(U17) Dvě výhry na závěr základní části a nyní vzhůru do play off

Beksa Pardubice vs. Kondoři Liberec 90:70
Body: Janů 18, Kalný 16, Šrámek 15, Rolenc 11, Dvořák, Hřebík a David po 8, Fidler 4, Půlpán M. 2.

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali Kondory Liberec. Již před utkáním bylo jisté, že v tabulce nám patří sedmá pozice a ani výhra ani prohra nás v tabulce nemůže posunout nahoru, nebo dolů. I přesto jsme však k tomuto zápasu nechtěli přistoupit lehkovážně a před blížícím se play-off jsme si chtěli zlepšit sebevědomí po předchozích prohrách a vyzkoušet některé herní prvky. Do zápasu jsme vkročili koncentrovaně a s přibývajícím časem jsme si budovali čím dál větší náskok. Především hra našich podkošových hráčů dělala soupeřům problémy. V poločase jsme tak odcházeli do šatny ze slibného vedení o 19 bodů. Bohužel po změně stran jsme poněkud polevili z koncentrace a nechali jsme soupeře snížit náskok. V závěru jsme ale opět uchopili tempo zápasu do svých rukou a dotáhli tak utkání do vítězného konce v poměru 90:70.

Beksa Pardubice vs. Slavoj Litoměřice 82:79
Body: Hřebík 22, Janů 20, Šrámek 16, David 9, Rolenc 6, Fidler 4, Dvořák 3, Kalný 2.

V neděli nás čekalo další utkání, jehož výsledek nemohl za jakékoliv situace ovlivnit naše postavení v tabulce. Tentokrát jsme přivítali Slavoj Litoměřice. Do zápasu jsme vstupovali se stejným cílem jako předchozí den a od úvodních minut se nám tento cíl dařilo plnit. Diváci v hale mohli sledovat podobný vývoj utkání jako v sobotu s Kondory Liberec, ačkoli tentokrát jsme se neprosazovali tolik z vymezeného území, ale zpoza trojkového oblouku. V prvním poločase jsme zaznamenali nevídanou bilanci devíti úspěšných tříbodových střel ze třinácti pokusů. V poločasové přestávce jsme tak již měli pohodlný náskok dvaceti bodů. Bohužel vstup do druhého poločasu patřil soupeři, který postupně ukrajoval bod po bodu. Zápas nakonec dospěl do vyrovnané koncovky, kdy jsme se museli do posledních vteřin utkání strachovat o vítězství. To jsme ale nakonec uhájili a vyhráli jsme tak v poměru 82:79.

Výsledky zápasů týmů z čela tabulky nám do čtvrtfinále play-off nakonec přisoudily tým Snakes Ostrava. První dvě utkání série hrané na 3 vítězné zápasy odehrajeme na palubovce Ostravy 6. a 7. dubna. Na domácí palubovce se představíme 27. dubna a podle vývoje série případně i 28. dubna. Nejen na domácí zápasy jste všichni příznivci pardubického mládežnického basketbalu srdečně zváni. Přijďte a buďte naším šestým hráčem v hledišti!!!

(U14) Jasná výhra ve Svitavách a vyrovnaný mač v Litomyšli

TJ Basket Svitavy vs. Beksa Pardubice 70:95
Body: Vondráček 22, Vitvar 16, Fiedler 12, Kment 8, Bílek a Novák po 6, Barcal a Šulák po 5, Klucký 4, Vtípil 3, Klimeš, Smolný, Fecko a Chimiák po 2.

ADFORS Basket Litomyšl vs. Beksa Pardubice 56:42
Body: Hřebík 10, Fiedler 7, Chimiák a Vondráček po 6, Bílek 5, Kubánek 3, Novák a Vitvar po 2, Krejčík 1.

K sobotnímu zápasu jsme vyjeli k poslednímu v tabulce do Svitav. Do zápasu nastoupilo všech 15 hráčů a to i se stejnou porcí minut. Utkání jsme po celý průběh měli pod kontrolou a nedopustili žádné překvapení. Hostující tým na nás nevytvářel v obraně tlak a naši borci tak po celý zápas měli hlavu nahoře a týmovou rychlou hrou soupeře přeběhli. Přihrávky do protiútoku šly v čas, v obraně nám velmi dobře fungovala slabá strana a nebylo tak moc co řešit.

Jako zpestření výletu vlakem jsme pak po našem zápase shlédli utkání kooperativy NBL mezi domácími Tury ze Svitav a úřadujícím šampiónem z Nymburka.

Neděle už nás žádná procházka nečekala. Domácí tým z Litomyšle poprvé v sezoně nastoupil v kompletním složení. Jejich opory trápila dlouhodobá zranění a nečekalo nás tedy nic snadného. Přesto jsme do zápasu skvěle vstoupili a ujali se vedení. Bohužel během zápasu přišly dvě pětiminutovky, kdy jsme nebyli schopni se trefit do koše a k tomu se přidal ještě nedůraz na doskoku, čehož soupeř využil a zvítězil.