(U15) Favorizovaní soupeři v Pardubicích příliš problémů neměli

Beksa Pardubice vs. BA Nymburk 60:86 (9:26, 29:43, 44:65)
Body: Hřebík 18 (TH 12/12!!!), Fiedler 9, Bílek 8, Holub 7, Vondráček 7, Fecko 6, Barcal 3, Kysilka 2, Chimiák 0, Krejčík 0, Kubánek 0.

Katastrofální první čtvrtina určila ráz celého zápasu a přestože další průběh byl víceméně vyrovnaný, soupeř svůj náskok víceméně v pohodě udržoval a vždy, když se naši hráči trošku vzepjali k odporu,  rychle vrátil vývoj utkání do starých dimenzí. Celkově lze konstatovat, že byl o KOLÁŘE lepší, protože právě tento hráč zejména svými trojkovými zásahy byl tím rozdílovým elementem na hřišti a nedal domácím sebemenší šanci  pomýšlet na úspěch. Prozatímní průběh žákovské ligy je takový, že všechny týmy ve skupině mají jednoho  „superhráče“, který  v našem týmu zatím není a takovýto typ udává ráz všech utkání. Pokud by náhodou někdy někomu v utkání chyběl, je náš tým konkurenceschopný a herně velmi podobný, při jeho účasti na hřišti pak zatím nikoli.  Názorně se to projevilo  například v utkání v Jindřichově Hradci, kdy po dvou nesportovních chybách za vyrovnaného stavu musela ze hřiště domácí hvězdička OUPOH a ve zbytku utkání náš tým jasně dominoval.

Přesto z ne úplně vydařeného týmového  výkonu lze pochválit snad jedině úžasného bojovníka FECKA a za bojovnost a skvělou realizaci trestných hodů i HŘEBÍKA.

Beksa Pardubice vs. Sokol Kbely 59:85 (21:9, 44:41, 50:64)
Body: Hřebík 15, Holub 12, Bílek 8,  Vondráček 7, Barcal 6, Fiedler 5, Chimiák 4, Kysilka 2.

První dvě čtvrtiny po hodně bojovném výkonu náš tým o prsa vyhrál, ale po poločase přišel těžko uvěřitelný kolaps a skóre 2:19 za 8 odehraných minut hry. Přitom si tým hned zpočátku druhé půle vypracoval několik vyložených příležitostí ke zvýšení náskoku, ale koncovka byla zoufalá. Tím všichni hráči začali podléhat beznaději svého počínání, přestali běhat, bránit i bojovat a výsledkem byl zcela zbytečný debakl. Hosté jsou objektivně vyhranější a výsledek první půle byl trošku zavádějící, přesto bylo v silách našeho týmu potrápit je daleko více. To by ale někteří naši hráči nesměli podlehnout trudomyslnosti a rezignaci v situacích, kdy se jim přestane herně dařit. Citelně nám chyběli rozehrávači – nemocný NOVÁK, pro lehčí zranění  ze soboty záměrně šetřený FECKO i KREJČÍK, který hraje po dohodě přednostně za  domovské Holice. Neměli jsme variantu za BÍLKA na rozehře a ten zcela pochopitelně těžko může utáhnout celé utkání bez výkyvů. Úžasnou energii vkládá do všech utkání HOLUB,  ale o tomto víkendu  ji vydával velmi často trošku neúčelně (zarážející je zejména celkový poměr jeho zisků a ztrát míče 1-13,který bývá při jeho dobrých vystoupeních úplně opačný). A tak až na úvod druhé půle lze pochválit za konstantní výkon rozehrávače BÍLKA s HŘEBÍKEM,  solidně se se svojí rolí po vleklém zranění popral i BARCAL, naopak VONDRÁČEK působil  úplně jinak než v minulých utkáních, bez bojovnosti a pozitivní energie, kterou má toliko v případech, kdy se trefí za 3 body – jako by  nic jiného v basketbalu nemělo smysl. Věříme, že si s přibývajícími zápasy začne víc věřit KYSILKA, jemuž se zatím nedaří v koncovce, ale má spoustu nadějných momentů ve hře – byť o minulém víkendu hrál určitě mnohem líp než nyní.

Považovali jsme letos už samotný  postup do žákovské ligy za velký úspěch tohoto týmu, nemůžeme si před sebe stavět vzdušné zámky, určitě se pokusíme dál bojovat o postup do extraligy, ale musíme si uvědomit, že kvalita může přijít pouze kvalitním tréninkem. A právě účast či neúčast  všech hráčů na něm z nejrůznějších příčin je faktorem X, který dostane tým nahoru či dolů. Bez tvrdé každodenní práce týmové zlepšení nemůže přijít!