Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

BK JIP Pardubice

EXL U15 Výborné první poločasy žáků na západě Čech nedaly soupeřům šanci na úspěch

BK KLATOVY – BK SYNTHESIA PARDUBICE
57 – 86 (15 – 29, 25 – 52, 40 – 64)

BODY + zajímavá čísla: Hřebík 22 (4 doskoky), Kalný 16 (20 doskoků, 5 zisků, 4 získané fauly, 4 bloky, navzdory 6 ztrátám konečně výborný výkon), Janů 14 (4 doskoky i 6 ztrát), Provazník 10 (11 doskoků, 4 ztráty), Srník 10 (4 ztráty), Láska 8 (4 ztráty), Dvořák 6 (5 asistencí), Šrámek 0 (nejhorší výkon v sezóně), Venzara 0.

24 ztrát míče  a spící ŠRÁMEK byli jedinými kaňkami na výborném výkonu týmu zejména v prvním poločase. Ten nedal soupeři šanci pomýšlet na úspěch a od začátku šel nekompromisně za další výhrou v extralize. Po nepřesvědčivých výkonech na severu Moravy to působilo jako určitý balzám na nervové soustavy zainteresovaných příznivců, neboť tým dokázal, že svoje postavení v čele tabulky  nehodlá nikomu přepustit a že touží po šampionátu v domácím prostředí.

BK LOKO PLZEŇ – BK SYNTHESIA PARDUBICE

53 – 105 (10 – 36, 24 – 57, 42 – 89)

BODY + zajímavá čísla: Hřebík 21 (8 doskoků, 6 získaných faulů), Dvořák 18 (6 doskoků, 5 získaných faulů, 5 asistencí), Kalný 17 (18 doskoků, 10 bloků, 5 získaných faulů, 4 zisky, 4 asistence, 4 ztráty – opět výtečný výkon), Provazník 16 (14 doskoků),  Šrámek 15 (5 zisků, 5 asistencí, 4 získané fauly + skvělá práce v obraně – diametrálně odlišný výkon od soboty),  Janů 10 (9 doskoků, 4 zisky), Venzara 4, Láska 2 (oproti sobotě ale neviditelný), Srník 2 (jako vždy po ránu ležící, spící).

Zrekonstruovaná  minihala v Plzni našim borcům sedí, minulý týden zde dospěli k hranici 105 nastřílených bodů kadeti a nyní totéž zopakovali po opět výborné první půli i žáci. Soupeř v sobotu porazil Liberec a tak se jeho trenér Venca FORST, náš bývalý ligový hráč, domníval, že by snad mohl potrápit i naše hochy. Ti mu však od začátku svým výkonem dali jasně najevo, že svoje plány musí rychle zkorigovat a nic mu nebyly platné ani dva superrychlé time outy ve 2. a 3. minutě zápasu. Klíčovým plejerům se znovu  chtělo hrát i běhat,  k čemuž mnohé donutilo  i zkonzumování  ohavného nakyslého mléka při rautové snídani v jinak velmi luxusním hotelu HAZUKA v Plzni. To bylo jedinou vadou na kráse  pohodového víkendového zájezdu na západ Čech.