(U17) Děsivých 49 ztrát během víkendu znamená, že kadeti vstoupí do play off ze 7. místa

Beksa Pardubice vs. USK Praha 76:68
Body: Hřebík 21, Dvořák a Kret po 14, Kalný 11, Vlček 9, Provazník 3, Rolenc a Janů po 2.

V úterý 5. března jsme v hale Dukla přivítali dalšího pražského soupeře, tentokrát USK. Ačkoli týmu USK náleží předposlední místo v tabulce extraligy kadetů, nechtěli jsme zápas podcenit, jelikož na půdě soupeře jsme v úvodu sezóny prohráli a chtěli jsme tak odčinit naše zaváhání. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně a vytvořili jsme si tak brzo mírné vedení. Soupeř však nesložil zbraně a ještě do konce první čtvrtiny otočil skóre na ve svůj prospěch. V poločasové přestávce jsme ale do šaten odcházeli již za našeho vedení o pět bodů. Po změně stran jsme zvýšili agresivitu z pohledu obrany a odskočili jsme soupeřům na rozdíl 11 bodů před poslední čtvrtinou. Bohužel v samotném závěru zápasu jsme snad podlehli tíze okamžiku, že bychom konečně prolomili čtyř zápasovou šňůru porážek. Naštěstí jsme tento psychologický blok ustáli a i přes mírně zdramatizovanou koncovku jsme dotáhli toto utkání do vítězného konce v poměru 76:68.

Orli Prostějov vs. Beksa Pardubice 110:82
Body: Dvořák 27, Hřebík 19, Šrámek 13, Kalný a Janů po 6, Kret a Rolenc po 4, Provazník 2, Vlček 1.

V sobotu jsme odcestovali na půdu bezprostředního konkurenta v tabulce extraligy kadetů, do Prostějova. V domácím prostředí nám tento tým nedělal příliš velké potíže a s bez větších problémů jsme ho dokázali porazit. Nicméně i tak jsme počítali s tím, že jednoduchý zápas nás jistě čekat nebude. Bohužel ihned od prvních vteřin utkání jsme za soupeřem jasně zaostávali. Jakýkoli hráč soupeře si po agresivním vniku došel pro pohodlné body na své konto. Nízká sestava domácích Orlů nám dělala až neuvěřitelné potíže z pohledu obrany. I přesto, že z pohledu útoku jsme až tak bezzubí nebyli, z pohledu obrany jsme obdrželi závratných 110 bodů. V tomto z naší strany nepovedeném zápase jsme tak nakonec podlehli domácímu Prostějovu v poměru 110:82.

SAM Brno vs.Beksa Pardubice 84:73
Body: Janů 22, Dvořák 21, Vlček 17, Hřebík 9, Šrámek 4

Na neděli jsme se přesunuli do nedalekého Brna, kde nás čekal tým okupující první místo v tabulce extraligy kadetů. Bohužel první minuty zápasu opět patřily soupeři. Poté jsme se však vzchopili a obraz hry se vyrovnal. Na konci první čtvrtiny jsme tak zaostávali o pouhý jediný bod. Ve druhé čtvrtině jsme ještě více zlepšili obranu a dostali jsme se dokonce do mírného vedení, které jsme však bohužel záhy ztratili a v poločasové přestávce jsme tak prohrávali o 6 bodů. Druhý poločas se vyvíjel v podobném duchu, kdy se hrála velmi vyrovnaná partie. V závěru zápasu jsme se bohužel několikrát nechali strhnout k ukvapeným těžkým střelám a dovolili jsme tak soupeři udržet svůj náskok až do posledního hvizdu píšťalky. I přes prohru v poměru 84:73 můžeme být s naším výkonem po delší době spokojení a to především na obranné polovině hřiště. Jedinou kaňkou na našem obranném výkonu pak bylo 38 bodů domácího Jansy, který nás ač nenápadným, tak velice účinným výkonem nakonec udolal. Do příštích zápasů si tak budeme muset dávat více pozor na obdobné střelecké žně v podání jednoho hráče.

(U14) Výborný zápas s nešťastnou koncovkou

Beksa Pardubice vs. Jiskra Kyjov 70:74 pp.
Body: Krejčík 19, Bílek 17, Vitvar a Chimiák po 10, Pluhař 4, Vondráček 3, Fecko,Smolný a Novák po 2, Klimeš 1.

K sobotnímu zápasu k nám dorazili zatím neporažení kluci v nadstavbové části z Kyjova. Čekal nás tedy velmi těžký soupeř a pokyny byly jasné. Hned od začátku nastoupit v plné koncentraci a vyvarovat se hloupým ztrátám v útoku, v obraně eliminovat soupeřův protiútok a tedy zamezit jednoduchým košům. Vyjímaje prvních pár minut naši borci své úkoly plnili na jedničku. I na útočné polovině klukům nebylo moc co vytknout, hráli jsme jednoduše, bez nějakého vymýšlení s dobrým pohybem balonu a nebojácnou hrou 1 na 1. Utkání tak bylo velmi vyrovnané a opět jako o předešlém víkendu dospělo do prodloužení. Bohužel už poslední tři minuty základní hrací doby a prodloužení jsme byli nuceni hrát s malou sestavou. Naši jediní dva narostlejší hráči v sestavě se vyfaulovali a na hřišti to bylo znát. Pokárat zaslouží hlavně jeden z nich a to jmenovitě Adam Vondráček, který si v průběhu zápasu udělal 3 naprosto nesmyslné fauly. Při absenci zmíněných hráčů jsme tak měli obrovský problém na doskoku a Kyjov si díky třetím střelám během jednoho útoku došel pro dva body za vítězství.

Beksa Pardubice vs. SAM BŠM Brno 76:65
Body: Bílek 17, Krejčík a Vitvar po 9, Fecko, Vondráček a Hřebík po 8, Kubánek 6, Chimiák 5, Vtípil 4, Barcal 1.

V neděli byl obraz naší hry o poznání horší. Hráči z Brna drží za Kyjovem druhé místo v tabulce a bylo tedy jasné, že nás nečeká žádná procházka. To si ale moji svěřenci zřejmě nemysleli a k zápasu tak i přistoupili. Hloupé ztráty v útoku, neproměňování vyložených pozic, neschopnost ubránit svého hráče. Kdokoli ze soupeřů se rozhodl, tak nás obešel a to bez jakéhokoli odporu a i slabá strana jakoby se ještě neprobudila ze zimního spánku. K tomu ještě 22 nedaných trestných hodů. Závěrečnou čtvrtinu jsme se konečně srovnali, začali hrát jako basketbalisti a ne jak někde venku na plácku a zápas dovedli do vítězného konce. Těžko se ale říká, že zaslouženě. V konečném součtu tak  velká pochvala za sobotní prohrané utkání a zamyšlení se nad přístupem k vyhranému nedělnímu zápasu s Brnem.