U23 - Těsná porážka v Novém Jičíně

BC Nový Jičín : Beksa Pardubice 69:64
Body: Tkadlec 22, Výcha 12, Němec 8, Brožek 7, Baťa 5, Svojanovský 4, Nalevanko, Petric a Voráč po 3

Nevydařená poslední čtvrtina znamenale ztrátu celého zápasu. Beksa vstoupila do utkání koncetrovaně a naši hráči si během prvních 10 minut vybudovali 15ti bodové vedení. Dobrý výkon, především na obranné polovině znamenal průběžné vedení i v půlce utkání. Do druhého poločasu nastoupil náš soupeř odhodlaněji a bodový náskok se začal tenčit. Poslední čtvrtina se pak Bekse vůbec nevydařila a inkasovaných 26 bodů znamenalo obrat v utkání. Družstvo nasbíralo celkem 55 doskoků avšak celkový výkon sráželo nízké střelecké procento (2P - 18/52, 3P - 5/23).

U15 - Cesta do elitní dvanáctky bude letos hodně trnitá

Bez velkých očí jsme vstupovali do letošního ročníku žákovské ligy s přáním vybojovat alespoň postup mezi nejlepší českou žákovskou dvanáctku.  Po selankách na Spartě a ve Kbelích s patrně nejslabšími týmy soutěže se na severu Čech poprvé ukázaly veškeré nedostatky týmu v plné nahotě: zoufalé střelecké procento ze všech vzdáleností, slabé signalizované přihrávky  a z nich pramenící extrémní počet ztrát míče, nejistota při vedení míče driblinkem,  téměř nulový pohyb bez míče v útoku, to znamená, že především elementární nedostatky při realizaci základních činností jednotlivce negují solidní nasazení a bojovnost, jimiž se naši hráči prezentují na hřišti. Pochválit za víkendové výkony lze určitě  Marka PŮLPÁNA a Štěpána VLČKA. Abychom však byli konkurenceschopní lepším týmům potřebujeme najít v ideálním rozpoložení Filipa SUCHOMELA, což se tentokráte rozhodně nestalo. Na jeho šoupákovou show v Děčíně budeme ještě hodně dlouho vzpomínat, protože hráč jeho úrovně prostě nemůže odcházet z utkání s bilancí 1 úspěšné a 10 neúspěšných střel ze vzdálenosti do 2 metrů od koše, a to v klíčových okamžicích i zcela bez tlaku obránců na svoji osobu.  On i všichni ostatní příkladně bojovali, ale  při hře střídají světlé momenty se začátečnickými chybami a jsou jedním slovem „nevyhraní“. Zlepšení může přijít jenom pravidelným tvrdým tréninkem a zejména počtem minut strávených na hřišti. Ale zůstává otázkou, kde je vzít? Asi chybí to loňské béčko, kde si ti nevytížení mohli kdykoli zahrát a mělo by to pro nás být určitým signálem do budoucích let.

BK Ústí nad Labem : Beksa Pardubice 65:70
Body: M. Půlpán 26 (validita 30), Š. Vlček 14 (V 23), Suchomel 12 (V 23), Bobryshev 8 (V 5), Votava 4 (V 6), Procházka 2 (V 0), Tesař 2 (V 1), Ulrych 2 (V 3), Bílek 0 (V-2).

Po celé utkání jsme byli ve vedení, ale ani dvakrát získaný dvouciferný náskok nikdy nestačil ke zklidnění herního projevu, který byl hodně kostrbatý a neurovnaný. 34 ztrát a množství zavražděných příležitostí k jasnému navýšení skóre, TH 44/17, to vše způsobilo, že jsme se o výsledek báli do poslední vteřiny. Při vší úctě ke kvalitě soupeře to mohl být při lepší konstelaci hvězd jasný zápas. Pravý opak byl bohužel pravdou…

BK Děčín – Beksa Pardubice 67:58
Body: M. Půlpán 22 (V 35), Š. Vlček 18 (V 18), Suchomel 6 (V 6), Procházka 4 (V 4), Bobryshev 2 (V 2), Ropek 2 (V2), Ulrych 2 (V 2) , Votava 2 (V 2)

Udatní válečníci na nás vlétli jako na bezbranné oběti a po chvilce vedli 11 – 3. Po pětiminutovce hrůzy se zápas vyrovnal a postupně se zdálo, že přece jenom rozhodne naše o pípůl vyšší technická zdatnost nad silovým projevem domácích. Rozhodující chvíle mohl přinést vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme mnohokrát odolali nájezdům válečníků, ale zároveň jsme bohužel troskotali i na jejich obranném valu. Šest minut této části se hrát ani nemuselo – 0-0!!! Nakonec jsme čtvrtinu vyhráli senzačním skóre 5-7 a o dva body se přiblížili k cíli. V těch chvílích se prezentoval svojí šoupákovou férií Filip SUCHOMEL.  Toho budou asi ty situace z konce třetí čtvrtiny dlouho budit ze snu.  Nástup do poslední části nás zastihnul pod dekou neproměněných příležitostí a domácí šli  přes nás do pětibodového vedení. Na to ještě dokázal zareagovat dvěma šestkami a následnou trojkou PŮLPÁN, závěrečnou tříminutovku jsme však absolutně nezvládli  a výsledkem byla porážka 67 – 58. Týmu určitě došly síly, klíčoví hráči neslezli ze hřiště,  ale tak tomu bohužel asi v letošní sezóně bude častěji, protože většina hráčů potřebuje čas na uzrání a máme-li být úspěšní, pak plnou podporu TRIA PŮLPÁN – VLČEK – SUCHOMEL. A v Děčíně z něho zbylo pouze DUO.

U13 - Začátek sezóny se povedl, ALE...!!!

Adfors Basket Litomyšl : Beksa Pardubice  26 : 46
Adfors Basket Litomyšl : Beksa Pardubice  17 : 50
SKB Česká Třebová : Beksa Pardubice  9 : 70
SKB Česká Třebová : Beksa Pardubice  26 :61

První čtyři zápasy se dají shrnout pod jedno... velká bojovnost na obranné straně, hodně ztrát a velké nepřesnosti na straně útočné.Náš tým ve všech zápasech hrál prim v obraně, ale v útoku jsme  hráli moc individualisticky a rozbíjeli jsme se o dobře zataženou obranu domácích celků.

V  Litomyšli to byl závod v běhu nahoru dolu. A ačkoliv výsledek vypadá docela jednoznačně na palubovce to vypadalo úplně jinak. Domácí mají ve svém středu několik velmi šikovných hráčů, kteří nám chvílemi dost zatápěli. Nás zdobila ale velmi dobrá obrana, a tak jsme nakonec oba zápasy dotáhli do vítězného konce.

V České Třebové to byli úplně jiné zápasy z hlediska hry. Domácí jsme jasně přehrávali, ale do koše nám to moc nešlo. Chvílemi to byl "Prešovský zámek", ale útočné choutky našich hráčů končily na velmi zatažené obraně. Ze střední vzdálenosti jsme se nemohli trefit a z pod koše jsme zakončovali někdy i na pátý pokus. Naše hra postrádala jakoukoliv kombinaci. Hrát hoď a běž.... to  bylo z říše pohádek.

Musím kluky pochválit za bojovnost, která nám jako týmu nikdy nechyběla, ale zároveň si musíme uvědomit , že basketbal se hraje v 5 a individuální pojetí prošlo tak před 2 lety v U11 a ve vyšších kategoriích musíme zapojit větší kombinaci v útoku. No konec konců víme co máme zlepšovat.