Beksa Pardubice : BCM Orli Prostějov 76:59
Body: Svoboda 31, Tkadlec 12, Voráč 8, Janata 6, Baťa a Vrťátko po 5, Čejka 3, Knol, Suchánek a Výcha po 2

Trochu netradičně jsme do čtvrtfinále playoff extraligy U19 vstoupili v neděli a pondělí. Díky 4. místu po základní části jsme měli výhodu domácího prostředí a tak s námi Prostějov odstartoval tuto sérii právě u nás Dukle. V neděli jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Soupeř se brzy ujal vedení, což donutilo domácího trenéra k oddechovému času. Ještě do konce první čtvrtiny jsme však dokázali náskok umazat a v poločase jsme již byli v nejmenším možném vedení. Po poločase jsme však ještě více zabrali a především díky kvalitní obraně jsme začali soupeři postupně uskakovat. Zápas jsme tak dotáhli do kontrolovaného vítězství 76:59.

Beksa Pardubice : BCM Orli Prostějov  67:101
Body: Svoboda a Výcha po 14, Čejka 13, Baťa 11, Suchánek 6, Tkadlec 5, Picka 4

Druhý den nás čekal ten samý soupeř. Zdůrazňuji to proto, jelikož při pohledu na výsledky prvního a druhého zápasu by se někomu mohlo až zdát, že proti sobě musela nastoupit dvě odlišná družstva. Zatímco v první zápase jsme byli my, kdo určoval tempo, v tom druhém to byl jednoznačně Prostějov. Soupeř se po hřišti pohyboval s o mnoho větší lehkostí a hlavami byli prostějovští nastaveni vyhrát více než my. Konec zápasu jsme již dohrávali pod velkou psychickou dekou a naopak soupeř hrál uvolněně a s velkým sebevědomím. Proto se tedy konečný rozdíl ve skóre vyšplhal až na tak strašidelnou úroveň. Druhý zápas série jsme tedy ztratili v poměru 101:67. Za 14 dní odcestujeme na odvety do Prostějova a cíl zní jasně: při nejmenším vrátit sérii zpět na Duklu!