(U17) Důležité výhry pro tým kadetů

Beksa Pardubice vs. SAM Brno 74:72
Body: Hřebík 19, Janů 17, David 11, Vlček 9, Dvořák, Půlpán T. a Šrámek po 5, Kalný 3.

V sobotu nás čekal tým z horní části tabulky SAM Brno. Po ospalém začátku zápasu z naší strany se soupeř ihned ujal vedení a začal kontrolovat vývoj zápasu. V průběhu druhého dějství si postupně vytvořil až sedmnáctibodový náskok. Poslední minuty prvního poločasu však již patřily našemu týmu. Do šaten jsme tak odcházeli s devíti bodovým mankem. To se s ohledem na vývoj prvního poločasu dalo z naší strany považovat za úspěch. Po změně stran jsme nastoupili mnohem koncentrovaněji a s o mnoho větší energií než do úvodu zápasu. Naše zvýšená agresivita v obraně a zrychlení přechodu na útočnou polovinu hřiště se brzy začalo odrážet i na skóre zápasu. Do poslední čtvrtiny jsme tak vstupovali již pouze s jednobodovou ztrátou. Ve zlepšeném výkonu jsme pokračovali i v poslední čtvrtině a postupně si vybudovali rozhodující náskok. V poslední minutě jsme ještě vlastními chybami zápas zdramatizovali, avšak vítězství jsme již vzít nenechali. Konečný výsledek zápasu byl 74:72.

Beksa Pardubice vs. BCM Orli Prostějov 80:62
Body: Hřebík 20, Kalný 14, Vlček 10, Janů 9, Dvořák 7, Šrámek a Rolenc po 6, Provazník a David po 4.

V neděli nás čekal další velmi těžký soupeř, který si připsal svou první prohru v soutěži teprve předchozí den na půdě Nymburka, BCM Orli Prostějov. Našim cílem bylo navázat na dobrý výkon z druhého poločasu proti Brnu. Již od prvních minut zápasu jsme měli ze hry více, ačkoli na skóre se tento rozdíl moc neprojevoval. Postupem času jsme si však začali vytvářet větší a větší náskok. Do šaten jsme tak v poločase odcházeli za vedení 37:26. Ve druhém poločase jsme pokračovali s dobrou koncentrací, a když se střelecky přidal i Vojta Kalný, začalo být o vítězi tohoto zápasu jasno. V poslední čtvrtině jsme dokázali soupeři odskočit přes psychologickou hranici dvaceti bodů. Ačkoli jsme tak vysoký náskok do konce zápasu neudrželi, s výsledkem zápasu můžeme být i přesto spokojeni. Konečný výsledek byl 80:62. Za zmínku jistě stojí námi stanovený rekord tohoto ročníku extraligy kadetů v počtu doskočených míčů. Dosáhli jsme totiž na neuvěřitelnou cifru 79 doskoků, přičemž největší zásluhu na tom měli tito hráči: Kalný 22, Vlček 11 a Janů také 11. Doufejme, že na tento vítězný víkend navážeme i za 14 dní v Litoměřicích a Liberci.

(U14) Až druhé prodloužení rozhodlo!!!

Beksa Pardubice vs. BA Nymburk 43:75
Body: Vitvar 15, Fiedler 9, Bílek 8, Vondráček 5, Smolný 3, Chimiák 2 a Fecko 1.

V sobotu k nám zavítali chlapci z basketbalové akademie Nymburk, kteří si suverénně drží 1. místo v tabulce bez jediné prohry. Čekal nás tak velmi náročný zápas, který jsme však zvládli s hlavou nahoře a prezentovali se sympatickým výkonem. Se soupeřem jsme po většinu zápasu drželi krok a byli jím obstojným protivníkem. Vyjímaje dvou pasáží, kdy nám nymburští ukázali svou obrovskou sílu v rychlém protiútoku. Ten se nám dlouhou dobu dařilo zastavovat. V zápase přišli právě ale dva úseky. A díky nim se Nymburk dostal do dvacetibodového vedení ,které si hlídalo po zbytek zápasu. V posledních minutách zápasu po prostřídání nám protivník utekl na konečný stav.

BK Synthesia Pardubice – Královští Sokoli 63:59
Body: Krejčík 17, Vitvar 12, Fecko a Vondráček po 8, Hřebík 6, Fiedler a Bílek po 4, Chimiák a Novák po 2.

V neděli se hala Dukla proměnila v jedno velké bojiště. Konalo se zde velké derby se sousedním Hradcem, který v posledních zápasech soutěže U14 předvádí velmi dobré výkony. A i zde to potvrdil a trápil nás až do druhého prodloužení, kde se nám až soupeře podařilo zlomit a dojít si pro důležité dva body za výhru. Zápas začal nervózním dojmem na obou stranách a skóre tak po pěti minutách ukazovalo stále 0:0. Poté jsme začali potvrzovat roli mírného favorita a o poločase jsme vedli o 12 bodů. Do druhé půle jsme vstoupili nekoncentrovaně a soupeř našeho zaváhání využil. Dostal se do laufu a zápletka, která dlouho neměla konce, byla na světě.  Už to vypadalo, že zápas uhrajeme v normální hrací době, když jsme vedli 20 vteřin do konce o 3 body. V tu chvíli přišel velký kiks našeho nejzkušenějšího hráče Bílka, který v daný moment doskočil a stačilo pak jen zápas dohrát. To se ale nestalo a nepochopitelně přihrál soupeři k našemu koši. Ten svůj pokus proměnil a ještě byl zkratujícím hráčem faulován. Tabule po závěrečném houkání ukazovala vyrovnaný stav, a tak se šlo do prodloužení. To první skončilo opět stejným počtem bodů u obou družstev. Ve druhém prodloužení už hostům došli síly, nedovolili jsme jim dát koš a uhráli jsme tak vítězství, které nebylo až zase tak zasloužené, jako spíše šťastné.

(U12) Poklidná vítězství v Litomyšli

Minižáci U12 v sobotu odcestovali v lehce oslabené sestavě do Litomyšle. První zápas začal velmi atraktivně a po první čtvrtině svítil na tabuli stav 17:23 z pohledu domácího týmu. Hráči, kteří šli do druhé čtvrtiny pokračovali v zápase lepší obranou a dovolili soupeři pouze 5 bodů. Po poločase pardubičtí zařadili vyšší rychlostní stupeň a ovládli třetí čtvrtinu 35:8. O vítězi bylo rozhodnuto, proto o poslední čtvrtině škoda psát (4:10). V zápase se dařilo dvojici O. Charvát, M. Kolík, kteří svoji rychlou a tvrdou hrou nedávali domácím moc šancí.

Začátek druhého zápasu naznačoval, že nebude žádné drama. První pětka začala lépe v obraně a rychlými protiútoky vytvořila pohodlné vedení 23:10. V tu chvíli nastoupili hráči druhé pětky, kteří druhý zápas klasicky podcenili. Začali jsme dostávat jednoduché koše, přestali jsme běhat a druhou čtvrtku jsme prohráli 12:14. Po mírném zvýšení hlasu trenérů jsme do druhého poločasu šli více soustředění a celý jsme ho ovládli 49:16. Za celou sobotu patří klukům pochvala. Další zápas nás čeká za měsíc v domácím prostředí proti dobře hrajícím Královským sokolům.

ADFORS Basket Litomyšl vs. Beksa Pardubice 34:86
Body: Charvát 20, M. Kolík 16, Knol 13, Bílek 8, Kalhous 7, Procházka 7, Panuška 6, J. Kolík 5, Zdobinský 4, Novák 0, Sládek 0, Pokorný 0

ADFORS Basket Litomyšl vs. Beksa Pardubice 40:84
Body: M. Kolík 20, Zdobinský 12, Bílek 11, Charvát 10, Knol 10, Panuška 8, Pokorný 4, Kalhous 4, Procházka 3, J. Kolík 2, Sládek 0, Novák 0