Upravit stránku

USK Praha - BK VIVIDBOOKS Pardubice 79:73
Body: Kolík 15, Lejsek 14, Provazník 11, Horváth 10, Kalhous 7, Bryška 5, Kněžour 4 (10 doskoků), Janoušek 3, Libánský, Sádovský 2

V sobotu 20. ledna nás, měsíc po vzájemném zápase v EYBLu, opět čekal tým USK. Do zápasu jsme vstupovali s touhou vrátit soupeři porážku z prosincového zápasu v Lotyšsku a tomu i odpovídal vstup do utkání tomu odpovídal, když jsme vedli až o 9 bodů, bohužel se nám nepodařilo náskok více navýšit. V druhém poločase se však obraz hry změnil. Domácí začali být lepším týmem na palubovce a to zejména díky tomu, že jsme přestali hrát týmově a každý chtěl zápas urvat sám. I přes to se nám dařilo držet vedení (33. minuta 60:64), avšak pak přišla 8bodová šňůra domácích a obrat v zápase. Tři minuty před koncem zápasu se nám povedlo srovnat, ale za zbývající čas se nám “povedlo” udělat 4 ztráty a neproměnit ani jeden ze 4 trestných hodů (v zápase 33/15). Zpětně lze zápas hodnotit jako kopii vzájemného zápasu v Lotyšsku, opět kvalitní první poločas, uspokojení, upuštění od týmové hry, poprvé v sezóně prohra na body lavičky (45:37), a prohra. Pevně věříme, že v březnové odvetě na Dukle již USK porazíme.

Sokol Pražský - BK VIVIDBOOKS Pardubice 93:102p
Body: Kolík 22, Lejsek 20 (10 doskoků), Horváth, Provazník 15, Bryška, Kněžour 10, Avuk, Votava 3, Janoušek, Libánský 2

Nedělní zápas a souboj vítězů dvou skupin základní části a také souboj o první místo tabulky. To vše v kombinaci se sobotní porážkou znamenalo extra motivaci pro náš tým. Od začátku se na palubovce odehrával velice ofenzivní a vyrovnaný basketbal. Pro nás bylo důležité, že se bodově prosazovalo více hráčů a hráli jsme mnohem více týmově než v sobotu. Zápas byl vyrovnaný až do 26. minuty. V této minutě jsme během 25 sekund inkasovali 7 bodů a domácí odskočili do 7 bodového vedení. Toto vedení držel Sokol až do 36. minuty (84-76). V těchto chvílích se začala projevovat širší rotace na naší straně a díky trojce Kněžoura se nám 40 vteřin do konce povedlo vyrovnat. Velkou šanci na rozhodnutí pak neproměnil domácí Zronek, když nedal ani jeden trestný hod a ani útok po doskoku Sokolu nevyšel. Bohužel ani na druhé straně koš nepadl a šlo se do prodloužení. Již unavené domácí dorazily dvě rychlé trojky našeho týmu, díky kterým jsme se odrazili ke šňůře 13-0, kterou jsme rozhodli o naší výhře.

Oproti sobotě se nám povedlo zlepšit týmový projev (6 dvojciferných střelců, body lavičky 60-22 v náš prospěch, komunikace, víra v tým i když se prohrává), naopak se nám nepovedlo zlepšit TH 38/20 (víkend 71/35).

Velice pozitivně lze hodnotit výkony hráčů, kteří se pohybují na hraně nominace do zápasů a o víkendu dokázali, že jsou připraveni nastoupit a porvat se o každou minutu na hřišti. Nyní čeká kadety o týden delší přestávka a příprava na důležité domácí zápasy s GBA a Pískem, které se uskuteční na Dukle 10. a 11. 2. 2024. Pevně věříme, že přijdete kluky podpořit osobně!