Jižní Supi vs. Beksa Pardubice 93:45
Body: Hřebík 14, Vondráček 10, Bílek 8, Barcal a Smolný po 3, Vitvar 2 a Klucký 1.

Sokol Vyšehrad vs. Beksa Pardubice 24:69
Body: Vondráček a Hřebík po 15, Bílek 13, Barcal 7, Vtípil 6, Vitvar 5, Klucký 2.

O víkendu jsme sehráli poslední dva zápasy základní skupiny. Bohužel už po předchozím hracím víkendu bylo rozhodnuto, že do extraligové nadstavby nepostoupíme. Do toho nám chyběli kluci ročníku 2006, kteří se zúčastnili turnaje v Ostravě. Což pro nás byla citelná ztráta. Přesto, že jsou mladší, jsou pro naše družstvo U14 nepostradatelní.

Což se projevilo v sobotním utkání na Jižních Supech v Praze. Tým, se kterým jsme se prali o postup a nakonec skončil jednu příčku nad námi a postoupil do nadstavbové části. Náš vstup do utkání byl doslova otřesný. I přes varování dlouhodobého problému prvních čtvrtek jsme to opět potvrdili a prohráli v poměru 25:8. Bez zmíněných mladších borců jsme tak Pražákům nemohli konkurovat. Ti začali velmi aktivně a ničili nás jedním protiútokem za druhým. V druhém poločase se už naše hra dostala do normálu, ale to už bylo o výsledku zápasu rozhodnuto.

V neděli jsme zavítali opět do Prahy, tentokrát ale k družstvu Sokola Vyšehrad. Ten bez jediné výhry panuje na posledním místě tabulky. Opět jsme se celý první poločas probouzeli a nebyli jsme schopni proměňovat jasné příležitosti. A tak byl poločasový výsledek dost nevýrazný. V přestávce jsem našim borcům hlasitě zdůraznil, že s takovým přístupem a nesoustředěností to vážně nepůjde. A to co předvádějí na hřišti je nekoukatelné, což si naši chlapci sami moc dobře uvědomovali.

Druhý poločas už byl jen v naší režii a panové konečně začali hrát basketbal. Přitvrdili v obraně a soupeři nedali šanci s námi nadále držet krok. Došli jsme si tak v posledním zápase tohoto roku pro výhru a zakončili první část soutěže na 4. místě.

(U12) Východočeské derby bylo soubojem o průběžmé 1. místo

Beksa Pardubice vs. Královští Sokoli 54:39
Beksa Pardubice vs. Královští Sokoli 56:33

Poslední zápasy roku 2018 jsme sehráli proti týmu Královští sokoli. Zápasy nás nezastihli v ideálním rozpoložení, kvůli velké marodce jsme hráli pouze v devíti lidech. Obavy, jak kluci zápasy zvládnou hlavně fyzicky se naštěstí nenaplnili.

Do prvního zápasu kluci vstoupili dobře, dobře bránili, hlavně obrana na hráče bez míče byla skvělá. Bohužel jsme neproměnili vyložené šance a trestné hody, které zápas mohli rozhodnout už po první polovině. V druhé půlce, ale kluci udrželi svůj standard a zápas měli pod kontrolou do konce. V druhém zápase jsme šli do vedení hned od začátku a udržovali si náskok +10 bodů, i díky šťastné střele Šimona Knola, téměř z půlky v poslední sekundě druhé čtvrtiny. V druhé půli kluci náskok ještě zvýšili a zaslouženě vyhráli. Oba zápasy odehrál velmi dobře Hugo Lejsek a Ondra Bílek. Ocenili bychom zejména dobrou agresivní obranu, jak na hráče s míčem, tak i bez míče, obzvláště u Ondry Bílka, který dokonale ,,vymazal" nejlepšího střelce hostů. Místem byla vidět snaha o co nejrychlejší posun míče dopředu a hrát rychle, o který se snažíme. Všichni kluci si zaslouží pochvalu za to, že vydrželi hrát naplno celý zápas i v tak malém počtu. Letní příprava se zúročuje :-)  Další zápasy nás čekají až v příštím roce, kde startuje i kvalifikace na Národní Finále.

U13 - turnaj Xmas Ostrava
Tým starších minižáků absolvoval 5 utkání na Vánočním turnaji Xmas v Ostravě. Kluci sehráli 5 kvalitních a vyrovnaných zápasů a celkově obsadili 7. místo.