Naborovy-plakat-a4_2

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

Ohlédnutí za úspěšným víkendem mládeže

V pátek 8. září se většina mládežnických týmů rozprchla po celé republice na přípravné turnaje. Junioři jeli ladit formu před sezónou dokonce až do Žiliny. Celkové skóre Beksy = 2 první místa, 2 druhá místa, jedno třetí a jedno páté místo.

(U11) Nejmladší minižáci zvítězili na Labském poháru v Pardubicích

Ve dnech 8. – 10.září se tým nejmladších minižáků zúčastnil turnaje Labský pohár. Turnaj začal velice úspěšně, kdy si kluci lehce poradili s týmy ve skupině BA Sparta dívky a TJ Jiskra Kyjov – dívky. V sobotu pak na závěr skupiny Pardubický výběr opět vyhrál, kdy si poradil s týmem BŠ Tygři Praha chlapci 82:29. Odpoledne se kluci trošku zapotili s týmem Sokol Hradec Králové, ovšem postup do nedělní finálové skupiny si vzít nenechali a vyhráli 54:32. Neděle nezačala úplně podle našich představ a s domácím celkem SŠB chlapci poprvé okusili jaké je to prohrávat. Po nevydařené první čtvrtině zápas začali postupně obracet a na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 47:35. Zápas se hrál na velmi dobré úrovni a chapci ukázali, že jsou v dobré formě před začátkem sezóny. V posledním zápase hráči ukázali, že jim zlaté medaile právem náleží a vyhráli 54:30.

Nejlepším střelcem turnaje a týmu se stal Matěj Kolík a nejužitečnějším hráčem týmu Oliver Zdobinský. Velká pochvala patři ovšem všem klukům za odvedenou práci a bojovnost nejen na hřišti.

(U12) Mladší minižáci stříbrní na Poháru primátora v HK

Kategorie U12 o víkendu válčila v sousedním Hradci Králové o pohár primátora města, nutno podotknout, že velmi úspěšně! Bohužel na tu nejcennější příčku to nestačilo!

BK Pardubice vs. Jížní Supi 89:25
Body: Chimiák 18,Fiedler 18, Soldán 17, Krejčík 16, Svačina 10, Šrámek 6, Svatoš 4

V Pátek kluci sehráli utkání v základní skupině proti Jížním Supům z Prahy! Soupeř s oslabenou sestavou nebyl pro kluky moc velkou překážkou a díky skvělé obraně, jsme soupeře porazili poměrem 89:25!

BK Pardubice vs. BC Vysočina 53:39
Body: Chimiák 17, Fiedler 12, Šrámek 8, Soldán 6, Fecko 5, Němec 2, Svatoš 2, Svačina 1

V sobotu jsme vyrazili do Hradce Králové v brzkých ranních hodinách, abychom od 8:30 vyzvali mladíky z BC Vysočina. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, obě družstva se prali o vítězství až do posledních minut! Naši borci, ale utkání výbornou 4. Čtvrtinou (17:7) strhli na svoji stranu a po utkání svítil na světelné tabuli výsledek 53:39.

BK Pardubice vs. SKB Rokycany 76:63
Body: Fiedler 16, Svačina 14, Chimiák 13, Fecko 12, Soldán 8, Šrámek 7, Němec 6

Po pauze na oběd, jsme zamířili rovnou do haly, kde nás již čekalo družstvo SKB Rokycany. Naši borci se v prvním poločase velmi trápili s výbornou obranou Rokycan, které první poločas ovládli 35:39, ale kluci zabrali a díky výbornému výkonu v poločase druhém, porazili Rokycany rozdílem 13 bodů, 76:63.

BK Pardubice vs. BA Sparta Praha 74:52
Body: Fiedler 18,Fecko 15,Chimiák 14, Soldán 8, Svačina 6, Šrámek 5, Němec 4, Jiránek 2

Po vítězství nad Rokycany jsme se přestěhovali do haly na Třebší, kde se konala závěrečná fáze turnaje. V semifinále nás čekala BA Sparta Praha. Po výborném začátku a následném protočení sestavy, které umožnilo stěžejním hráčům odpočinek, svítil na výsledkové tabuli konečný výsledek 74:52.

BK Pardubice vs. BC Vysočina 37:59
Body: Fecko 12, Chimiák 11, Fiedler 8, Šrámek 4, Němec 2

V neděli nás čekal poslední finálový zápas znovu proti týmu BC Vysočina, který byl znovu velmi vyrovnaný, bohužel závěr měla Jihlava o dost lepší, kluci se dostali pod tlak, začali zmatkovat a dělat spoustu chyb, vidět byla také velká únava. Co mě osobně mrzí je přístup kluků k posledním minutám tohoto zápasu, slyšet od někoho, že už nechce hrát a být uražený…, to prostě v týmovém sportu nejde. Chci, aby si všichni kluci vzali z této prohry veliké ponaučení, nic není zadarmo! Kluci si musí uvědomit, že nikdo nevyhrává věčně a že ne vždy se jim bude dařit, ale to pořád není důvod říct, už nechci hrát… Prohrávali jsme sice finále, ale myslím, že za své výkony se rozhodně stydět nemusíme, odehráli jsme turnaj se ctí a to je to nejdůležitější!

Závěrem bych chtěl ještě pogratulovat týmu BC Vysočina k  1. Místu v turnaji a popřát mnoho úspěchů do sezóny, také bych chtěl poděkovat všem rodičům a fanouškům, kteří fandili, co to šlo, Děkuji!!!

(U15) Ze Sokola pražského s druhým místem

Žáci o víkendu odehráli další přípravný turnaj na Sokole pražském a ve výborné konkurenci předních českých týmů obsadili 2. místo,  když po výhře s nekompletními Litoměřicemi  (mimochodem soupeřem, kterého potkají už tuto neděli ve druhém utkání letošní extraligy) dokázali porazit svého přemožitele z dubnového mistrovství ČR a úřadujícího šampióna z Brna. V závěrečném utkání pak podlehli po vyrovnané první půli pořádajícímu Sokolu. Týmu chybělo několik podstatných hráčů – nemocný Jakub KRET a zraněný Jan ŠINDELÁŘ, navíc od prvního zápasu se střevními problémy indisponovaný rozehrávač Tomáš FIDLER, jakož i další rozehrávači Marek PŮLPÁN (byl s U14 na turnaji v Ostravě), Michael HEJZLAR (třísla) a Radovan MRÁZEK (prst na noze).  Oproti  uplynulému víkendu na Slovensku šel  nahoru výkon ŠKODY a HORKÉHO, ale určitě nejzásadnějším  přínosem byl Jakub PROVAZNÍK, jenž celou přípravu absolvoval s týmem U17 a dokud mu stačily síly, táhnul většinu akcí týmu a dokázal je i úspěšně zakončovat. V každém případě byl na hře týmu vidět značný posun vpřed a jsme zvědavi, jak se mu podaří  o tomto víkendu vstoupit do nové sezóny.