Pardubičtí žáci zahájili přípravu již 7. srpna a s malými přestávkami makali až do konce prázdnin. Přípravu ukončili o tomto víkendu pěti těžkými zápasy a ukázali nám, na čem tvrdě pracovali i co je ještě třeba zlepšit. I přes někdy těžší podmínky na tréninku (obzvlášť na soustředění jsme se hezky zpotili už při příhodu do haly) všichni hráči přípravu zvládli, makali a užili i mnoho srandy mimo palubovky (třeba lov rybiček 😊).

Na závěr letní přípravy jsme se v pátek utkali s Interem Bratislava. Na soupeře jsme vlétli ve velkém stylu a agresivní obranou a touhou sprintovat do koše jsme získali náskok 17 bodů po 1 čtvrtině. Druhá čtvrtina patřila hostům, kteří zvýšili agresivitu a důraz. My z těchto osobních soubojů uhýbali a žlutočerní se přiblížili na 4 body. Po poločase jsme se opět vrátili k nasazení z úvodu utkání, opět rychle získali dvouciferný náskok a utkání dovedli do vítězství.

Sobotní turnaj v Ústí nad Orlicí proti týmům U17 - bilance 1 výhra, 2 prohry = třetí místo

Plánovaná konfrontace se staršími týmy pro nás byla fyzicky náročná, ale jen tím, že se dostaneme na hranu a mimo svoji komfortní zónu, se posouváme dopředu jak po individuální stránce, tak i v týmové souhře. Toto vše turnaj splnil na 100 %.

V prvním utkání jsme bojovali s DL týmem z Hradce Králové a hlavně první poločas od nás byl výborný. Se sokoly jsme vydrželi hrát plichtu, neuhýbali jsme ze soubojů a pestrým útokem skórovali jak z blízkosti koše, tak i z delší vzdálenosti. Třetí čtvrtina nám utekla, byli jsme v některých situacích naivní a nedůslední a to soupeř potrestal a vypracoval si klíčový náskok. V poslední části jsme se zlepšili, ale už jsme neměli síly na zvrat.

Hned v dalším utkání jsme změřili síly s domácím týmem. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale nešlo!!! V tomto utkání nám pomohli hráči, kteří nastoupili z lavičky. Tím se ukázala kvalita našeho týmu jako celku! Zlepšeným výkonem ve druhém poločase jsme náskok navýšili a dokráčeli si pro vítězství.

Pardubické derby mezi BK a Teslou vyšlo lépe pro zkušenější tým a zkušenějšího trenéra Jana Procházku 😊. Dokud jsme měli fyzické síly, bylo vše ok, ale průběhu utkání nám došly síly jak fyzické, tak i mentální a už jsme nenašli síly vzdorovat soupeři. Hlavně v přechodové fázi jsme propadli a Tesla si šla pro druhé místo v turnaji. V šatně po zápase jsme si jako tým udělali slib a ten jsme v neděli splnili.

Na závěr opět s Interem jsme ukázali charakter a opravdové basketbalové pardubické srdce!

Paté utkání během tří dnů – před zápasem mnoho otazníků. Jak zvládneme únavu? Jak zvládneme vypadnutí tří hráčů kvůli drobným zraněním? Odpovědi tým ukázal v utkání. Hosté si po celou dobu udržovali náskok 4 – 15 bodů, ale hráči bojovali, dřeli, vrátili se do utkání a 20 vteřin před koncem jsme šli do vedení plus bod. V závěru jsme dobře takticky využívali bonusové fauly a už to vypadalo, že si připíšeme druhou výhru nad hosty z Bratislavy, ale zázračným pokusem, pod tlakem od půlicí čáry trefil trojku Inter a bral výhru 66:68. Lepší taková koncovka teď než v důležitějších zápasech.

Poslední utkání naši hráči neskutečně bojovali a po právu sklidili potlesk slušně zaplněné haly na Dukle. Jen tak dál, borci !!!