(U17) Dvě důležité výhry nad vedoucím Nymburkem

Beksa Pardubice vs. BA Nymburk 105:75
Body: Hřebík 21, Provazník 18, Janů 16, Vlček 11, Fidler 10, Kret 8, Šrámek a Rolenc 6, Dvořák 5, Půlpán T. 4.

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali průběžně vedoucí celek extraligy U17 Nymburk. Po delší pauze od zápasů jsme byli natěšení a připravení pokračovat ve vítězné sérii, kterou jsme započali již před Vánoci. Do utkání jsme vstoupili poněkud rozvážně a možná i trochu nejistě. To bylo nejspíše způsobeno již zmiňovanou delší pauzou bez zápasů. První čtvrtina se odehrávala ve vyrovnaném duchu a na konci tohoto dějství jsme tak za soupeřem zaostávali o 2 body. V druhé čtvrtině jsme otěže zápasu jasně uchopili do vlastních rukou a začali určovat tempo zápasu. Po několika minutách hry se změněný obraz hry začal výrazněji projevovat i na skóre. V poločase jsme tak odcházeli do šatny s vedením 50:33. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit koncentrovaně, abychom nepřipustili jakékoliv zdramatizování vývoje. Až na několik úvodních minut jsme soupeře přehrávali i v druhém poločase. Na konci zápasu jsme se tak mohli radovat ze zaslouženého vítězství 105:74. Naši hráči zaslouží za předvedený výkon v tomto zápase pochvalu. Snad každý divák, který toto utkání viděl, musel mít z předvedené hry radost.

BA Nymburk vs. Beksa Pardubice 73:83
Body: Dvořák 19, Hřebík 16, Janů 11, Provazník a Vlček po 10, David a Šrámek po 6, Kret 3, Rolenc2.

V neděli jsme odjeli k odvetnému zápasu do Nymburka. V šatně před zápasem jsme si řekli, že nejdůležitější pro nás bude vstup do zápasu, kdy jsme nechtěli dopustit, aby nám soupeř výrazněji odskočil. Již od první minuty utkání se soupeř uchýlil k zónové obraně. Ta nás nejprve zaskočila ale, postupem času si na ni naši hráči začali zvykat. První čtvrtina se nesla v podobném duchu jako předchozí den a tak na konci tohoto dějství svítilo na tabuli skóre 20:18 pro domácí. V druhé čtvrtině jsme si začali postupně vybudovávat náskok, a v poločase jsme již vedli o 10 bodů. Stejně jako v sobotu jsme svůj náskok stále více navyšovali. Dostali jsme se až do 19ti bodového vedení, nicméně soupeřova zónová obrana nás v poslední čtvrtině ještě velmi potrápila a to především po psychické stránce. Několik námi neproměněných trojkových pokusů Nymburku vlilo do žil novou krev. Ten tak dokázal zápas ještě zdramatizovat, když snížil na rozdíl pouhých 6ti bodů. Závěr zápasu však patřil opět nám a nakonec jsme tak vyhráli 73:83.

Tento víkend jsme si tak připsali dvě velmi důležité výhry! Hned za čtrnáct dní nás však bude čekat další velmi náročný soupeř, kterému máme co vracet z úvodního zápasu sezóny a to Sršni Písek. Spolu s Pískem nás bude čekat také zápas v Plzni.

(U12) Úspěšný vstup do kvalifikace o NF

SŠB Pardubice vs. Beksa Pardubice 34:82
Body: Provazník 19, Kolík M. 14, Lejsek 10, Charvát a Bílek po 8, Knol 7, Zdobinský 6, Procházka, Pokorný, Panuška, Kolík a Kalhous po 2.

SŠB Pardubice vs. Beksa Pardubice 49:84
Body: Kolík M. 21, Lejsek 15, Bílek 8, Zdobinský a Knol po 7, Charvát 6, Provazník a Pokorný po 4, Kalhous 3, Kremlík, Panuška, Sládek a Procházka po 2, Kolík J. 1.

K prvním zápasům v letošním roce jsme zavítali na palubovku SŠB Pardubice. Do prvního zápasu jsme vstoupili lehce nervózně a bylo vidět, že jsme zápasy dlouho nehráli. Kluci se nemohli chytit v obraně a v útoku to byl spíše individualistický výkon než kolektivní. Druhá pětka však přitvrdila a skvělou hrou rychle dopředu se vedení přelilo na naši stranu. Výsledek jsme si po zbytek zápasu hlídali a navyšovali. Druhý zápas začal pod dojmem, že se to nějak vyhraje samo. Bylo zapotřebí klukům domluvit, že náš výkon rozhodne o výsledku zápasu, a ne chyby soupeře. Druhý poločas už byl přeci jen lepší a zaslouženě jsme zvítězili, ale dopouštěli jsme se obrovských chyb, jak v obraně, tak v přechodu do útoku. Velmi dobrý výkon předvedl Ondra Provazník a Ondra Bílek.

Beksa Pardubice vs. TJ Svitavy 114:22
Body: Lejsek 21, Kolím M. 17, Bílek 14, Knol 11, Kalhous 8, Fecko, Novák a Votava po 7, Provazník 6, Zdobinský, Pokorný a Procházka po 4, Rolenc a Panuška po 2.

Beksa Pardubice vs. TJ Svitavy 99:30
Body: Charvát a Lejsek po 18, Knol 14, Zdobinský 12, Kolík M. 8, Bílek 7, Fecko 6, Kalhous a Provazník po 4, Novák, Panuška a Procházka po 2, Rolenc a Votava 1.

V neděli jsme rozehráli také kvalifikaci na Národní finále, které se letos uskuteční v Děčíně. Zápasy jsme odehráli proti týmu Svitav. Kvalifikaci se snažíme hrát už posíleni hráči z ročníku 2008 a hostujícím Votavou ze Skutče. Svitavy nepřijeli posíleni, tak jako tomu bylo loni (letos chtějí na NF postoupit s týmem BK Mohelnice) a hráli pouze hráči Bryška a Špaček. Tím pádem se bojovalo vždy ve čtvrtinách, kde nastupovali. V prvním zápase jsme jejich hru dokonale rozebrali. Ve druhém se už bojovalo více, hlavně ve čtvrtinách, kde hráli hráči Bryška a Špaček. A tak by pro nás mohl být výstrahou výsledek jednotlivých čtvrtin 11:10 a 19:19. Je na čem pracovat. Ve čtvrtinách, kde tito hráči nenastupovali byl výsledek velmi jednoznačný. Celkově zápasy nenabídli moc pěknou úroveň basketbalu, a tak nejdramatičtější chvíle nastala v poslední minutě zápasu, kdy jsme se snažili dát stý bod. Bohužel neúspěšně. Každý hráč přispěl do hry něčím dobrým, ale i špatným. Doufám, že zapojením A. Votavy a M. Nováka tým získá ještě větší kvalitu. Oba předvedli dobrý výkon. Další zápasy nás čekají opět v kvalifikaci, a to se SŠB Pardubice a Hradcem Králové.