(U23) Úspěšný start do nové sezony I. LM

SK UP Olomouc - Beksa Pardubice 66:81
Potoček 20, Brožek 13, Výcha 12, Tkadlec 11, Voráč 9, Němec 6, Meisner 6, Baťa 6.

V pátek vstoupili naši mladíci do 4. sezóny první ligy mužů a zvládli velmi dobře utkání v Olomouci. Hned od úvodu byla vidět na našich hráčích chuť a velké zaujetí pro hru. Dobrou obranou po celý první poločas jsme nutili domácí k těžký střelám a drželi je na nízkém skóre. Snažili jsme se o co nejrychlejší přechod do útoku, ale bohužel jsme některé situace v přechodové fázi nevyřešili nejlépe a udělali mnoho jednoduchých ztrát, jinak by náš náskok mohl být ještě větší.

Vstup do druhého poločasu vyšel jasně domácím, ale hlavní příčina byla v našem polevení v obraně.  V této části nám pomohly tři úspěšné trojky v řadě a opět jsme se vrátili do našeho herního rytmu. Ve čtvrté čtvrtině jsme utkání již plně kontrolovali a velmi dobrým pohybem míče v útoku a nesobeckou hrou jsme předváděli pohledné akce a skórovali z jednoduchých pozic.

Každý hráč pomohl v určité chvíli týmu důležitým košem či úspěšným obranným zákrokem a udělal maximum pro dobrý týmový výkon a tedy i pro vítězství. Velmi úspěšný vstup do sezóny nejen výsledkově, ale i herním výkonem. Jen tak dále. Díky přeloženému utkání nás domácí zápas čeká až 12.10., ale ještě předtím odehrajeme dvě venkovní utkání.

(U14) První hrací víkend pro mladší žáky

Královští sokoli – Beksa Pardubice 42:62
Body: Hřebík 11, Bílek 10, Vondráček 8, Novák 7, Vitvar, Fecko a Pluhař po 5, Krejčík a Chimiak po 4, Fiedler 3 a Barcal 2.

První zápas kategorie U14 nás v prvním kole hned zavedl na derby do Hradce Králové. Kluci začali zápas dle pokynu rychlou hrou dopředu a agresivní obranou 1 na 1 po celém hřišti. To se nám vyplatilo a dostávali jsme se na útočné polovině do přečíslení po soupeřových ztrátách. Ty jsme ale zpočátku neproměňovali. Pod soupeřovým košem byl vždy dobře připravený domácí hráč Slawish, který už teď převyšuje jak své vrstevníky, tak i trenéry. Strach nás v takových chvílích limitoval a přečíslení jsme tak nedokázali využít. To se ale postupem zápasu změnilo a zápas jsme dostali pod svou kontrolu. Problém přisel ve třetí čtvrtině, kdy naši borci nastoupili s dojmem, že zápas už nějak dohrajeme. To však byl velký omyl a sokoli se na nás během několika minut dotáhli a stav byl vyrovnaný. Při oddechovém čase jsem hráče důrazně upozornil, že s takovýmto přístupem se vyhrát nedá a namotivoval je ke zlepšení činností jak v obraně, tak útoku. Po zbytek utkání už jsme kralovali kde se dalo a došli si pro první vítězství.

BA Nymburk – Beksa Pardubice 90:39
Body: Novák 8, Vondráček 6, Hřebík a Krejčík po 5, Pluhař 4, Chimiak 3, Kubánek, Fiedler, Klimeš a Fecko po 2.

V neděli jsme vyjeli do Nymburka, kde jsme dopředu věděli, že nás čeká úplně jiný soupeř. Už při rozcvičování byl od pohledu vidět výškový rozdíl obou družstev. Náš tým doplněný o hodně kluků z mladší kategorie však zápas nezačal špatně a v prvních minutách se domácích držel. Pak ale přišla smršť rychlých protiútoků nymburských a od té chvíle už po zbytek utkání určovala hry tempo domácí lavička. Natropili jsme mnoho nevynucených chyb, které byly po právu trestány, bylo zde však i několik světlých momentů. Kluci i přes nepřízeň skóre zápas nezabalili a až do konce bojovali o každý bod. Máme co zlepšovat a tým Nymburka nám ukázal, že je v této kategorii o level výš.

(U11B) První utkání v kariéře pro úplně nejvíc nejmenší minižáky

TJ Sokol Stěžery - Beksa Pardubice "B" 72:31
TJ Sokol Stěžery - Beksa Pardubice "B" 77:16

Skoro bych se chtěl zeptat, zda dal někdo v prvním zápase své historie 31 bodů. Na své minižákovské začátky si bohužel nevzpominam o:))). Ne teď vážně.

Bylo nás 19, zahráli si všichni. Složení týmu je z 3/5 začátečníci, takže někteří poprvé bránili i útočili na vlastní koš.

Určitě skvělé zjištění pro některé, že jim někdo sebere balón, že jsou silnější, hravější. myslím, že teď chuť do trénování bude ještě větší. Někdo se přímo i při zápase chodil ptát, co a jak. Hlavně při tom prvním nám tam paradoxně padalo hodně košů ze střelby, někdo zkousel dvojtakty, někde dobrý driblink. Kluci se povzbuzovali, hlídali skóre a hlavně byli slušni, žádné nadávky na rozhodčí, na protihráče. Paradoxně byli unaveni a už se jim nechtělo do druhého zápasu proti stejnému soupeři.

Stěžery měly 3 hráčky  a 1 hráče, které převyšovali zbytek hráčů - stáří 10-11 let cca. Na nich bylo vidět, že už chvíli sportují. Když na palubovce byli jen 2, dokázali jsme hrát i vyrovnanou partii, jeden úsek jsme snad dokonce vyhráli 8-2, nepustili jsme je z vlastní půlky.

Výsledek je též trochu daný i tím, že hrají opravdu všichni. Kdyby hrálo jen těch 10 nejlepších, asi by to vypadalo jinak, ale jak kluci tak rodiče to pochopili a chceme, aby hráli všichni.

Druhý zápas byl už trochu jiný i pod vlivem únavy. Ten už se tak nepovedl. Celkově si kluci mákli, běhali i ti co normálně neběhají a hlavně se tvoří dobrá parta.