(U17) Snakes Ostrava byla v play off nad naše síly

Beksa Pardubice vs. Snakes Ostrava 55:77
Body: Dvořák 13, Vlček 11, Šrámek 9, Janů 7, Rolenc 5, Hřebík 4, David 3, Kret 2, Kalný 1

V sobotu 27. dubna jsme přivítali na domácí palubovce tým Snakes Ostrava v rámci třetího zápasu čtvrtfinálové série. Jelikož jsme úvodní dva zápasy v Ostravě prohráli, jednalo se pro nás o zápas, který určoval, zda v případě výhry udržíme naše šance na postup, nebo v případě prohry se budeme muset smířit s koncem sezóny. Důležitost tohoto zápasu jsme si dobře uvědomovali. Chtěli jsme navázat na dobré výkony z Ostravy, avšak v domácím prostředí korunovat své snažení výhrou. Bohužel již od prvních minut utkání začal tempo určovat soupeř. Již po první čtvrtině si vytvořil pohodlný náskok čtrnácti bodů. Ve druhé čtvrtině se hra více vyrovnala, nicméně soupeř si svědomitě hlídal svůj náskok, který nakonec do poločasu ještě o dva body navýšil. V poločasové přestávce tak na tabuli svítilo skóre 33:49. Do druhého poločasu jsme vstupovali s odhodláním zápas ještě zvrátit na svou stranu. Ačkoli z pohledu obrany se nám podařilo zastavit hrozivé tempo nárůstu soupeřových bodů, z pohledu útoku jsme byli velmi neproduktivní. V závěru samotného utkání jsme ještě na soupeře vyrukovali s celoplošným presem se snahou o zdvojení, avšak tím se nám podařilo už jen kosmeticky upravit skóre. Zápas jsme tak nakonec prohráli v poměru 55:77 a soupeř tak mohl slavit postup na Final four, které se letos bude konat v Brně.

Jako hlavní příčinu prohry v tomto zápase bych viděl lepší mentální připravenost soupeře na tento zápas. Ať už se jednalo o problémy s fauly u některých našich hráčů, neutrální míče které nám častokrát vypadly téměř z ruky, nebo špatně zvolené obranné řešení při akcích soupeře, které jsme dobře znali, a v zápasech v Ostravě jsme je dokázali řešit správně.

Bohužel tak pro nás sezóna skončila. Sezóna, ve které naše ambice směřovaly o mnoho výše, než k sedmému místu, které jsme nakonec obsadili. Je tedy na místě si přiznat, že z pohledu výsledků se jedná o zklamání. Avšak věřím tomu, že i takovéto zklamání může náš tým posílit a ze svých chyb se všichni poučíme, abychom v dalších sezónách mohli oslavovat vyšší příčky. Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům, nejen z řad rodičů, kteří nás po celou sezónu podporovali, a těším se již na další možnost, kdy se budeme moci znovu setkat na nějakém zápase.