Upravit stránku

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. Tigers České Budějovice 78:38 ( 16:16, 29:22, 60:29)
Statistiky zde FIBA LiveStats (geniussports.com)

Čtvrtfinálové utkání jsme začali trochu nervózně, ale důležité bylo, že jsme dokázali v první čtvrtině udržet nerozhodný stav, a i když náš výkon nebyl ideální, postupně se zlepšoval. Ve zlepšování jsme pokračovali i ve druhé čtvrtině, kde už jsme přebírali otěže utkání. Definitivní zlom nastal ve třetí čtvrtině, kdy jsme mohli nasadit všechny hráče. Jihočechy jsme kvalitní obranou nutili k chybám a využívali jich k výraznému navýšení našeho náskoku. Utkání jsme dovedli k vítězství a do hry zasáhli všichni hráči.

USK Praha vs. BK VIVIDBOOKS Pardubice 59:51 ( 7:13, 21:26, 40:45)
Statistiky zde FIBA LiveStats (geniussports.com)

V sobotu nás čekalo semifinále proti USK Praha. Souboj tradičních klubů byl velkou bitvou a ozdobou MČR U14. My jsme do utkání vstoupili velmi odhodlaně a bojovně. Pražský tým měl výraznou výškovou a silovou převahu, ale my s ním velkým nasazením a bojovností drželi krok. Po většinu zápasu jsme si drželi i mírný náskok, který se vyšplhal i na 10 bodů, ale tým USK se vždy dokázal přiblížit. Bohužel v poslední čtvrtině jsme neproměnili několik jasných pozic, tým USK se bod po bodu přiblížil a 4 minuty před koncem otočil skóre ve svůj prospěch. V závěru jsme i přes velkou snahu už skóre nedokázali. Postup do finále visel nízko, ale my jsme na něho bohužel nedosáhli.

BK VIVIDBOOKS Pardubice vs. BK NH Ostrava 44:54 (9:18, 23:32, 31:41)

V souboji s domácím týmem jsme se v neděli utkali o bronz. V utkání měli navrch obrany a velké nasazení před útokem. V první čtvrtině jsme udělali pár jednodušších ztrát, soupeř snadno skóroval a vytvořil si mírný náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující. V průběhu dalších tří čtvrtin jsme s velkým favoritem drželi krok a plně se mu vyrovnali, ale o pár bodů byl lepší hostující tým.

Jak na závěr turnaj shrnout? K medaili kousek chyběl, ale jinak náš herní projev snesl nejpřísnější měřítka. Snažili jsme se prezentovat kvalitní obranou a to jak individuální, tak i týmovou, v útoku pak snaha o co nejrychlejší přechod a jednoduché zakončení. V postupném útoku hrát týmově s rychlým pohybem míče a nebát se zakončovat i z větší vzdálenosti. Všichni hráči se snažili na maximum, rozhodně se nemáme za co stydět, naopak jsme dokázali svými výkony, že patříme k úzké špičce v ČR. Všichni jsme odhodláni v tréninku makat a vrátit se příští rok ještě silnější a lepší. Sezóna byla úspěšná.

Poděkování patří všem hráčům, kteří pomohli našemu úspěchu - Černý Tomáš, Fiedler Jiří, HemerkaFilip, Horák Štěpán, Kolík Jakub, Kozák Matěj, Lédl Přemysl, Machurek Václav, Motl Jiří, Obršál Petr, Paulíček David, Pokorný Vojtěch, Pokorný Vít, Sládek David, Stara Vojtěch, Štěpánek Radim, Wolf Štěpán, Zajíček František

A poděkování patří také našim skvělým fanouškům/rodičům, kteří hráče podporují a vytvářejí neskutečnou atmosféru při našich utkáních. Děkujeme za to! TÝM BK VIVIDBOOKS PARDUBICE U14.