Nábor nových hráčů

Naborovy-plakat-a4_2

Školička

Chcete začít s basketbalem? Rozvíjet své pohybové schopnosti? Najít si nové kamarády?

Tak přijdťe mezi nás.

Trénink basketbalové školičky je každé úterý v 17:30 v hale Sportovního gymnázia  
Více info

Archiv


NávštěvnostNejbližší utkání

Pozvánka na víkend

Víkendové výsledky

Víkendové výsledky

Odkazy

Facebook

Instagram

projekt Golden TalentsYoutube

BK JIP PardubiceO klubu BK Pardubice

Prioritou mládežnického centra BK PARDUBICE

je výchova basketbalových osobností


     Na první pohled se to možná nezdá. Pardubická mládež dlouhá léta cinká medailemi z republikových šampionátů na všech úrovních a vcelku oprávněně se tím chlubí. Přesto to pro trenéry klubu není rozhodující měřítko pro hodnocení vlastní práce. Tím jsou jen a jen hráči předaní do týmů nejvyšších soutěží mužů v ČR či kdekoli jinde. A těch poslední dobou není opravdu málo. Z ročníků narozených v devadesátých letech  najdeme Tomáše VOŠLAJERA,  Petra ANDRESE a Jakuba HANUŠE v Jindřichově Hradci, Ondřeje PETERKU v Prostějově, Martina KŘÍŽE v mistrovském Nymburku, Petra HEŘMANA na univerzitě v USA,  Martina PETERKU v USK Praha,  Milana JAROŠE ve Svitavách a především naše velké naděje Viktora PŮLPÁNA, Tomáše ŠOUKALA, Davida ŠKRANCE, Matěje RUBEŠE či Josefa POTOČKA v našem dresu. Jejich počet stoupá a věříme, že i nadále bude stoupat propojením mládežnického programu GOLDEN TALENTS s tréninkovým procesem Sportovního gymnázia. Ten v současnosti probíhá za přítomnosti všech profesionálních trenérů  našeho klubu, kondičního trenéra  Martina SKŘIVÁNKA i hvězdy A-týmu mužů Levella SANDERSE za řízení trenéra A-týmu Dušana BOHUNICKÉHO a je zaměřen především na přizpůsobení všech hráčů požadavkům pro vrcholový basketbal. Je tedy jakousi nadstavbou každodenního náročného tréninkového procesu mládežnických týmů BK PARDUBICE a určitou garancí správného směrování výchovy hráčů pro dospělý basketbal.

     Neustále si přitom uvědomujeme, že sportovní sláva je věc pomíjivá a důrazně hráčům připomínáme, že bez dobrých studijních výsledků se vydávají velmi riskantním směrem. Navíc na příkladech z  minulých let se jasně ukazuje, že v basketbalu hrají prim ti, kdož mají všechno správně uspořádané v hlavě.  Před lety Jirka WELSCH a letos třeba Martin PETERKA to dokazují tím, že na Sportovním gymnáziu odmaturovali se samými jedničkami.  Poctivý přístup ke školním povinnostem prostě bývá u talentovaných hráčů vždy doprovázen poctivým přístupem k tréninku.

     Ruku v ruce s tímto programem se trenéři i vedení klubu snaží ze všech sil získat co největší množství nejmladších nadějí pro basketbal. Tento zásluhou obří konkurence ostatních sportů v Pardubicích stále těžší úkol se snažíme plnit zapojením dětí z mateřských škol i školních družin do projektu Sportovní hry s basketbalem, kde se děti seznamují se  základy pohybové kultury i ovládání míče, získávají vztah ke sportu a učí se organizovaně trénovat. Tento program má za úkol především zajistit dostatečnou základnu v minižákovských a žákovských kategoriích v Pardubicích.

      Klub má velký zájem o smysluplnou a oboustranně výhodnou spolupráci s kluby celého regionu, proto pořádá pravidelné pondělní  podvečerní seznamovací kontaktní tréninky pro děti ve věku 10-15 let pro všechny basketbalové nadšence z regionu, kterých se mohou zúčastnit všichni zájemci v tomto věku. Na nich jsou hráčům kromě praktických činností zdůrazňovány i možnosti  samostatného odstraňování svých nedostatků ve volném čase  v domácím prostředí a naznačovány možnosti přenosu nových informací mezi trenéry mládeže v regionu.

         Skvělé  týmové výsledky mládeže v posledních letech přicházejí ruku v ruce s tréninkovým procesem v klubu a jsou jakousi třešničkou na dortu zejména pro hráče ochotné podstupovat pravidelnou tréninkovou dřinu i pro jejich rodiče. Jsou určitě i základní známkou hodnocení činnosti klubu ze strany veřejnosti, jakousi jeho výkladní skříní pro úspěšnou komunikaci s vedením města i kraje a z tohoto pohledu jsou hodně přínosné. Vnitřně však všichni uvnitř klubu máme největší radost ze stále se navyšujícího počtu vlastních mladých hráčů schopných úspěšně reprezentovat náš klub na nejvyšší úrovni v soutěži mužů. A to je stálým základním motivem činnosti všech trenérů našeho klubu.
Napsali o nás

basketbalovenadeje.cz ► Golden talents jsou jedním z pilířů pardubického basketbalu

iDNES.cz ► Pilný žák dvou učitelů zatím hraje druhé housle. Ale až se zklidní... 

Xbasket.net ► Oldřich Zdobinský a Petr Jachan o extralize juniorů U19

iDNES.cz ► NBA počká, basketbalista Peterka se chce ukázat v Evropě

iDNES.cz ► Maturita a hurá na zápas. Pardubický mladík Peterka slavil dva triumfy

Xbasket.net ► S Janem Procházkou o pardubickém mládežnickém zázraku

Xbasket.net ► Jan Procházka nesouhlasí s rozhodnutím SBT

Pardubický deník ► Jan Procházka o pardubickém mládežnickém basketbalu

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky