Beksa Pardubice vs. Lokomotiva Plzeň 81:65
Body: Půlpán M. 20, David 14, Kret 13, Mrázek 7, Jelínek, Provazník a Mikuláš po 6, Šindelář 5, Hejzlar 4.

Uplynulý víkend jsme s týmem U17 vstoupili do nového ročníku extraligy kadetů. V sobotu, jsme na domácí palubovce přivítali prvního soupeře Lokomotivu Plzeň. Byli jsme odhodláni vkročit do nové sezóny pravou nohou a připsat si tak ihned první výhru. Úvodní minuty tomu vše nasvědčovalo, když náš tým jasně určoval tempo zápasu. Nicméně soupeři se nevzdali a postupně začali přebírat otěže zápasu, když nás ničili především svými průniky do koše. Naši hráči nebyli z pohledu obrany natolik odolní, aby tyto průniky zastavili. Na konci druhé čtvrtiny jsme tak zaostávali o 8 bodů. Po důrazném proslovu obou trenéru v poločasové přestávce na hřiště vyběhlo zcela jiné družstvo. Kvalitní obranou jsme opět získali zápas do svých rukou a bod po bodu jsme se dostali do vedení, které jsme dále navyšovali. Nakonec jsme tak mohli slavit vítězství 81:65. Druhý poločas tohoto zápasu by nám měl sloužit jako pomyslný odrazový můstek do dalších zápasů a to především právě z pohledu obrany. V dalším průběhu soutěže nás budou čekat silnější soupeři, proti kterým si nebudeme moci dovolit výpadek podobný tomu z prvního poločasu.

Beksa Pardubice vs. Tygři Praha 65:78
Body: Kret 13, David 12, Provazník 11, Půlpán M. 9, Jelínek 8, Mikuláš a Půlpán T. po 6.

V neděli nás opět na domácí palubovce čekal, nováček soutěže Tygři Praha. Že se nebude jednat o lehkého soupeře, napověděl již výsledek z předchozího dne, kdy Tygři dokázali porazit Prostějov. Již od úvodního rozskoku se zápas vyvíjel velmi vyrovnaně. Nicméně soupeř si téměř po celou dobu utkání udržoval mírné vedení a my jsme tak museli stále dotahovat. Velmi rychle hrající soupeř nás také výrazně trápil na útočném doskoku, když jsme jim za celý zápas dovolili celkem 19 druhých šancí na skórování. V útočné fázi hry nás zase značně limitovaly ztráty míče, kterých jsme nastřádali celkem 27 oproti 13 soupeře. Ačkoli energie a nasazení našeho týmu v průběhu zápasu byli na velmi vysoké úrovni, z výše popsaných důvodů jsme se nakonec museli před soupeřem sklonit a připsali jsme si tak první prohru v poměru 65:78. Příští dvě kola odehrajeme na palubovkách brněnských týmů Tygři Brno a SAM Brno.