Nábor nových hráčů

Naborovy-plakat-a4_2

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia  
Více info

Archiv


NávštěvnostNejbližší utkání

Pozvánka na víkend

Víkendové výsledky

Víkendové výsledky

Odkazy

Facebook

Instagram

projekt Golden TalentsYoutube

BK JIP PardubiceOhlédnutí za víkendem (U23, U15, U11)

Tento víkend absolvovala Beksa další várku zápasů. Povětrnostní podmínky a výpadky elektřiny naštěstí nenarušily domácí zápasy a tak se na Dukle představili doposud neporažení nejmladší minižáci a a starší žáci. V neděli se pak na cestu do Ostravy vydali muži (U23), kteří se střetnuli s místními Snakes Ostrava.

(U23) Na ostravské hady jsme tentokrát nestačili
Snakes Ostrava : Beksa Pardubice 95:71
Body: Čejka 19, Formánek 12, Nalevanko 11, Brožek a Němec po 8, Kratochvíl 6, Tkadlec 4, Petric 3
V neděli jsme odcestovali na zápas do Ostravy. Úvod zápasu byl vyrovnaný a velmi bohatý na body z důvodu vysokého procenta střelby obou týmů. Po poločase se procento střelby především zpoza trojkového oblouku začalo snižovat u obou celků, nicméně soupeř na toto dokázal pružně zareagovat, zatímco náš tým nikoli. Soupeře táhla především dvojce Kouřil a Bujnoch, na jejichž efektivní hru jsme v obraně nenašli recept. Stále nám dělá velký problém odstavení podkošových hráčů soupeře, jejichž útočné doskoky nás limitují v možnosti rychlého přechodu do protiútoku. V následujícím kole přivítáme na domácí palubovce zatím vedoucí celek naší skupiny Hradec králové. Věřím, že navážeme na předchozí vítězství před domácími fanoušky a budeme první, kdo tuto sezónu Hradec porazí.

(U15) Žáci vítěznou šňůru prodloužili, ale příliš parády tentokrát nenabídli
Beksa Pardubice : Basket Poděbrady 99:60
BODY: Provazník 21 (10 doskoků, 9 získaných faulů), Chmelík 19 (11 doskoků, 5 získaných faulů)), O. Husták 18 (9 doskoků), Fidler 9 (4 zisky, 5 ztrát), Šidlichovský 8 (7 doskoků, 6 ztrát), Mrázek 5, M. Půlpán 5 (6 asistencí, 4 ztráty), Kouba 4, Šindelář 4 (4 zisky, trojky 4/0), Škoda 4 (4 ztráty), A. Husták 2 (4 doskoky), Hejzlar 0    

Bez zraněných KRETA a HORKÉHO, zato poprvé s pro basketbal ideálními typy do budoucnosti  bratry HUSTÁKOVÝMI v sestavě, naši hráči předvedli jenom průměrný výkon s celou řadou chyb, ale na odevzdané a nepříliš bojovné lázeňské šviháky to v pohodě stačilo.  Výhra se tak rodila bez větších emocí a je jenom s podivem, že domácí dokázali prohrát třetí čtvrtinu, v níž hosté malinko zvedli hlavu a pokusili se trošku zazlobit.

Basket Poděbrady : Beksa Pardubice 66 : 84
BODY: Provazník 22 (17 doskoků, 8 získaných faulů, 5 zisků, 4 bloky, 4 ztráty),  Škoda 19 (5 zisků, trojky 4/3), Šindelář 12 ( 4 doskoky, 4 zisky, 4 ztráty), Fidler 8, Kouba 7, M. Půlpán 6 (5 ztrát), O. Husták 4 (7 doskoků, 4 bloky), Chmelík 3 (5 doskoků), Hejzlar 2, Plaček 1 (6 doskoků), Mrázek 0.

V Poděbradech to ale bylo docela o něčem jiném. Po vydařeném vstupu do utkání (12 – 20) se zdálo, že by zápas mohl navázat na sobotní duel, ale pravý opak byl pravdou. Domácí čertíci se vyhecovali k hektickému výkonu, bojovali o každý míč a naše mistry světa to poněkud zaskočilo. Domácí dokonce těsně před půlí jedinkrát za zápas vedli – 38 – 37, ale M. Půlpán šestkou srovnal a tak se po přestávce začínalo od nuly.  Do druhé půle šel tým s velkým odhodláním napravit, co spáchal, a brzy znovu vedl 45 – 54. Následovala však opětná série nevynucených  chyb a domácí se znovu dostali na dostřel. A tak rozhodlo až čtvrté dějství, v němž konečně začal naplňovat představy trenérů o bojovném projevu Jakub PROVAZNÍK, a strhnul  výsledek na stranu favorita.  Stálo to ale podstatně více námahy než v sobotu a s lépe výškově postaveným  soupeřem by to  možná na výhru nestačilo.

Zařazením do základní sestavy výrazně ožil ŠINDELÁŘ, naproti tomu nezařazení do ní prospělo ŠKODOVI, jenž byl možná nejlepším hráčem zápasu.

(U15 "B") Bezpčné výhry s Trutnovem

Beksa Pardubice : Loko Trutnov 84:48
Body: Priessnitz 20, Kvapil a Vlček 13, Půlpán 11, Procházka 9, Dvořák 7,  Bareš 5, Kakrda 3, Pletánek, Votke 1.
Beksa Pardubice : Loko Trutnov 62:27
Body: Kvapil a Procházka 13, Pletánek 9, Bareš a Dvořák 7, Priessnitz 6, Kakrda 5, Vlček 2.

Oba zápasy se vyvíjeli podle očekávání. Od začátku jsme se ujali vedení, které jsme v průběhu dál navyšovali. I přes tento jasnější výsledek jsme často nedokázali proměnit jasné šance a na doskoku i přes jasnou výškovou převahu to taky nevypadalo slavně. Z velké části se do obou zápasů zapojili i hráči, kteří obvykle nemají tolik příležitosti a s jistotou můžu říct, že rozhodně nezklamali.

(U11) Nejmladší minižáci stále bez porážky

Beksa Pardubice : Basket Litomyšl 74:17 a 97:28
V sobotu ve sváteční den se naši minižáci utkali s týmem Litomyšle a byli dvakrát úspěšní. V prvním zápase kluci byli zpočátku nervózní, ale po prvních 5 minutách z nich nervozita spadla a začli předvádět svůj rychlý basketbal. Zápas skončil 74:17. Velmi dobré utkání odehrál Šimon Knol. Do druhého zápasu jsme vstoupili s tím, že zápas nejde prohrát a podcenili ho, zejména v začátku, kdy jsme dostali lehké koše a rezignovali jsme na doskoku. Po prostřídaní a vnešení nové energie na hřiště jsme už jasně dominovali a zvítězili 97:28. A jen málo chybělo k tomu abychom dali 100 bodů. V tomto zápase podal slušný výkon Ondra Bílek. V obou zápasech si zahrála celá lavička a nikdo z kluků nezklamal. Za dva týdny nás čekají utkání v Havlíčkově Brodě.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky