(U17) Kadeti zakončili základní část extraligy s bilancí 5/9

BK VIVIDBOOKS Pardubice - NH Ostrava 74:90
Body: Danko 21, Hřebík 11, Bílek a Vondráček po 10, Prouza 9b a 10d, Zajíček 7, Folta, Vomáčka a Brýdl po 2.  (12:27 poslední čtvrtina… 62:63)

Zlepšený herní projev našich kadetů. Tak by se dalo shrnout sobotní vystoupení proti ambicióznímu týmu z Ostravy. Beksa nastoupila do utkání s vědomím, že ani dvě výhry z posledního víkendu základní části jí nezajistí podstup do "Nadstavby A". Na našich hráčích nebyla od samého začátku patrná žádná nervozita a herní projev v obraně i v útoku tomu odpovídal. Velmi pohledné a vyrovnané utkání (stav po 3. čtvrtině 62:63) se zlomilo v poslední části hry. Domácí hráči neproměnili dvě jasné šance, které Ostrava potrestala a místo bojovnosti a snaze srovnat přišel útlum, který vyústil ve šňůru 0-14.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Snakes Ostrava 102:62
Body: Danko 23, Krejčík 15, Hřebík 12, Folta 10b a 10d, Vomáčka 9, Vondráček a Kubánek po 8, Prouza 5, Holub, Bílek a Zajíček po 4.

Nedělní zápas měl naopak jasný průběh. Beksa pokračovala tam, kde v skončila v sobotu ve třetí čtvrtině. Zlepšená obrana a tlak na hostující hráče umožnil našemu týmu skórovat z rychlého protiútoku a o utkání bylo po 2. čtvrtině, která skončila rozdílem 32 - 9, rozhodnuto. Do hry se zapojili všichni hráči o čemž svědčí statistika "bodů z lavičky" - 52 bodů.

Beksa zakončila základní část extraligy s bilancí 5 výher a 9 proher, což ji posouvá do "nadstavby B". Zde se tým Tomáše Macely  utká postupně se Sokolem Pražským, Jindřichovým Hradcem, Děčínem a pražskou Spartou. Cíl je jasný. Vyhrát všech 8 utkání v nadstavbě a zajistit si co nejvýhodnější místo pro předkolo play off.

(U14) Úspěšný vstup do extraligy pro svěřence Pavla Mňuka

BK VIVIDBOOKS Pardubice - SK Žabovřesky 93:58
Body: Štěpánek 21, Avuk 18, Míča 17, Janovský 11, Hemerka 8, Horák 5, Klement 4, Zdobinský 3, Tichý a Rolenc po 2, Suchomel a Kolík po 1.

Prvním hracím víkendem v roce 2022 jsme s týmem mladších žáků zároveň vstoupili do extraligy U14. Oproti základní skupině žákovské ligy nás čekali kvalitnější soupeři. Náš tým nastoupil kompletní. Někteří hráči však byli spatřeni od Vánoc poprvé. V průběhu prvního týdne si někteří dopřávali doušky čerstvého vzduchu na horách při lyžařských kurzech. Pár dalších hráčů se dostavilo s mírnými či vážnějšími zraněními a začínalo to vypadat, že v novém roce okusíme poprvé hořkost porážky. Nicméně díky bojovnosti a energickému přístupu všech hráčů v obou zápasech jsme si dokráčeli pro dvě vítězství. Sobotní utkání proti týmu SK Žabovřesky rozhodla druhá čtvrtina. Díky velmi dobré obraně jsme přecházeli do rychlých protiútoků a svůj náskok postupně navyšovali. Do hry zasáhli všichni hráči a pravidelnou rotací jsme pošetřili síly na nedělní utkání.

BK VIVIDBOOKS Pardubice - Tygři Brno 83:60
Body: Tichý 18, Avuk 15, Míča 14, Janovský a Suchomel po 8, Zdobinský 6, Urbánek a Rolenc po 4, Kolík, Štěpánek a Klement po 2.

Tygří smečka, která v neděli dorazila na Duklu budila obrovský respekt. Při pohledu na vysoké, atletické hráče bylo jasné, že nás čeká složitý úkol. Prvních sedm minut zápasu se přelévalo ze strany na stranu. Ke konci první čtvrtiny udělali tygři několik chyb, které jsme potrestali a odskočili na rozdíl šesti bodů. Ve druhé třetině jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu a to hlavně na obranné půlce hřiště. K vidění byly občas "velké" věci, které málem přivodily infarkt celé domácí lavičce. Například po zisku míče Tadeáš Tichý zastavil na trojkovém oblouku a pálil za tři body místo toho, aby šel sám do koše. Naštěstí jeho přesná ruka infarkt Pavlovi Mňukovi nezpůsobila. Konec poločasu  jsme zakončili s 13 bodovým vedením. Do obávané třetí čtvrtiny nastoupili oba týmy s tím nejlepším. Po prvních pěti minutách však bylo vidět, že tygříci nezvládají dostihové tempo, které jsme nasadili. Po třetí části hracího období jsme vedli o 23 bodů a utkání jsme si do konce bez větších problémů pohlídali. Pochvala patří všem hráčům za předvedený výkon a některým za to, že dokázali hrát i přes menší zranění, která je sužovala.

Pokud si dokážeme udržet stejnou bojovnost a nasazení, které jsme tento víkend předvedli, čeká nás spousta pohledných utkání.