Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

A tým BK Pardubice

Veškeré informace k dění v A-týmu BK Pardubice a.s. naleznete na těchto stránkách bkpardubice.cz

EXL U17 Herní pohoda teď z kadetů přímo sálá.....

.......Play off ale bude o něčem jiném, uvědomují si hráči

SRŠNI SOKOL PÍSEK – BK SYNTHESIA PARDUBICE

66 – 89 (17 – 24, 34 – 40, 50 – 58)

BODY + (ne)zajímavá  (ne)objektivní čísla: Kostka 20 (4 doskoky), Čejka 17 (6 asistencí), Baťa 15 (6 získaných faulů, 4 doskoky, TH 6/1!), Schmidt 11 (6 získaných faulů), Janata 10, Voráč 8, Svojanovský 6, Knol 2, Černický 0, Duchoň 0.

POZN.: Takhle špatně vedený technický zápis je v podstatě k ničemu, neboť náš tým podle něho měl např. 100%ní střelbu trojek (7/7) a 90%ní střelbu za 2 body (29/26). Tím zřejmě utvořil světový rekord a měl by být zapsán do Guinessovy knihy rekordů…

Sršni v sršní aréně v Písku obvykle hodně bodají, ale naši hráči jim tentokráte nic nedarovali a po celý zápas určovali vývoj skóre i tempo hry. Domácí v zápase snad ani jednou nevedli a vždy, když se nadechovali k náletu na pardubický koš, jako by zůstali ochromeni nějakou dávkou chemického postřiku ze Synthesie. Největším nepřítelem v první půli však nebyli soupeři, ale zejména rozhodčí HAVLÍČEK s KUBÍČKEM, kteří svými mnohdy až směšnými pisky udržovali  do poločasu sršňům alespoň jakousi naději na úspěch. Naštěstí po přestávce už byla pod pardubickým košem taková hustota jedu,  kterou se sršni báli jakkoli pronikat, a sudí pochopili, že domácím tentokráte k výhře nepomohou a začali pískat podle pravidel. Zrodila se tak až nečekaně jasná výhra našich hráčů, kteří potvrdili aktuální dobrou formu a velkou pohodu v týmu. Otázkou je, jak ji udržet pro zbytek sezóny, kdy začíná zbrusu nová soutěž. A sokoli ze Žitné rozhodně nejsou nejsnadnějším soupeřem pro čtvrtfinále, i když dosavadní vzájemná  bilance i aktuální forma týmu přece jen svádějí k mírnému optimismu.

BC LOKO PLZEŇ – BK SYNTHESIA PARDUBICE

55 – 105 (16 – 42, 28 – 65, 40 – 82)

BODY + zajímavá čísla: Voráč 24 (11 doskoků, 4 získané fauly), Svojanovský 21 (5x3, 5 doskoků), Baťa 12 (5 doskoků), Kostka 12 (8 doskoků), Duchoň 8 (4 doskoky), Janata 7. Čejka 6 (4 doskoky), Černický 6, Schmidt 6, Knol 3.

Plzeňští v sobotu sehráli vyrovnanou partii s nevyzpytatelným Prostějovem, ale na naše hráče v neděli prostě neměli. Ti ještě vyšperkovali svůj výkon ze soboty a zejména v prvním poločase předvedli bezchybnou produkci, které domácí v podstatě jenom přihlíželi. Pěti trojkovými zářezy v řadě na sebe upozornil Michal SVOJANOVSKÝ, jehož výkonnost začíná jít strmě vzhůru a konečně naplňuje svůj ohromný talent i v zápasových podmínkách. Celkem jich naši hráči nastříleli 13 z 29 pokusů, a to je  určitě hodně pozoruhodné procento. Nutno ovšem dodat, že dobře se to střílí, když  o nic nejde a když vás skoro nikdo nebrání. Uvidíme, jak  to našim šutérům posype v duelech na krev, které začínají již 1. a 2. dubna v naší hale.  Nezapomeňte se přijít podívat!