Upravit stránku

EYBL v sezóně 2018/2019 i pro tým U15

Po prvnotním oťukávání v podobě účasti týmu U16 se do Evropské basketbalové ligy mládeže zapojuje i tým starších žáků. Družstvo složené z hráčů Beksy a BVK Holice nastoupí k prvním utkáním již v prosinci. 

Zemřel Ing. Karel Přibyl

Po dlouhé těžké nemoci zemřel ve věku 72 let dlouholetý hráč a později trenér mládeže a význačný funkcionář  našeho klubu Ing. Karel Přibyl.

Víkendové souboje s Pražany

Víkendové souboje s Praženy nedopadly pro Beksu nejlépe. Tým kadetů dvakrát padl v hlavním městě a mladší žáci připisují do tabulky 1 výhru (Vyšehrad) a 1 prohru (Jižní Supi). Cenný skalp získali mladší minižáci, kteří přehráli loňského vítěze OP Sokol HK.

Erasmus +

Skvělá zpráva. Společná žádost našeho klubu s italským týmem Venafro a slovinskou Ljublaní byla podpořena v plné výši. V rámci Erasmus+ Sport Pragramme bude realizován projekt mezinárodní basketbalové spolupráce

Čtyři dny kvalitního mládežnického basketbalu

Přesně to bylo k vidění od 27. do 30. září v hale na Dukle. Beksa Pardubice se poprvé ve své historii zúčastnila Evropské basketbalové ligy mládeže. Jak po sportovní, tak po organizační stránce zanechal náš klub výborný dojem.

Luboš Bulušek slaví 85 let

Muž, který stojí za prvním velkým rozmachem pardubického basketbalu, trenér i funkcionář basketbalové Rudé hvězdy Pardubice v letech 1966-90, se tento týden (konkrétně 3. srpna) dožívá 85 let.

Los sezóny 2018 / 2019

Rozpis základních částí všech dostupných soutěží (od 1. ligy mužů až po přebor nejmladších minižáků), ve kterých se představí týmy BK Synthesia Pardubice. 

Preview: Národní finále (U12)

Další víkend = další boje o medaile. Do boje se tentokrát vydávají chlapci U12. Ti budou muset absolvovat delší cestu, než jejich o rok mladší kolegové, jelikož se Národní finále uskuteční v Příboru a Novém Jičíně.

Preview: Národní finále (U11)

Máme tu první boje o medaile!!!  Již zítra začíná Národní finále chlapců do 11 let. Beksa se na turnaj dostala díky svému vítězství ve Východočeské oblastní soutěži.

Představujeme naše hráče: Juraj Kret (U15)

Jak jsme slíbili, tak také činíme a přinášíme Vám rozhovor s Tasmánským čertem - Jurou Kretem. Tento slovenský borec přišel před sezónou ze Žiaru nad Hronom a hned se stal oporou týmu U15 a zároveň plnohodnotným členem týmu U17.

První místo pro tým U11

Nejmladší minižáci zakončili Východočeský přebor na 1. místě a nyní vyhlíží MČR. Starší žáci zvládli víkend v Praze na 50% a před posledním kolem drží 3. místo. 

Preview: Junioři vstupují do play off

Dámy a pánové, basketbalová sezóna nám pomalu, ale jistě vrcholí. Již o tomto víkendu (netradičně v neděli a pondělí) začíná play-off pro nejstarší mládežnickou kategorii a to sice pro tým U19.


 

Představujeme naše hráče: Štěpán Kostka (U19)

Počínaje tímto rozhovorem bychom Vám rádi pravidelně představovali hráče, kteří působí  nebo působili v našem klubu. Dozvíte se, jak začínali s basketbalem, jak dokáží skloubit vrcholový basketbal se studiem, jaké mají cíle a v neposlední řadě Vám umožníme nahlédnout pod pokličku fungování našeho klubu.

Vánoční šestky

Předvánoční rozjímání basketbalové se uskuteční dne 23. 12. 2017 v RÁJI basketbalové haly BK Pardubice na Dukle od 17,00 hodin podvečerních. 
 

Mikulášský turnaj pro nejmenší

V neděli 3.12 se ve spolupráci s dívčím klubem BK Studánka uskutečnil Mikulášský turnaj pro naše nejmenší na Sportovním gymnáziu. Jednalo se převážně o děti narozené v roce 2010 až 2012. Pro většinu zúčastněných to byl doslova první zápas v životě. Jako trenér jsem se trochu obával, jak to ti malí skřítci zvládnou, ale hned od začátku mě uklidnili a na svůj věk hráli moc pěkný basketbal.
 

Ohlédnutí za víkendem (U23, U19, U15, U13)

Beksa Pardubice má za sebou další, téměř bezchybný víkend. Jedinou porážku si připsal tým U23, který nedokázal přetlačit domácí Zlín. Tým juniorů se vrátil na vítěznou vlnu a tým starších žáků je stále neporažen. Beksa také ovládla obě pardubická derby, když tým U15B nedal šanci SŠB a tým U13 zvítězil nad dívkami z BK Studánka.

Ohlédnutí za víkendem (U19, U17, U14, U12)

Prodloužený víkend začala Beksa dohrávkou utkání na USK. Tým juniorů jel do Prahy s cílem zlomit neporazitelnost domácích. Po ospalém začátku se bohužel vyhrát nepodařilo. Víkend plný kontrastů zažili naši kadeti. V sobotu bezpečně (o 60b) přehrála Beksa tým z Plzně, v neděli naopak zcela propadla (-50b) proti Písku.

Ohlédnutí za víkendem (U23, U19, U15, U13, U11)

Na domácí palubovce sehrála Beksa tento týden pouze tři utkání. Většina týmů se vydala dobývat kouty naší republiky. Týmy žáků a nejmladších minižáků pokračují bez porážek a svým skupinám dominují, ikdyž u týmu U15 se vítězství v sobotním zápase rodilo opravdu kostrbatě. Na Dukle pak skončila neporazitelnost našich juniorů, kteří ale složili reparát v nedělním utkání.

Ohlédnutí za víkendem (U23, U17, U14, U12)

Další úspěšný víkend má za sebou Beksa Pardubice. Pět ze šesti zápasů skončilo naší výhrou. Velmi dobrý výkon předvedli kadeti v Brně a Prostějově. Na Dukle uhájili domácí prostředí v dramatické koncovce mladší žáci proti Holicím. Již ve středu předehrávali minižáci U12 své zápasy proti SŠB a také bezpečně zvítezili.

Ohlédnutí za víkendem (U23, U15, U11)

Tento víkend absolvovala Beksa další várku zápasů. Povětrnostní podmínky a výpadky elektřiny naštěstí nenarušily domácí zápasy a tak se na Dukle představili doposud neporažení nejmladší minižáci a a starší žáci. V neděli se pak na cestu do Ostravy vydali muži (U23), kteří se střetnuli s místními Snakes Ostrava.

(U12) Změna místa utkání

Utkání Východočeského přeboru mladšího minižactva mezi naším týmem BK Synthesia Pardubice a SŠB Pardubice se odehrají ve středu 1.11. od 15:30 a 17:00 v hale na ZŠ Studánka.

Ohlédnutí za víkendem (U17, U14, U13, U12)

Další úspěšný víkend má zasebou Beksa Pardubice. Na domácí palubovce složili naši kadeti reparát. V obouch zápasech s ostravskými týmy zvítězili a naskočili snad na tu správnou kolej.. Mladší žáci potvrdili roli favorita a bezpečně zvládli venkovní zápasy. Na vítězné vlně jedou stále minižáci U12, kteří tentokrát nezaváhali v Litomyšli.

Členské příspěvky - 2017/2018

Vážení rodiče, informace k placení příspěvků pro sezónu 2017/2018 je následující: Příspěvky na celý rok činní 5000,- Kč. 2500,- Kč pro 1. pololetí 2500,- Kč pro 2. pololetí. 

Ohlédnutí za víkendem (U23, U19, U15)

Během uplynulého víkendu se do soutěžních utkání zapojila většina našich týmů od U11 až po U23. V první várce komentářů a hodnocení našich trenérů přinášíme bližší info k zápasům "starších" ročníků - U23, U19 a U15.

Ohlédnutí za víkendem (U15 "B", U13, U11)

Druhá várka hodnocení tentokrát pro tým U15 "B" a U11. Nejmladší minižáci vlétli do nové sezóny jako uragán a před domácím publikem nedali soupeři sebemenší šanci. Doma bojovali také žáci v nadregionální soutěži. Ve dvojzápase proti Královským Sokolům z HK jednou zvítězili a jednou soupeři podlehli.

Osobní a osobnostní rozvoj

Vzheldem k tomu, že nejen basketbalem živ je člověk, připravujeme pro naši mládež, konkrétně týmy U19, U17 a U15 seminář ne téma osobního a osobnostního rovoje.

Ohlédnutí za 2. soutěžním víkendem

Sezóna 2017/2018 se pomalu rozjíždí. O tomto víkendu začala soutěž dalším třem kolektivům. Na domácí palubovce se představily týmy U12 a U23. V první lize mužů si trenérskou premiéru odbyl Pepa Příhonský. Venkovními zápasy začla sezóna pro tým U14.

(U13) Souboj Davida s Goliášem

Starší minižáci včera odehráli přípravné utkání proti družstvu TJ Sokol BK Chrudim U15! Na Studánku přijel vyšší, zkušenější a fyzicky vyspělejší tým, ale naši kluci se rvali velice důstojně!!!

Členská schůze BK Pardubice z.s.

Výkonný výbor BK Pardubice, z.s., IČ: 67441629, se sídlem: V Ráji 311, Pardubice, PSČ: 530 02, si dovoluje pozvat členy klubu, kteří v rámci plnoletosti mají volební slovo, na ŘÁDNOU ČLENSKOU SCHůzi ZAPSANÉHO SPOLKU
Nahoru