Nábor nových hráčů

Naborovy-plakat-a4_2

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia  
Více info

Archiv


NávštěvnostNejbližší utkání

Pozvánka na víkend

Víkendové výsledky

Víkendové výsledky

Odkazy

Facebook

Instagram

projekt Golden TalentsYoutube

BK JIP PardubiceOhlédnutí za víkendem (U23, U17, U14, U12)

Víkendové zápasy přinesly několik zajímavých momentů. Tím příjemnějším byl výkon týmu U23 v prní lize mužů, který na domácí palubovce zcela dominoval v zápase proti Novému Jičínu. Tím méně příjemnějším pak byl vstup týmu kadetů do sezóny 2017/2018.

U23

Beksa Pardubice : BC Nový Jičín 102:59

Do zápasu jsme vstoupili s velkou energií a chutí.  Naší snahou je se prezentovat dravým a agresivním a rychlým basketbalem a to jsme v tomto utkání naplnili. Náš rychlý přechod do útoku soupeř jen těžko zastavoval a my jsme díky těmto jednoduchým bodům získali mírný náskok. Pokud soupeř dokázal skórovat tak jsme velmi rychle kontrovali a to bylo pro novojičínské ubíjející a když se k našemu rychlému přechodu do útoku přidala i úspěšná střelba z perimetru náš náskok narůstal a my měli utkání pevně v rukách.  Důležité pro toto utkání bylo, že jsme si lépe a důsledněji pohlídali obranný doskok, kde nás tlačila bota v prvních zápasech „tak jen tak dále“. Vložená energie a úsilí do zápasu se projevila herní pohodou po celé utkání a u všech hráčů a takto se musíme prezentovat v každém utkání a výsledek se dostaví.  Naše fanoušky bych rád pozval na další domácí utkání, které odehrajeme v pátek 20.10. od 20:00 v hale na Dukle.

U17 - Zklamání v Liberci vystřídalo rozčarování v Litoměřicích

Ze severské mise, jíž zahajovali extraligovou sezónu, se naši kadeti vrátili s velkými rozpaky. V prvních poločasech obou duelů měli s nervózními domácími týmy reálnou šanci na úspěch, když jim velmi solidně vycházel přechod do útoku i zakončování akcí,  bohužel ji zásluhou velmi chabé obranné činnosti nikdy nedokázali využít a tak skóre oscilovalo v divokých přestřelkách kolem nuly (45:41, resp. 39:41). Po přestávce se vývoj hry vždy otočil ve prospěch domácích, když naši hráči ještě neúspěšněji bránili a k tomu začali pod vidinou nepříznivého vývoje skóre i hodně splašeně zakončovat svoje útočné výpady. Zejména v neděli v Litoměřicích byl výkon po poločase hodně tristní, plný individuálních akcí bez jakéhokoli náznaku spolupráce mezi vnějším a vnitřním prostorem. Přitom právě pod košem tam mohli být naši hráči hodně dominantní, kdyby dokázali do těchto pozic transportovat míče z perimetru. Místo toho se začali uchylovat k ukvapeným nijak mezihrou nepřipraveným střelám z dálky, které neměly šanci na úspěch. A protože pokračoval den otevřených dveří v obraně, rozdíl skóre neustále narůstal ve prospěch domácích. Byl to hodně nepodařený víkend vyvolávající řadu otazníků, proč k němu došlo. Ale pár věcí je do očí bijících: zoufalá nesoučinnost hráčů v obraně, absence „mozku“ týmu na rozehrávce, kvůli níž tým nedokáže vůbec realizovat jakoukoli organizaci postupného útoku, vnitřní neklid v týmu vyvolávaný specifickými povahami některých jedinců radících vždy a všem a přitom neschopných při nástupu na hřiště ukočírovat sebe samotné. Je záhadou, že tým vypadá mimo hřiště jako skvělé parta, ale na něm to vůbec nepotvrzuje. Porážky samy o sobě nejsou žádnou tragédií a ke sportu určitě patří, ale nedělní vystoupení týmu v Litoměřicích ve druhém poločase stojí rozhodně za delší analýzu. Tohle určitě nebyla extraligová produkce!

BK KONDOŘI LIBEREC : Beksa Pardubice 84 : 75 BODY: Boháček 17, Provazník 17, Hřebík 15, Vlček 9, Eisenwort 6, Bílek 5, Škarda 3, Kalný 3, Šrámek 0, Janů 0.

BK Slavoj Litoměřice : Beksa Pardubice 81:60
BODY: Hřebík 14, Eisenwort 11, Boháček 7, Bílek 7, Šrámek 6, provazník 6, Černický 4, Kalný 3,  Vlček 2, Škarda 0, Janů 0

U14 

Beksa Pardubice : Královští Sokoli 72:49
Body: Půlpán 22, Ulrych 16, Bílek 10, Votke 7, Procházka 5, Vlček a Bareš po 4, Král a Tesař 2

Kluci v tomto utkání hráli na obranné i útočné polovině zodpovědně a nedělali zbytečné chyby. Výjimkou byly první minuty v 1. a 3. části hry, kdy tomu, obzvlášť na obranné půlce, bylo naopak. V těchto minutách jsme od Hradce obdrželi polovinu bodů. Ve zbytku hry jsme ale dominovali, udávali tempo hry a skóre kontrolovali do vítězného konce.

Beksa Pardubice : BA Nymburk 69:74
Body: Půlpán 18, Procházka 14, Votke 10, Vlček 9, Ulrych 6, Král 5, Bílek 4 a Bareš 3.

Zápas s Nymburkem byl vyrovnaný od začátku do konce. Se soupeřem jsme se přetahovali o každý bod. Prohra měla z naší strany více faktorů. Tím prvním bylo velmi brzké vyfaulování jednoho ze stěžejních hráčů Ulrycha, pak slabé trestné hody a tristní střelba za dva body (71:28). Ta nás trápila hlavně v druhém poločase a to rozhodlo v konečném součtu bodů na tabuli. Nemůžu říct, že by jsme byli horším týmem, bohužel skóre mluvilo v soupeřův prospěch. O to víc taková prohra bolí, snaha se naším borcům rozhodně upřít nedala.

U12

Beksa Pardubice : BVK Holice 65:45
Body:  Fiedler 30, Chimiák 8, Šrámek 8, Fecko 6, Patlevič 4, Němec  4, Kment 2, Soldán 2, Kotěra 1

Beksa Pardubice BVK Holice 74:66
Body: Soldán 22, Němec  22,  Chimiák 10, Fiedler 8, Patlevič 4, Fecko 4, Kment 2, Kotěra 2

Znovu na domácí palubovce a znovu vítězně v obou zápasech jsme byli lepší, kontrolovali jsme vývoj hry i skóre. 

Většinu prvního zápasu, jsme odehráli s užším kádrem a hru jsme měli pevně ve svých rukou i díky výbornému výkonu Petra FIEDLERA, který do soupeřova koše nasázel 30 bodů! Druhý zápas jsme již nechali hrát i hráče, kteří jsou v zápasech méně vytěžování svoji sílu pod košem, ukázal Kuba SOLDÁN, který zahrál, stejně jako Míša NĚMEC výborné utkání, oba nasázeli 22 bodů! Nutno dodat, že určitý posun je znát u všech hráčů, ale neusínat na vavřínech a pracovat dále!

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky