Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

(U15) MČR se bude hrát v Pardubicích

Zhodnocení 13. a 14. kola extraligy kategorie U15.

Starší žáci splnili v sobotu 8. 4. i přes kostrbatý výkon na Sokole pražském první cíl. Po základní části obsadí naši borci první místo a MČR se tak bude konat v půlce května v Pardubicích v hale na Dukle. Následující den si "beksa" bezpečně poradila s týmem Litoměřic.

SOKOL PRAŽSKÝ – BK SYNTHESIA PARDUBICE
56 – 66 (11 – 16, 33 – 28, 43 – 48)

Statistiky
:
Janů - 16 bodů, 10 doskoků, 6 ztrát; Provazník - 14 bodů, 4 doskoky; Hřebík - 12 bodů, 5 získaných faulů; Šrámek - 12 bodů, 6 doskoků, 6 zisků, 4 získané fauly, 4 ztráty; Dvořák - 4 body, 4 asistence, 7 ztrát; Vlček - 4 body; Kalný - 2 body, 19 doskoků, 7 bloků, 8 ztrát; Srník - 2 body

Zápas o potvrzení prvenství v dlouhodobé části naši zahájili hrůzostrašně, bez bojovnosti, pohybu i jakýchkoli známek emocí. V 5. minutě prohrávali 8-2. Obrat k lepšímu přišel až s nástupem Matyáše JANŮ místo hodně mátožného DVOŘÁKA. Ten společně se ŠRÁMKEM zaveleli k ofenzívě a ve 12. minutě již bylo v řadách početného pardubického fanklubu podstatně veseleji – 13 – 23! Po odchodu ŠRÁMKA na zasloužený odpočinek však přišla podobná šňůra domácích a po řadě nevynucených a nepochopitelných chyb našich hráčů svítil na ukazateli zase výhrůžný stav 31 – 25. Návrat bojovníka ŠRÁMKA do hry  nálet sokolů zastavil, ale přesto jsme vstupovali do druhé půle s pětibodovým mankem. Skóre se nám podařilo přes veškerou snahu vyrovnat až ve 27. minutě (41 – 41) a teprve od toho momentu vývoj zápasu začali kontrolovat a dotáhnout ho do vítězného konce. V poslední části hry se o to zasloužilo především zmrtvýchvstání Jakuba PROVAZNÍKA, který  se z dlouho neviditelného borce stal 9 body v řadě mezi 33. a 37. minutou správným borcem na konec. Nebyla to rozhodně žádná pastva pro oči diváků, ale právě výhry v zápasech, kdy se zdaleka ne všechno daří, jsou nejcennější. Tím spíš, že tahle nám tři kola před koncem zajistila prvenství a tím po třech letech i pořadatelství  závěrečného turnaje za účasti osmi nejlepších celků dlouhodobé části soutěže.

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE – BK SYNTHESIA PARDUBICE
50 – 103 (21 – 24, 27 – 51, 38 – 72)

Statistiky
:
Provazník - 20 bodů, 5 doskoků; Dvořák - 14 bodů, 7 asistencí, 4 zisky; Hřebík - 12 bodů, 5 doskoků, 4 zisky; Srník - 10 bodů, 4 zisky; Vondra - 10 bodů, 7 doskoků; Vlček - 9  bodů, 8 doskoků, 6 asistencí, 4 ztráty; Janů - 8 bodů, 4 asistence; Šrámek - 8 bodů, 5 zisků, 4 asistence; Láska - 6 bodů; Kalný - 6 bodů, 14 doskoků, 5 bloků, 4 ztráty

Trochu jsme se obávali, co přinese střídání celých pětek po 5 minutách hry, ale po pomalejším rozjezdu se pardubická mašina rozjela naplno a poslední tým tabulky, který však herně rozhodně nevypadá zle, přejela rozdílem třídy. I střelecká tabulka se rozdělila mezi všech 10 přítomných hráčů, a proto mohli tentokráte určitě být spokojeni i ti, kdož v sobotu na Sokole strávili více času na lavičce než na hřišti.  Ve vyrovnaných zápasech si pochopitelně tento luxus příliš dovolit nemůžeme a je jenom na hráčích samotných, aby svoji minutáž dobrými výkony a přístupem k tréninku neustále zvyšovali.