U23 - Dominantní Hradec nedal našim mužům šanci

Královští Sokoli HK : Beksa Pardubice 95:64
Body: Potoček 25, Brožek, Vrťátko a Němec po 8, Baťa a Suchánek po 5, Petric 4, Večeřa 1

V neděli večer nás čekalo derby se sousedním Hradcem Králové. Hradečtí Sokoli již tradičně vévodí tabulce první ligy pouze s jednou porážkou. V poněkud ořezané sestavě jsme i přesto chtěli být důstojným soupeřem. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme celoplošně vytvářet tlak na míč s následným rychlým přechodem do protiútoku. To se nám ne příliš dařilo, avšak díky přesné střelbě z poza trojkového oblouku jsme byli zpočátku ve vedení. Postupem času nás však soupeř začal přehrávat a jeho náskok se rychlým tempem zvyšoval. Především v postupném útoku nám soupeř uštědřil lekci z efektivity. Zápas jsme prohráli v poměru 95:64

U19 - Po delší pauze v zápasovém rytmu

Slavoj Litoměřice : Beksa Pardubice 53:76
Body: Čejka 16, Baťa a Suchánek po 10, Picka 8, Tkadlec 6, Vrťátko 5, Janata, Svoboda, Pešík a Výcha po 4, Meisner 3, Voráč 2

V sobotu jsem odjeli na zápas do Litoměřic. Ačkoli postavení obou týmu v tabulce předpovídalo jasný průběh a výsledek, tak ze zkušenosti z domácího duelu jsme nechtěli nic podcenit. Hra soupeře se opírá o silového pivota Karlovského, a tak jsme ho chtěli co nejvíce eliminovat. To se nám vcelku podařilo. Právě díky pokrytí tohoto klíčového hráče a kvalitní přechodové fáze jsme zápas dotáhli k vítězství 76:53.

Kondoři Liberec : Beksa Pardubice 71:74

V neděli nás čekal postavením v tabulce velmi podobný soupeř. Tentokrát jsme zavítali na palubovku Kondorů Liberec. Od prvních minut jsme začali určovat tempo zápasu a dostali se do dvouciferného vedení. Bohužel jsme se s průběžným skóre nechali poněkud uspokojit a nechali jsme soupeře se nadechnout. Liberec postupně ukrajoval z naše náskoku. Do posledního dějství se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu. Kondoři však dokázali svůj tlak ještě více vystupňovat a dostali se dokonce do vedení. Zvýšeným tlakem na míč a zpřesněnou střelbou jsme však 1,5 sekundy před koncem zápasu strhli vedení na naší stranu. Postaral se o to Jakub Čejka přesným tříbodovým pokusem. Konečný výsledek tedy byl 74:71

U15 - První porážka v sezóně se zrodila v Pelhřimově

BK Pelhřimov : Beksa Pardubice 90:69
Body: Provazník 23 (10 doskoků, 6 získaných faulů, 6 zisků, ale i 6 ztrát), Horký 9 (5 doskoků), Chmelík 6, Kouba 6 (ale  9  ztrát!!!), T. Půlpán 6, O. Husták 6 (7 doskoků), Škoda 4 (4 ztráty), Hejzlar 4, A. Husták 3, M. Půlpán 2, Fidler 0, Mrázek 0

Dlouho jsme neviděli naše hráče hrát tak poctivě jako v první čtvrtině zápasu. Každý si plnil na 100% svoje povinnosti, hráči se nepouštěli do krkolomných předem k zániku určených akcí a výsledkem byl sedmibodový náskok, který po trojce HORKÉHO z prvního útoku druhé čtvrtiny narostl na 10 bodů. Pak však tentýž hráč neproměnil „šoupák dne“ a když ho vzápětí napodobil i Adam HUSTÁK, přišla domácí lavina. Sebevědomí našich hráčů kleslo pod bod mrazu a vývoj hry se otočil o 180 stupňů. Naši hráči chvílemi jenom přihlíželi sojčímu náletu na svůj koš a sami se v útoku nezmohli na nic. Úsek od 1. do 6. minuty druhé části prohráli naši hráči bez odporu ostudně 20:1 a přestože po dvou koších svého nejlepšího hráče PROVAZNÍKA ještě dokázali snížit na 35-30, sojky už v té době vesele létaly a do pardubického koše dopravovaly míč s pro ně obvyklou lehkostí. Pětiminutový kolaps doprovázený svěšenými hlavami pardubických borců a zoufalými pohledy hráčů ze hřiště na lavičku  i z lavičky na hřiště zápas dovedl domácí tam, kde ho chtěli vidět. Právě  v těchto chvílích se ukázalo, co chybí týmu nejvíce: skutečná rozehrávačská osobnost schopná vzít vývoj hry do svých rukou a nejančit ve chvílích, kdy se přestane dařit. Výšková převaha našeho týmu je sice krásná, ale v tomto věku výsledky nedělává. Je obrovským potenciálem týmu do budoucnosti a jistě nám přinese mnoho radosti v dorosteneckém věku, ale nyní potřebujeme zejména údernost z vnějšího prostoru, která nám při zraněních „vyroněných“ Jury KRETA a ŠINDELÁŘE tuze moc chyběla. A to byla vedle vyrovnanosti sojčí letky základní příčina naší první, zcela zasloužené, porážky v soutěži. Určitě nebyla ani tou poslední, ale to nás nesmí zastavit na cestě v budování tohoto našeho extrémně perspektivního týmu!

Jižní Supi : Beksa Pardubice 64:88
Body: Provazník 25 (16 doskoků, 4 získané fauly), Horký 18 (8 doskoků), Fidler 9 (4 doskoky, 4 zisky, 5 ztrát), A. Husták 9 (6 doskoků), O. Husták 7 (9 doskoků), Škoda 6, M. Půlpán 4 (6 doskoků, 4 ztráty), T. Půlpán 4, Hejzlar 2, Kouba 2, Mrázek 2, Chmelík 0 (5 doskoků).

Jako na pochoutkové mršiny se na nás vrhli hladoví supi a v 6. minutě vedli 13-7.  Naši hráči se zpočátku vůbec neadaptovali na jednoduché nálety supů pod koš a uctivě se jim vyhýbali. Nástupem Filipa HORKÉHO do hry místo O. HUSTÁKA se nám naštěstí včas podařilo tyto nálety paralyzovat a postupně jsme přebírali iniciativu do svých rukou. Skvělým nástupem do druhé čtvrtiny se nám podařilo odskočit na 20 – 32 a i když jsme soupeři několika pozdními přístupy k trojkovému oblouku znovu dali šanci na obrat, dokázali jsme mírný náskok před přestávkou udržet.. Totéž se nám dařilo i ve třetí části, jejíž závěr však opět patřil domácím a tak nic nebylo rozhodnuto ani před třetí přestávkou. V poslední části hry však sestava FIDLER – M. PŮLPÁN – PROVAZNÍK – O. HUSTÁK a HORKÝ předvedla spanilou jízdu a 6 minut nepovolila supům ani jednou bodovat. To byl náš druhý nejlepší úsek víkendu a jednadvacetibodová šňůra rozhodla o na první pohled jasném, ale ve skutečnosti hodně perně vydřeném vítězství. Při vzpomínce na třicetibodové výhry supů s Ostravou a Nymburkem to však je vítězství hodně cenné!