Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

(U17) Kadeti nezaváhali a postupují na F4 do Nymburka

Po dvou těsných a těžce ubojovaných výhrách v domácím prostředí s pražskými sokoly zbývaly kadetům tři pokusy na zdolání tohoto soupeře potřetí a tím na zajištění postupu mezi čtyři nejlepší týmy ČR na finálový turnaj do Nymburka. Ani třetí výhra se sice nerodila hladce, ale po urputném boji se ji podařilo urvat hned na první pokus! V nervózním utkání, kde obrany dominovaly nad útočnými schopnostmi obou týmů, naši hráči od počátku o pár bodíků vedli, nejvíce pak v 8. minutě třetí čtvrtiny (31 – 42), dokázali naši hráči zachovat pevnější nervy i poté, co po několika trochu naivních chybách v řadě o svůj náskok lehce přišli (31. min. 43-44 a 37. dokonce 52-50 pro domácí), v nepříznivé situaci se semknout, zabojovat a sedmibodovou šňůrou znovu získat pětibodový náskok (52-57). Závěr pak ještě znovu zdramatizovala trojka TAXE po chybném řešení clony, ale poslední hřebíček do rakve zasadil sokolům jednou proměněnou šestkou ČEJKA. Ten odehrál celou sérii s bolestivě nataženými kolenními vazy s velkým sebezapřením a právě to bylo zásadní miskou na vahách těchto duelů. V sobotu byl nejlepším hráčem na hřišti Štěpán KOSTKA, výrazné se oproti domácím duelům zlepšili i pivotmani VORÁČ s BAŤOU, solidní výkon znovu předváděl i SVOJANOVSKÝ a duch týmu utváří svým nikdy neutuchajícím nasazením a pohybem rozehrávač David SCHMIDT, který na hřišti strávil bez 5 vteřin 39 minut…

SOKOL PRAŽSKÝ – BK SYNTHESIA PARDUBICE
55 – 58 (12 – 18, 26 – 28, 37 – 44)
BODY + zajímavá čísla: Kostka 18 (8 doskoků, 3 asistence), Baťa 13 (5 doskoků), Čejka 13 (8 doskoků, 6 získaných faulů), Svojanovský 6 (4 doskoky), Voráč 5 (4 doskoky, 4 získané fauly), Schmidt 3 (4 doskoky), Černický 0, Janata 0 (5 ztrát).
Střelba za 2 body: 42,9% (domácí 42,6%), za 3 body: 18,8% (domácí 5,9%), TH: 35,0% (85,7%). I tyto údaje dokreslují nervozitu obou stran.

Postup BK je i při velké vyrovnanosti těchto soupeřů určitě zasloužený, neprohrál s ním v celé sezóně ani jeden z 5 vzájemných velmi vyrovnaných duelů, a to hovoří za vše. Nezbývá než chlapcům poblahopřát a popřát jim úspěšné působení i v závěrečném turnaji v Nymburce, kde jeho soupeřem v semifinále bude druhý tým konečného pořadí a spolufavorit turnaje USK PRAHA. Druhou dvojici vytvoří pořádající BCM Nymburk a Snakes Ostrava. Poražení z těchto duelů si to rozdají o bronz, vítězové o titul. Nezapomeňte naše chlapce přijet v sobotu 13. května do haly ZŠ Komenského v blízkosti vlakového nádraží Nymburk hl.n. povzbudit!!!