Naborovy-plakat-a4_2

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

BK JIP Pardubice

Ohlédnutí za víkendem (U23, U17, U14, U12)

Víkendové zápasy přinesly několik zajímavých momentů. Tím příjemnějším byl výkon týmu U23 v prní lize mužů, který na domácí palubovce zcela dominoval v zápase proti Novému Jičínu. Tím méně příjemnějším pak byl vstup týmu kadetů do sezóny 2017/2018.

U23

Beksa Pardubice : BC Nový Jičín 102:59

Do zápasu jsme vstoupili s velkou energií a chutí.  Naší snahou je se prezentovat dravým a agresivním a rychlým basketbalem a to jsme v tomto utkání naplnili. Náš rychlý přechod do útoku soupeř jen těžko zastavoval a my jsme díky těmto jednoduchým bodům získali mírný náskok. Pokud soupeř dokázal skórovat tak jsme velmi rychle kontrovali a to bylo pro novojičínské ubíjející a když se k našemu rychlému přechodu do útoku přidala i úspěšná střelba z perimetru náš náskok narůstal a my měli utkání pevně v rukách.  Důležité pro toto utkání bylo, že jsme si lépe a důsledněji pohlídali obranný doskok, kde nás tlačila bota v prvních zápasech „tak jen tak dále“. Vložená energie a úsilí do zápasu se projevila herní pohodou po celé utkání a u všech hráčů a takto se musíme prezentovat v každém utkání a výsledek se dostaví.  Naše fanoušky bych rád pozval na další domácí utkání, které odehrajeme v pátek 20.10. od 20:00 v hale na Dukle.

U17 - Zklamání v Liberci vystřídalo rozčarování v Litoměřicích

Ze severské mise, jíž zahajovali extraligovou sezónu, se naši kadeti vrátili s velkými rozpaky. V prvních poločasech obou duelů měli s nervózními domácími týmy reálnou šanci na úspěch, když jim velmi solidně vycházel přechod do útoku i zakončování akcí,  bohužel ji zásluhou velmi chabé obranné činnosti nikdy nedokázali využít a tak skóre oscilovalo v divokých přestřelkách kolem nuly (45:41, resp. 39:41). Po přestávce se vývoj hry vždy otočil ve prospěch domácích, když naši hráči ještě neúspěšněji bránili a k tomu začali pod vidinou nepříznivého vývoje skóre i hodně splašeně zakončovat svoje útočné výpady. Zejména v neděli v Litoměřicích byl výkon po poločase hodně tristní, plný individuálních akcí bez jakéhokoli náznaku spolupráce mezi vnějším a vnitřním prostorem. Přitom právě pod košem tam mohli být naši hráči hodně dominantní, kdyby dokázali do těchto pozic transportovat míče z perimetru. Místo toho se začali uchylovat k ukvapeným nijak mezihrou nepřipraveným střelám z dálky, které neměly šanci na úspěch. A protože pokračoval den otevřených dveří v obraně, rozdíl skóre neustále narůstal ve prospěch domácích. Byl to hodně nepodařený víkend vyvolávající řadu otazníků, proč k němu došlo. Ale pár věcí je do očí bijících: zoufalá nesoučinnost hráčů v obraně, absence „mozku“ týmu na rozehrávce, kvůli níž tým nedokáže vůbec realizovat jakoukoli organizaci postupného útoku, vnitřní neklid v týmu vyvolávaný specifickými povahami některých jedinců radících vždy a všem a přitom neschopných při nástupu na hřiště ukočírovat sebe samotné. Je záhadou, že tým vypadá mimo hřiště jako skvělé parta, ale na něm to vůbec nepotvrzuje. Porážky samy o sobě nejsou žádnou tragédií a ke sportu určitě patří, ale nedělní vystoupení týmu v Litoměřicích ve druhém poločase stojí rozhodně za delší analýzu. Tohle určitě nebyla extraligová produkce!

BK KONDOŘI LIBEREC : Beksa Pardubice 84 : 75 BODY: Boháček 17, Provazník 17, Hřebík 15, Vlček 9, Eisenwort 6, Bílek 5, Škarda 3, Kalný 3, Šrámek 0, Janů 0.

BK Slavoj Litoměřice : Beksa Pardubice 81:60
BODY: Hřebík 14, Eisenwort 11, Boháček 7, Bílek 7, Šrámek 6, provazník 6, Černický 4, Kalný 3,  Vlček 2, Škarda 0, Janů 0

U14

Beksa Pardubice : Královští Sokoli 72:49
Body: Půlpán 22, Ulrych 16, Bílek 10, Votke 7, Procházka 5, Vlček a Bareš po 4, Král a Tesař 2

Kluci v tomto utkání hráli na obranné i útočné polovině zodpovědně a nedělali zbytečné chyby. Výjimkou byly první minuty v 1. a 3. části hry, kdy tomu, obzvlášť na obranné půlce, bylo naopak. V těchto minutách jsme od Hradce obdrželi polovinu bodů. Ve zbytku hry jsme ale dominovali, udávali tempo hry a skóre kontrolovali do vítězného konce.

Beksa Pardubice : BA Nymburk 69:74
Body: Půlpán 18, Procházka 14, Votke 10, Vlček 9, Ulrych 6, Král 5, Bílek 4 a Bareš 3.

Zápas s Nymburkem byl vyrovnaný od začátku do konce. Se soupeřem jsme se přetahovali o každý bod. Prohra měla z naší strany více faktorů. Tím prvním bylo velmi brzké vyfaulování jednoho ze stěžejních hráčů Ulrycha, pak slabé trestné hody a tristní střelba za dva body (71:28). Ta nás trápila hlavně v druhém poločase a to rozhodlo v konečném součtu bodů na tabuli. Nemůžu říct, že by jsme byli horším týmem, bohužel skóre mluvilo v soupeřův prospěch. O to víc taková prohra bolí, snaha se naším borcům rozhodně upřít nedala.

U12

Beksa Pardubice : BVK Holice 65:45
Body:  Fiedler 30, Chimiák 8, Šrámek 8, Fecko 6, Patlevič 4, Němec  4, Kment 2, Soldán 2, Kotěra 1

Beksa Pardubice BVK Holice 74:66
Body: Soldán 22, Němec  22,  Chimiák 10, Fiedler 8, Patlevič 4, Fecko 4, Kment 2, Kotěra 2

Znovu na domácí palubovce a znovu vítězně v obou zápasech jsme byli lepší, kontrolovali jsme vývoj hry i skóre.

Většinu prvního zápasu, jsme odehráli s užším kádrem a hru jsme měli pevně ve svých rukou i díky výbornému výkonu Petra FIEDLERA, který do soupeřova koše nasázel 30 bodů! Druhý zápas jsme již nechali hrát i hráče, kteří jsou v zápasech méně vytěžování svoji sílu pod košem, ukázal Kuba SOLDÁN, který zahrál, stejně jako Míša NĚMEC výborné utkání, oba nasázeli 22 bodů! Nutno dodat, že určitý posun je znát u všech hráčů, ale neusínat na vavřínech a pracovat dále!