Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

Bk_u17

Kadeti BK Synthesia Pardubice vstoupili o víkendu 1. a 2.4. do play off. V bojích o Final Four přivítali naši hráči na své palubovce tým ze Sokola Pražského. Oba dva zápasy, které měly odlišný průběh, vrcholily v koncovcách. Po dramatických soubojích v posledních minutách slaví vítězství BK Pardubice a ujímá se vedení v sérii 2-0.

BK SYNTHESIA PARDUBICE – SOKOL PRAŽSKÝ 72 – 62
(11 – 17, 34 – 29, 48 – 41)

Statistiky
:
Svojanovský - 20 bodů, 5 doskoků; Čejka - 12 bodů, 17 doskoků, 5 získaných faulů; Voráč - 12 bodů, 6 doskoků, 5 získaných faulů; Janata - 8 bodů, 4 doskoky, 4 asistence; Baťa - 7 bodů, 9 doskoků, 4 získané fauly; Schmidt - 7 bodů, 5 asistencí; Černický 2.

Od úvodního rozskoku se na našem týmu projevovala svázanost nervozitou a přehecováním, tým neproměňoval otevřené pozice a sokoli působili po celou čtvrtinu výrazně lepším dojmem. Do zápasu se domácí dostali až ve druhé čtvrtině, a to zejména zásluhou vůdčího povstalce MICHALA SVOJANOVSKÉHO, který od druhé části hry začal předvádět supervýkon, na nějž jsme si zvykli z jeho čtyř posledních vystoupení v dlouhodobé části soutěže. Jeho úžasné čtení hry, rychlý přechod do útoku i dobré řešení finální fáze z něho dělají prototyp moderního basketbalisty, který za předpokladu tvrdého tréninkového úsilí má šanci v basketbalu hodně dokázat. Postupně obrna spadávala i z dalších hráčů, jenom střelecká (ne)úspěšnost nepochopitelně zůstávala stále stejná. Ta naše hráče brzdila ve větším rozletu a neustále držela sokoly ve hře o první bod z této série. Přesto se od druhé čtvrtiny zdálo, že tým kráčí za výhrou, ale po 34. minutě došlo k dalšímu zauzlení vývoje skóre a hosté se osmibodovou minišňůrou dotáhli v 37. minutě na pouhopouhý bodík – 55-54. Dramatickou koncovku se pokusil zlehčit trojkou KOSTKA, hosté ale znovu kontrovali snadnou dvojkou, na níž zareagoval další trojkou SVOJANOVSKÝ. Spolu s trojkou Davida SCHMIDTA z 34. minuty přišly všechny jak na zavolanou, neboť právě střelba za tři body v utkání byla ze strany domácích nevídaně tristní – 29/4 = 13,8% !!! V ní byl největší rozdíl mezi posledními uvolněnými výkony týmu a křečovitým vstupem do play off. Závěr domácí hráči zvládli, ačkoli je právě v něm zradila jindy další poměrně silná stránka týmu – trestné hody. V posledních třech minutách hry jich z osmi dokázali proměnit pouze tři, čímž opakovaně dávali hostům šanci. Ti ji naštěstí nevyužili a tak se z prvního bodu mohli radovat naši hráči.

BK SYNTHESIA PARDUBICE – SOKOL PRAŽSKÝ 79 – 75 (22-17, 41-34, 64-49)

BODY + zajímavá čísla: Svojanovský 17 (5 doskoků, 4 asistence, 4 získané fauly), Schmidt 15 (5 asistencí), Baťa 12 (10 doskoků), Kostka 12 (5 doskoků, 4 asistence), Čejka 11 (11 doskoků, 4 získané fauly), Janata 2 (6 ztrát!), Černický 0.

Nedělní odveta začala pro náš tým nadějněji – po dvou trojkách rychle vedl 6-2 a zdálo se, že hraje ve větší pohodě než v sobotu. I sokolové však nezůstávali pozadu a neustále kontrovali. Domácí poprvé odskočili přes deset bodů ve 3. minutě druhé části (32-21) a tento náskok dovolili hostům do poločasu pouze snížit na 7 bodů. Relativně vyrovnaný stav byl zejména zásluhou hanebného obranného doskoku domácích, kteří soupeři za poločas povolili 15 (!!!) druhých příležitostí ke střelbě (sám MANAS měl 7 útočných doskoků). Po přestávce však přišly další velké chvíle SVOJANOVSKÉHO, navíc první skvělé momenty BATI a po trojce SCHMIDTA svítilo v 34. minutě na tabuli hodně nadějné skóre 55-36. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou v duchu „s přehledem si to pohlídáme“, ale čtvrtá část hry přinesla úplně jiný obraz hry. Sokolové u vědomí, že už v zápase nemají co ztratit spustili uragán, z něhož šla domácím hlava kolem. Ani jeden hráč nedokázal adekvátně reagovat na vývoj hry, podržet míč, zorganizovat útok a připravit si střelecké příležitosti. Hosté byli jasnými pány situace na hřišti, minutu před koncem se dotáhli na jediný bod, skóre naštěstí překulit ve svůj prospěch už nedokázali. Pro naše hráče to budiž varováním před odvetou, která bude hodně náročná a bude vyžadovat tvrdou práci po celých 40 minut hry. To se jim v neděli hrubě nepodařilo a vyhrál spíš šťastnější, než výrazně lepší tým. Přesto je stav 2-0 na zápasy hodně povzbuzující, protože představuje 2 čisté mečboly na cestě do Final Four.
Kromě SVOJANOVSKÉHO zasluhuje zvláštní uznání pivotman ČEJKA hrající se sebezapřením s pochroumaným kolenem, v neděli se výrazně zlepšili i KOSTKA s VORÁČEM a BAŤOU, po oba dny dřel do úmoru SCHMIDT, v sobotu přinesl zvýšení herní kvality i JANATA.