MČR U15

Fb_profil

Nábor nových hráčů

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia  
Více info

Archiv


NávštěvnostNejbližší utkání

Odkazy

Facebook

Youtube

projekt Golden Talents

BK JIP PardubiceMistrovský titul U15 je výsledkem týmové práce trenérů i hráčů.

Ročník 2002 je pokládán za jeden z nejsilnějších žákovských ročníků v novodobé historii našeho klubu. Právě proto je mu  věnována velká pozornost a na jeho přípravě se podílí široký realizační tým – individuální tréninky jsou výsadou Dušana Bohunického a Tomáše Novotného, kondiční přípravu skvěle režíruje Lukáš Diepold a celou práci zastřešuje budováním týmové chemie Jan Procházka. Právě to bylo největším oříškem v průběhu sezóny, v níž velmi často herní projev zadrhoval, protože záměr trenérů byl jednoznačný: přehrávat soupeře individuální kvalitou, správnou kvalitou provádění herních činností jednotlivce. Výsledky byly často lepší než předváděná hra, ale realizační tým ze svého záměru ani na chvilku neustoupil. „Když to jde v cizině, proč by to nemohlo jít u nás“, to je vize, k níž směřovalo celé úsilí. A na závěrečném turnaji se v plné míře ukázalo, že nastolený trend je realizovatelný i v našich podmínkách. Pardubičtí hráči přehrávali všechny své soupeře o parník a alespoň trochu se zpotili až ve finálovém duelu s velmi dobře připravenými libereckými kondory.

Podstatné pro úspěch bylo potlačení ega jednotlivých osobností týmu, které pracovaly jen a jen v jeho prospěch, nezaobíraly se individuálními statistikami a počtem vlastních odehraných minut a táhly tým za jediným cílem: pohlednou hrou založenou na aktivní obraně a z ní plynoucím rychlém protiútoku přehrát všechny soupeře a vybojovat další mistrovský titul do mozaiky svých úspěchů. To se v plné míře podařilo a spokojeni museli být všichni přítomní příznivci týmu.
Nemá smysl vyzdvihovat jednotlivce, protože každý splnil svoji roli na 100%. Někdo ji měl větší, někdo menší, ale nikdo nezklamal. Přesto - způsob, jakým vygumoval pes obranář Jakub ŠRÁMEK největší hvězdy soupeřů (BÁLINT, KOČVARA,…) ze hřiště, se vryje do paměti všem. Posun Matyáše JANŮ z průměrného borce na lídra týmu byl rovněž markantní. Tvrdá práce Lukáše HŘEBÍKA , která mu vynesla jmenování MVP turnaje, byla rovněž do očí bijící. Největší radost jsme ovšem měli z výkonů pivotmanského tandemu Vojtěch KALNÝ – Jakub PROVAZNÍK. Ten naprosto dominoval pod oběma koši ve všech utkáních a po mnoha rozporuplných výkonech megatalentovaného KALNÉHO v průběhu sezóny jsme konečně viděli jeho absolutně přívětivou tvář – hráče koncentrovaného, bojovně naladěného a úžasně využívajícího všech předností, které mu geny nadělily. A že jich není málo! I kapitán týmu Tadeáš VLČEK se tentokrát plně podřídil potřebám týmu a vedl ho správným směrem jako vůdce s velkým V. Skvěle se se svojí rolí na mistrovství popral i rozehrávač Tomáš DVOŘÁK, nastupování z druhé vlny mu vyloženě sedlo a patřil k velkým oporám týmu. Obří posun zaznamenal i Vladimír VONDRA, získal sebevědomí v reprezentačních startech, trenér SLOWIAK ho hodně chválil, jenom vinou zranění trošičku pochopitelně hapruje v kondici, ale to je maličkost, kterou lze trpělivou prací postupně hravě odstranit. Zbytek týmu měl tu menší roli, ale i on přispěl k velké pohodě družstva v závěrečném turnaji – Adam SRNÍK, Josef LÁSKA, Jan ROLENC, Tomáš KOTĚRA i Aleš VENZARA dotvářeli mozaiku týmu, který svými výkony pohladil u srdce všechny fanoušky a poděkoval svým rodičům i známým za podporu v průběhu celé dosavadní kariéry.

m-kotera-photographyrajče.net

Tým nyní přechází do vyšší věkové kategorie kadetů U17, a protože ročník 2001 je v našem klubu velmi málo početný, má štěstí, že i tady bude muset okamžitě bojovat naplno i s o rok staršími soupeři. Teprve nastávající sezóna tak bude tím pravým prubířským kamenem schopností a odolnosti čerstvých mistrů republiky!

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky