Naborovy-plakat-a4_2

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia

Ohlédnutí za víkendem (U23, U19, U15)

Víkendovým "tahákem" mládežnického basketbalu byl jednoznačně domácí zápas juniorů proti pražskému týmu GBA. Beksa zlepšeným výkonem v obraně dokázala otočit ztrátu 13b a v prodloužení dotáhla zápas do vítězného konce. Poprvé v sezóně vyjeli starší žáci na cizí palubkovky s cílem potvrdit domácí výkony. Svoji misi splnili a ze severu Čech vezou dvě vítězství a jsou stále bez porážky.

(U23) Dotahovali jsme, ale nedotáhli

Sokol Šlapanice - Beksa Pardubice 86:76
Body: Brožek 18, Nalevanko 12, Formánek 11, Tkadlec 11, Petric 8, Večeřa 7, Suchánek 5, Baťa 2, Němec 2,

Po úvodním oťukávání šli domácí do vedení, hlavně po našich chybách v obraně, kde jsme špatně komunikovali a byli místy všude a nikde a domácí toho využili jednoduchými body. Poté jsme se srovnali v obraně a náhle jsme byli opět v zápase a přiblížili se domácím na pět bodů 31:26. Druhá půlka 2 čtvrtiny patřila opět domácím a my opět vypadli z tempa a role. Druhý poločas jsme již odehráli bez výpadků v obraně a přibližovali se domácím ve skóre a dvě minuty před koncem na tabuli svítil stav 74:80, ale navíc už jsme neměli sílu a ani čas na zvrat ve skóre. Důležité v průběhu bylo, že jsme se několikrát dokázali vrátit do zápasu a nic nevzdali. Tímto bych chtěl pozvat všechny naše fanoušky na pátek od 20:00 do haly na Dukle, kde hrajeme proti UP Olomouc.

(U19) Junioři i po 4 kolech bez porážky

Beksa Pardubice - GBA 87:83
V sobotu jsme nastoupili na domácí palubovce proti jednomu z favoritů na titul GBA Praha. Ačkoli se soupeř potýkal s několika absencemi, tak i přesto jsme očekávali velmi kvalitní utkání. Soupeř je znám vysokou individuální připraveností a tak jsme chtěli především v obraně předvést týmový výkon. Po vydařeném vstupu do utkání šel soupeř bodově přes nás a vybudoval si po 3 čtvrtinách náskok třinácti bodů. V posledním dějství jsme však právě v obraně zkvalitnili náš výkon a zásluhou vyšší aktivity na obou stranách hřiště jsme dovedli zápas až do prodloužení ve kterém jsme nakonec zvítězili 87:83. Výhra nad GBA Praha je velmi ceněná a dodala našim hráčům sebevědomí do dalších střetnutí nejen s tímto soupeřem, ale i dalšími kvalitními týmy, které nás ještě čekají.
Beksa Pardubice - Sokol Pražský 88:68
V neděli nás čekal další pražský soupeř, tentokrát Sokol Pražský. ačkoli soupeř přijel s bilancí 1-3 nejednalo se žádného outsidera. Ihned v první čtvrtině jsme si vybudovali pohodlné vedení o 16 bodů. Bohužel tento náskok nás poněkud uspokojil a tak jsme nechali soupeře přitáhnout a do druhého poločasu jsme vstupovali s náskokem 11 bodů. Po přestávce jsme však opět zabrali a zápas nakonec vyhráli v poměru 88:68. Nicméně neprojevili jsme naplno svůj potenciál, když v některých situacích polevíme a nedokážeme produkovat kvalitní hru po celou dobu zápasu, což by se nám mohlo v zápasech s nejlepšími týmy stát osudným. Po 4 kolech jsme tak stále bez jediné prohry a v tabulce nám tak patří druhé místo za USK Praha. Právě na půdě USK Praha odehrajeme své další utkání a společně s dalším zápasem, kdy nás přivítá BA Nymburk, bude přespříští víkend velmi náročný.

(U15) Úspěšná pouť žáků po severních Čechách

Kondoři Liberec – Beksa Pardubice 63:83
Body: Provazník 26 (12 doskoků), Škoda 18 (8 doskoků, 4 získané fauly), Kouba 8, Kret 8 (8 doskoků, 4 získané fauly), Horký 7 (8 doskoků), Hejzlar 4, Chmelík 4 (5 doskoků), T. Půlpán 4, Fidler 2 (4 získané fauly), Šindelář 2, M. Půlpán 0.

Po příjemné tříhodinové projížďce motoráčkem naši hráči do utkání vstoupili relativně koncentrovaní  a brzy získali hodně uklidňující dvacetibodový náskok. Bohužel však zřejmě až moc uklidňující, protože už ke konci první půle absolutně ztratili koncentraci na hru, překážel  jim míč, obroučky, soupeř a vůbec všechno, co jim stálo v cestě ke koši  a z na první pohled jasného utkání se stala nedívatelná bramboračka okořeněná množstvím hořkých hřibů. Při vší úctě ke kvalitám domácích kondorů byl ze strany našich hráčů druhý poločas tím jasně nejhorším, co dosud v sezóně dokázali předvést.  Domácí dokázali snížit až na pro ně hodně nadějných 52 – 61 v polovině poslední čtvrtiny, když předchozí úsek vyhráli 11-2. Teprve poté si naši mistři světa uvědomili, že sami se kondoři porazit nehodlají a mírně zlepšeným závěrem upravili  skóre na +20 bodů. S kvalitnějším soupeřem by však tento výpadek mohl znamenat   sportovní katastrofu.

Jediným hráčem, který naplno uspokojil naše představy,  byl  ŠKODA a  solidní premiéru si odbyl  i Jura KRET (až na neproměňování vyložených příležitostí),  zlepšení prokázal i bojovný HEJZLAR, ostatní zejména ve druhém poločase působili jako  chaotický spolek, který  basketbal  zajímá asi jako Polabská nížina horolezce.

BK Děčín – Beksa Pardubice 44:114
Body: Provazník 23 (14 doskoků, 6 získaných faulů, 4 ztráty), Horký 21 (7 doskoků, 7 zisků, 4 asistence), Kret 17 (10 doskoků), Chmelík 8 (5 zisků), Škoda 8, Fidler 7 (6 zisků, 5 asistencí, 4 získané fauly), Šindelář 7 (TH 5/1), Hejzlar 5 (10 zisků, 5 asistencí), Kouba 5 (4 zisky),  T. Půlpán 6 (8 doskoků), M. Půlpán 5 (TH 6/5),  Mrázek 2.

Do růžova vyspinkalí v příjemném prostředí bývalé Zámecké sýpky v Děčíně se představili naši hráči ve stejných dresech se stejnými jmény na zápise, ale v úplně jiném rozpoložení než v sobotu. Poměrně tvrdou kritiku svého sobotního malátného vystoupení si vzali dost k srdci a vstoupili do utkání s úplně jiným elánem. Ten odskákali děčínští hráči, kteří  jsou jinak  basketbalovou výkonností s kondory srovnatelní.  Rozdíl  ve výsledcích vyplynul z podstatně lepší  obrany, kvalitního přechodu do útoku a úspěšnějšího zakončování příležitostí k dosažení koše. Všichni hráči působili  jako sebevědomá jednotka, která se nepřijela kochat krásami  okolí Českého Švýcarska, ale především konečně hrát i basketbal.  Tentokrát byli nejlepšími hráči v sobotu skoro neviditelní  FIDLER a HORKÝ, bodově jako obvykle  opět nejvíce přispěl PROVAZNÍK,  i když  jeho procento zakončení  zpod koše bývá  obvykle xnásobně vyšší  (18/8). Se stejným problémem secelý víkend  potýkal i bojovný KRET (11/4). Hodně dobrý zápas znovu sehrál i HEJZLAR, jenž výbornou prací v obraně získával na nejistých rozehrávačích soupeře jeden míč za druhým . Zlepšil se však celý tým a bylo by dobré, kdyby tento výkon dokázal ustálit dlouhodoběji. Sílu na to rozhodně má!