(U14) Boj o postup do Extraligy

Beksa Pardubice vs. BC Kolín 63:50
Body: Chimiák 11, Krejčík 10, Fiedler 9, Fecko 8, Vondráček 7, Barcal 6, Bílek a Šulák po 3, Novák a Vitvar po 2, Vtípil a Klucký po 1.

Sobotní utkání jsme sehráli s Kolínem, kde jsme posledně vítězství urvali až v úplném závěru. Abychom měli ještě reálnou šanci postoupit, byl pro nás jasný úkol si v tomto utkání dojít pro dva body do tabulky. A to se povedlo. Dle pokynů trenéra jsme na soupeře vletěli jak uragán a poločasové vedení o 20 toho bylo důkazem. V poslední čtvrtině jsme sice polevili a také prostřídali, o výhru jsme bát ale nemuseli. Kluci předvedli solidní výkon a to hlavně v útočném přechodu. Konečně chlapci pochopili, že vyběhnout v pěti (a ne ve dvou) do protiútoku nosí ovoce a soupeři jsme tak uštědřili jednoduché koše, na které kolínští nedokázali reagovat. Výsledek o 13 nevypadá sice moc jednoznačně, průběh zápasu ale vyzníval jasně pro nás. A tedy i další body do tabulky.

Beksa Pardubice vs. BK Sojky Pelhřimov 66:72
Body: Krejčík 16, Fiedler 13, Bílek a Hřebík po 10, Vitvar 8, Fecko 5, Vondráček 2, Novák a Barcal po 1.

V neděli k nám na Duklu zavítali Sojky z Pelhřimova. Soupeř, který v dosavadním průběhu sezóny ztratil jen dvě utkání a to s favorizovaným Nymburkem. Bohužel jsme nezachytili začátky úvodních dvou čtvrtin. Oproti sobotnímu utkání jsme si tak role se soupeřem vyměnily. Nasazení a bojovnost kluků nebyla vůbec špatná, ale neproměňováním nájezdů, kdy jde hráč sám na koš nás v zápase sráželi a na výsledku to bylo znát. Naopak protivník tvrdě potrestal každou naši chybu a v zakončení se mýlil jen sporadicky.V druhém poločase naši chlapci zabrali na obou polovinách hřiště a bojovali co jim síly stačily. Soupeře jsme zastavili v jejich rychlém protiútoku, pouštěli je jen do těžkých střel a stahovali skóre bod po bodu. V posledních dvou minutách už tabule ukazovala jen +4 pro soupeře. Do vítězného konce se nám však zápas nepovedlo dovést. Poločasová ztráta pro nás tak byla příliš velký oříšek. V konečném součtu nás tak mohou mrzet neproměněné nájezdy, které by se v této kategorii měli stávat už pouze výjimečně.

K vidění byl tak krásný a bojovný zápas obou družstev, který bohužel všem hráčům pokazili někteří rodiče svými výlevy k rozhodčím. A bohužel musím konstatovat, že výlevy byly od rodičů z řad našich svěřenců. Sudí nepředvedli sice jistý výkon, ale chyby byly na obou stranách a vyčítat jim prohru rozhodně nechci a nebudu. Zápas jsme si prohráli sami. Věřím, že takovéto situace už se opakovat nebudou a všichni se budeme moct soustředit na výkony hráčů. Nyní po tomto zápase bohužel i hrozí uzavření haly pro rodiče na dobu neurčitou.

Bohužel se nám díky této prohře zkomplikoval postup do nadstavbové části, který už je jen teoretický. Své chlapce chci za tento víkend velmi pochválit. Vždy potěší, když trenér vidí pokrok u svých svěřenců během sezóny.

(U17) Cenná vítězství na severu Čech

Slavoj Litoměřice vs. Beksa Pardubice 80:85
Body: Provazník 17, Dvořák 16, Hřebík 15, Vlček 10, Šrámek 9, Janů a David po 8, Rolenc 2.

V sobotu prvního prosince jsme vyjeli na zápas do Litoměřic. Domácí Slavoj byl před zápasem na předposledním místě v tabulce extraligy kadetů, tudíž úvodní slova, která směřovala k hráčům na předzápasové poradě, byla zaměřena na nepodcenění soupeře. Věděli jsme, že Litoměřice jsou především na domácí palubovce velmi houževnatým soupeřem. Proto jsme chtěli vstoupit do zápasu ihned koncentrovaným výkonem. To se nám bohužel nepodařilo a Slavoj se dostal již v první desetiminutovce do více jak desetibodového vedení. Postupem času se náš výkon začal zlepšovat a v poločasové přestávce jsme tak odcházeli do šatny již pouze s jednobodovým mankem. Ve třetí čtvrtině jsme ještě více přidali na agresivitě na obrané polovině a vybudovali jsme si tak desetibodový náskok. Bohužel toto vedení nás nejspíše uspokojilo a i přes opětovný důraz trenéra na koncentraci jsme úvod posledního dějství prohráli 0:7. Soupeř tak dostal novou krev do žil a držel se ve hře o vítězství až do posledních vteřin utkání. Nakonec jsme však zápas dotáhli do vítězného konce a připsali si tak povinnou, ačkoli velmi vydřenou výhru v poměru 80:85.

Kondoři Liberec vs. Beksa Pardubice 56:92
Body: Hřebík 20, Vlček 15, Rolenc 12, Janů 11, Provazník a Dvořák po 9, Šrámek 6, Horký 4, Půlpán T. a David po 3.

Na druhý den jsme se přesunuli do Liberce, kde nás čekali domácí Kondoři. Po předchozím dni, kdy jsme se přesvědčili, že i týmy ze dna tabulky nás dokážou řádně prověřit a potrápit jsme chtěli předvést stabilnější výkon po celou dobu zápasu. Ačkoli v úvodních minutách nenasvědčovalo nic tomu, že by se mělo jednat o jednoznačný zápas, s přibývajícím časem jsme si vytvářeli stále větší náskok. Ve druhém poločase jsme ještě více zabrali a vytvořili si tak rozhodující náskok, který jsme až do konce zápasu postupně navyšovali. Náš výkon nebyl ideální, nicméně oproti předchozímu dni jsme předváděli přeci jen lepší hru. Na konci zápasu tak na tabuli svítilo výsledné skóre 56:92 v náš prospěch. Dosáhli jsme tak na další povinnou výhru a v tabulce jsme poskočili na průběžnou 6. příčku.

Tento víkend jsme odehráli poslední zápasy v tomto kalendářním roce a v následujících dvou kolech nás bude čekat 12. a 13. ledna velmi kvalitní soupeř z Nymburka, který okupuje první příčku v tabulce. Musíme se tedy velmi dobře připravit a doufat, že se nám uzdraví všichni hráči, abychom v těchto zápasem mohli navázat na současnou vítěznou vlnu.