(U17) Beksa si vstup do play off zkomplikovala vlastními chybami

Snakes Ostrava vs. Beksa Pardubice 77:74 po prodloužení
Body: Šrámek 16, Dvořák 15, Kret 11, Rolenc 9, Hřebík 8, Janů 6, Kalný, Provazník a David po 3.

K prvnímu zápasu čtvrtfinálové série jsme vycestovali do Ostravy. S domácími Snakes jsme v základné části soutěže dvakrát prohráli, nicméně odcestovali jsme odhodlaní zvítězit. Již od samého začátku si byla obě družstva vyrovnanými soupeři, avšak na výsledkové tabuli zcela jasně dominovali domácí. Po první čtvrtině jsme totiž ztráceli již deset bodů. V druhém dějství jsme ze sebe sklepali zbytečnou nervozitu a postupně jsme začali z náskoku soupeře ubírat. Do šaten se tak v poločase odcházelo za stavu 39:32. Po změně stran jsme ještě více přitvrdili a v přestávce mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou jsme vedli nejtěsnějším možným rozdílem 52:53. Zápas dospěl do napínavé koncovky, ve které ani jedno družstvo nedokázalo získat vítězství na svou stranu a tak přišlo na řadu prodloužení. V prodloužení se pokračovalo v přetahované o vedení. Nakonec však vítězství padlo do rukou domácích, kteří zvítězili v poměru 77:74 a ujali se tak vedení 1:0 v sérii hrané na tři vítězné zápasy. Nejvíce nás v tomto zápase může mrzet příliš vysoké číslo (20) v kolonce útočných doskoků soupeře.

Snakes Ostrava vs. Beksa Pardubice 78:73
Body: Janů 21, Hřebík 14, Dvořák 13, Rolenc 6, David, Kret a Šrámek po 5, Provazník 4.

Následujícího dne, v neděli, jsme se opět postavili tváří v tvář stejnému soupeři. Povzbuzení kvalitním výkonem z předchozího dne jsme byli opět odhodlaní zvítězit a vyrovnat tak čtvrtfinálovou sérii. Vstup do zápasu tentokrát patřil nám a po první čtvrtině jsme se tak ujali vedení 19:25. Zápas se vyvíjel obdobně, jako ten sobotní, avšak tentokrát to byli domácí, kteří dotahovali bodové manko. V poločase jsme si drželi mírné vedení v poměru 42:47. Po změně stran začal soupeř postupně umazávat z našeho náskoku a do posledního dějství se již vstupovalo za vyrovnaného stavu. Úvod čtvrté čtvrtiny patřil našemu družstvu a přibližně 6 minut do konce utkání jsme vedli 63:70. Následně však soupeř postavil zónovou obranu, která nás velmi přibrzdila, a prakticky zdevastovala naše sebevědomí v útoku. Od té chvíle začalo na hřišti dominovat družstvo soupeře. Bohužel jsme tak ztratili slibně vypadající náskok a soupeř dokázal vybojovat i druhé vítězství v této sérii. Na konci zápasu tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 78:73. Kromě zónové obrany soupeře nás v tomto zápase trápily opět útočné doskoky ostravských hráčů. Tentokrát dosáhli na cifru 23.

V obou utkáních jsme předvedli bojovný výkon a především zlepšenou obranu oproti základní hrací části. Bohužel nám vždy chyběl malý krůček k tomu, abychom slavili vítězství. Nicméně série ještě není u konce a v domácích zápasech, na které bych vás chtěl tímto všechny pozvat, se popereme o přesun série zpět do Ostravy. Zápasy odehrajeme tradičně v hale na Dukle 27. a 28. dubna.

(U14) Poslední zápas mladších žáků dopadl výborně

Beksa Pardubice vs. BC Kolín 81:45
Body: Vondráček 17, Krejčík 13, Hřebík a Fiedler po 8, Bílek 6, Fecko, Kubánek a Smolný po 5, Novák a Vtípil po 4, Kment, Pluhař a Klimeš po 2.

V neděli jsme odehráli poslední zápas sezony v kategorii U14. V domácím prostředí jsme nastoupili proti Kolínu. Zápas měl od začátku dokonce jednoznačný průběh. Z projevu, který jsme měli, jsem byl doslova unešený. Kluci hráli nesobecky, skvěle nám putoval balon a i v obraně nám fungovala rotace jak měla. V utkání bylo z naší strany mnoho krásných akcí, že jsem si chvílemi i přišel jak na zápase mužů než dětí. Kdokoli nastoupil, zanechal na hřišti vše a na hře to bylo opravdu znát.

Díky výhře jsme udrželi pěkné 4. místo v žákovské lize a budeme se teď s týmem připravovat na kvalifikaci o extraligu U15, která se hraje na přelomu května a června.