým do dvojbodového vedení, ale PAVELEK trojkou překlopil skóre znovu pro domkácí. Na 82 – 84 upravil trojkou z 9 metrů znovu DVOŘÁK,  KAVAN dvěma šestkami 4 vteřiny před koncem znovu srovnal stav, ale po time outu snad dvě desetiny vteřiny před koncem zápas rozhodl střelou ze 4 metrů po 43 minutách svého pobytu na hřišti tentokrát velmi dobře hrající PROVAZNÍK. Vyhrál šťastnější, nikoli lepší tým, neúčast nemocného HŘEBÍKA se ukázala citelnějším problémem, než jsme si možná dokázali představit. Nejvíc se to bohužel ukázalo na útočném doskoku, kde byli naši pivotmani neviditelní…

Vzhledem k porážce Sokola pražského na USK  mohou být porážka i výkony na Moravě dobrým motivačním faktorem do další tréninkové práce pro tým před zakončením sezóny, ale z posledních 6 zápasů hraje  4x v cizím prostředí, kde rozhodně většinou výkonnostně nijak neoslňuje. Začínáme si lámat hlavu proč…