Upravit stránku

EYBL U16 - Po prvním kole na 50%.

I přes současnou covidovou situaci jsme se ve čtvrtek 21. 10. vydali na cestu do Maďarska. V pozměněné sestavě, z důvodu nutnosti nástupu naočkovaných hráčů po příjezdu do karantény, jsme absolvovali dlouhou deseti hodinovou cestu na místo konání prvního kola Evropské mládežnické ligy. Uvedený turnaj hostila mládežnická akademie Ratkeberger sídlící v Pecsi. Čekali nás čtyři zápasy s hráči Maďarska, Moldávie a Slovinska.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Budapesti Honved SE 71:104
Body: Zajíček 14, Fiedler 10, Prouza, Soldán a Kubánek po 8, Patlevič a Vomáčka po 6, Fecko 5, Ptáček 3, Pánek 2, Krejčík 1.

První zápas jsme sehráli v pátek dopoledne proti týmu Honvéd Budapest. Tento zápas skončil výsledkem 71:104. Zápas jsme si prohráli sami, naším špatným výkonem. V tomto utkání jsme nasbírali 40 ztrát, které soupeř nemilosrdně využil a proměnil na 45 bodů. Dalších 32 bodů získal po jednoduchých koších z rychlého protiútoku a výkon dovršil 20 body z druhých šancí, po našich neúspěšných obranných doskocích. Nejlepšími střelci tohoto utkání byli Adam Zajíček (14 bodů) a Petr Fiedler (10 bodů). Po prvním utkání měl trenér Tomáš Macela dlouhou motivační rozpravu s týmem, především o tom, že jsme přijeli hrát basketbal, s cílem předvést co nejlepší výkon, a ne na výlet do blízkých lázní. Závěrem vyhlásil odměnu ke zlepšení hráčského výkonu.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Admirals Chisinau 83:30
Body: Kubánek 11, Vomáčka a Krejčík po 10, Soldán 9, Fiedler 8b a 11d, Prouza a Svačina po 8, Fecko a Ptáček po 5, Patlevič 4, Zajíček 3, Pánek 2.

Druhý zápas se konal v sobotu v devět hodin ráno, kdy jsme se utkali s týmem Admirals Chisinau z Moldávie. Tentokrát, po zlepšeném výkonu, jsme vyhráli 83:30. Jednalo se také o mládežnickou akademii, která však do zápasu postrádala jednoho hráče, z důvodu zranění, a tím pádem moc neprověřili týmové schopnosti. Naši rozehrávači se v tomto utkání zlepšili. Po skončení zápasu byl pořadatelem vyhlášen Nejlepší hráč zápasu a tím se stal Jan Kubánek. Nejlepšími střelci tohoto utkání byl právě on s 11 body, k němuž se přidali s 10-ti body Ondřej Vomáčka a Ondřej Krejčík. Uvedený soupeř se dle výsledků jevil jako nejslabší ve skupině.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Ratgeber Academy 61:99
Body: Prouza 16, Krejčík 14, Zajíček 9, Kubánek 8, Fiedler 7, Patlevič 5, Svačina 2.

Třetí zápas jsme v sobotu odpoledne sehráli s domácí akademií, který jsme nakonec prohráli 61:99. V utkání jsme první tři čtvrtiny s domácími drželi krok, bohužel ve čtvrté čtvrtině jsme opakovali kvalitu výkonu z prvého utkání, a tak jsme za jednu čtvrtinu nasbírali 13 ztrát. V uvedeném utkání bylo jasně vidět s jakou intenzitou, agresivitou a nasazením se hraje Evropská mládežnická liga. Naši hráči po dobu prvních tří čtvrtin hráli nejlepší basketbal v uvedeném turnaji a dokázali se po špatném začátku nastartovat k výbornému výkonu. Bohužel se u nás opět projevili hluché dvouminutovky, které jsme prohráli přibližně 0:10. Rovněž se u nás projevila slabost doskoku, hlavně útočného. Nejlepší střelci tohoto utkání byli Michal Prouza (16 bodů), Ondřej Krejčík (14 bodů) a Adam Zajíček (9 bodů). Domácí prokázali z uvedené hry, že jsou favority této skupiny.

BK VIVIDBOOKS Pardubice  - BC Ajdovscina 68:50
Body: Krejčík 20, Kubánek 14, Prouza 12b a 12d, Zajíček 7, Vomáčka 6, Fiedler 4, Ptáček 3, Fecko 2.

Poslední, čtvrté utkání, pořádané v Petzi, jsme sehráli s družstvem BC Ajdovscina ze Slovinska. Uvedené utkání jsme vyhráli 68:50. Po podařeném začátku, kde jsme v páté minutě první čtvrtiny vedli 11:0, se zdálo, že si se soupeřem lehce poradíme. Opak byl pravdou, jelikož jsme opět ztratili koncentraci a nechali soupeře nadechnout, a tím celý zápas zdramatizovat. Utkání se rozhodlo až pět minut před koncem, kde jsme vyhráli úsek 8:0. V zápase se plně projevila agresivita a tvrdost hry Evropské mládežnické ligy. Nejlepšími střelci byli Ondřej Krejčík (20 bodů), Jan Kubánek (14 bodů) a Michal Prouza (12 bodů). Pořadatelem byl Nejlepším hráčem utkání vyhlášen Ondřej Křejčík.

Z uvedeného turnaje si odnášíme plno zkušeností do domácích soutěží, můžeme říci, že jsme se prezentovali dobrou agresivní obranou a rychlým protiútokem. Největší slabinou jsou pro nás ztráty, které jsou způsobeny preciznější obranou soupeřů a jejich doskoky, jak útočnými, tak obrannými. Na poměr doskoků jsme prohráli většinu utkání. Nadále by bylo dobré zlepšit koncentraci týmu, aby nedocházelo k výpadkům. Kompletní statistiky můžete nalézt na stránkách pořadatele.

Na závěr bychom chtěli poděkovat pořadateli turnaje, za perfektní organizaci včetně ubytování a stravování. Doufáme, že nám covidová situace umožní absolvování druhé části turnaje, která se uskuteční na konci února 2022 v nedalekém Bulharsku, kde na nás budou čekat, jak týmy domácích, tak týmy ze Slovenska a Rumunska.