Upravit stránku

(U23) Výhra nad Brnem posunala Beksu do bojů o 7. místo

Beksa Pardubice vs. SA Komfort Brno 88:79
Body: Svoboda 27, Tkadlec 19, Svojanovský 15b a 14d, Výcha 11, Baťa a Boháček po 6, Rolenc a Hřebík po 2.

K poslednímu utkání základní části 1.LM nastoupili svěřenci Adama Konvalinky s jasným cílem - vyhrát a vyhnout se tak soubojům ve skupině "play out". Vstup do zápasu se našim mužům vůbec nepovedl a Brno si během první čtvrtiny vypracovalo náskok, který z kraje druhého hracího období narostl až na 16 bodů (19-35). Ve třetí minutě druhé čtvrtiny zasmečoval do koše míč Honza Rolenc a obraz hry se najednou změnil. Beksa začala ztrátu stahovat a na konci prvního poločasu už byla ve vedení, které si pohlídala až do konce zápasu. Tým U23 tak bude pokračovat ve skupině "střed", kde si to s týmy USK Praha "B", Slavoj Litoměřice, Sokol Pražský, BC Vysočina a BK Opava "B" rozdá o celkové 7. místo.

První utkání v nástavbě sehraje Beksa doma již tento pátek 7.2. od 20:00 proti Sokolu Pražskému.

(U17) Dlouhodobý problém se zakončením za 2b pokračuje

Beksa Pardubice vs. SAM Brno 63:75
Body: Půlpán T. 16, Provazník 11, Šindelář a David po 10, Jelínek a Kret po 5, Mikuláš 3, Půlpán M. 2, Mrázek 1.

Beksa Pardubice vs. Tygři Praha 75:66
Body: David 19, Půlpán T. 16, Půlpán M. 10, Šindelář a Provazník po 9, Kret 6, Mrázek 4, Mikuláš 2.

Kadeti přivítali o víkendu brněnské týmy, které se v tabulce extraligy pohybují na podobných místech jako Beksa. Očekával se vyrovnaný souboj, který přinese cenné body do tabulky soutěže, ve které se tým U17 pohybuje na hraně postupu do play off. Výkony kadetů sráží dlouhodobě nekoncentrovanost v zakončení z pod koše a krátké, ale děsivé výpadky, které se objevují v každém zápase. Krásným příkladem může být sobotní zápas proti SAMu, kdy si Beksa nechala utéct v poslední čtvrtině velmi dobře rozehraný zápas. Zahozené "tutovky", údiv nad tím co se dá nedat a z toho plynoucí pomalý návrat do obrany... a z vyrovnaného utkání jasná záležitost pro hostující tým. Namátková úspěšnost za 2b z víkendových zápasů - 9/2, 8/2, 16/6, 7/3.

(U14) Poslední kvalifikační turnaj CEYBL

Tým U14, který se premiérově účastní mezinárodní soutěže Central European Youth Basketball League měl před posledním kvalifikačním turnajem jistý postup na finálovou akci do německé Jeny. Trenér Macela tak dal větší příležitost hráčům, kteří mají standardně menší minutáž. Všichni kluci chytli šanci za pačesy a ve čtyřech utkáních předvedli skvělé výkony. Beksa třikrát zvítězila a jednou prohrála. Celkově však obsadila první místo a ze všech 11 týmů postupuje do Německa z 1. pozice. Na paty nám dýchá rakouský BBLZ - Reach the Top, se kterým jsme se v základních skupinách bohužel nepotkali.

Beksa Pardubice vs. Inter Bratislava 61:69
Body: Patlevič 13, Chimiák 11, Mikolda 9, Kment 7, Soldán 6, Pánek 5, Fecko 4, Ptáček 3, Svačina 2, Kotěra 1

Beksa Pardubice vs. Slávia Trnava 60:52
Body: Kment 16, Chimiák 10, Fecko 9, Mikolda 8, Kotěra a Šrámek po 5, Soldán 4, Ptáček 2, Svačina 1

Beksa Pardubice vs. Vienna D.C. Timberwolves 76:75
Body: Fiedler 16, Krejčík 11, Pánek 10, Svačina a Patlevič po 9, Soldán 6, Šrámek 5, Chimiák 4, Kotěra, Znamenáček a Novák po 2.

Beksa Pardubice vs. Žiar nad Hronom 74:68
Body: Krejčík 15, Fiedler 14, Vomáčka 11, Patlevič 10, Kotěra a Novák po 6, Chimiák 5, Ptáček 3, Svačina a Šrámek po 2

Do ALL STAR týmu byl zvolen Dominik Chimiák a MVP turnaje byl zvolen Martin Patlevič.

Po nabitém CEYBlu sehrál tým mladších žáků ještě jedno utkání extraligy. Beksa na domácí palubovce přivítala SK UP BCM Olomouc a po celých 40 minut měli naši borci utkání pod kontrolou. Odložené utkání s Prostějovem sehraje tým U14 21. 2. od 17:30.

Beksa Pardubice vs. SK UP BCM Olomouc 75:51
Body: Fiedler a Fecko po 10, Kment a Vomáčka po 8, Chimiák 7, Pánek a Mikolda po 6, Svačina a Patlevič po 4, Soldán 3, Kotěra 1.