Upravit stránku

(U23) Co se dělo v Opavě ???

BK Opava "B" - BK VIVIDBOOKS Pardubice 67:60
Body: Novák J. 16, Dvořák 12, Mikuláš 11, Suchomel a Bílek po 6, Vlček 5, Mrázek a Novák T. po 2.

Kdo neviděl, neuvěří... 28 bodů za první tři čtvrtiny a 32 bodů za čtvrtinu poslední. Takto si Beksa rozložila útočné počínání v zápase s Opavou. Těžko říct, co hráči prvních 30 minut hledali... každopádně probuzení v poslední části utkání nestačilo a tým mužů do 23 let si připsal první porážku v sezóně 2022/2023. Reparát budou moci naši junioři, doplněni o pár starších kolegů, složit v pátek 7.10. proti svitavským turům. Utkání začíná ve 20:00 a všichni jste zváni!

(U19) Hladká vítězství o víkendu, na sv. Václava přálo štěstí soupeřům

BK VIVIDBOOKS Pardubice - GBA Sojky Pelhřimov 67:68
Body: Vlček 14,Simonides 13, Mikuláš 9, Mrázek 6b a 11as, Jelínek a Suchomel po 6, Folta a Pluhař po 5, Hřebík 3.
BK VIVIDBOOKS Pardubice - BCM Orli Prostějov 113:59
Body: Hřebík 25, Mikuláš a Jelínek po 17, Pluhař 15, Simonides 13, Vlček 9, Mrázek 8, Suchomel 4, Bílek 3, Votava 2.
BK VIVIDBOOKS Pardubice - BK Opava 88:73
Body: Votava 14b a 10d, Simonides 14, Jelínek 12, Suchomel a Mrázek po 10, Hřebík a Folta po 6, Vlček, Mikuláš, Pluhař a Bílek po 4,

Na sv. Václava přivítala Beksa na domácí palubovce obhájce loňského titulu tým GBA Sojky Pelhřimov. Klub GBA má v soutěži juniorů dva týmy, přičemž "silnější" dvanáctku postavil do Jindřichova Hradce. To ovšem nesnižuje kvalitu výběru z Pelhřimova. Vyrovnané utkání od začátku do konce rozhodlo posledních pár vteřin, které lépe zvládli hosté. Zbytečná ztráta 5s před koncem poslala hosty na čáru TH a následně do vedení o 1b. Závěrečný "buzzer beater" z velmi dobré pozice zůstal však krátký.

Víkendové zápasy, po středečním zaváhání, bylo nutné zvládnout. Junioři v pravidelné rotaci všech hráčů a ve velmi vysokém tempu oba zápasy zvládli bez větších problémů. Střelecky se velmi výrazně projevil Tomáš Hřebík, který zaznamenal v sobotním zápase 25 bodů včetně stoprocentních TH (9/9), což je poslední dobou doslova raritní událost, a to napříč celým klubem. Jak to doopravdy vypadá s ambicemi juniorů v letošní sezóně uvidíme za 14 dní, kdy se Beksa představí v Brně (Basket Brno a Tygři Brno). .